Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Не е температурен датчик. :) Изхода му е само напрежение, не се преобразува в градуси и зависи от осветеността, правил съм си опити като го закривам с ръка. Когато е закрит, дава около 0,7V, а на слънце дава около 1,4-:-1,6V. 

Температерният датчик за температурата в салона е точно над средния дисплей за скоростта на вентилатора. Там има и вентилатор, който да засмуква част от въздуха, за да може измерването да е по-равномерно. 

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ads написа:

Това е датчик за осветеност. Свързан е с управлението на климатика и предимно засича дали има пряка слънчева светлина или не. :)

Точно прякото слънчево греене отчита, но ката температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, ads написа:

Не е температурен датчик. :) Изхода му е само напрежение, не се преобразува в градуси и зависи от осветеността, правил съм си опити като го закривам с ръка. Когато е закрит, дава около 0,7V, а на слънце дава около 1,4-:-1,6V. 

Ясно, значи аз съм с грешка. Не съм го замервал. На Б5-цата съм го свалял, когато сменях радиаторчето и ми се стори покрито с плътна черна пластмаса - за това съм се заблудил, че е темп. датчик.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е това от снимката:
РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за 8E0807203B

Номера на лявото е: 8E0807203B
Номера на дясното е: 8E0807204B

 

от Порше или от Ибей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, намерих го малко по-рано в един сайт и го поръчах вече. Най-вътрешното закрепване към кората под двигателя ли е? Понеже моята няма такава и не са хванати никъде. 

Редактирано от DobrevST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой сайт ги поръча колега че и мойте са заминали

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато разкачиш акумулатора и после го вържеш, дисплея на таблото датата на производство на автомобила ли показва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,тече ми казанчето на течноста на чистачките! Ако не е спукано от къде е възможно да е течът,отдолу има ли някакви уплътнения или нещо подобно ?
Благодаря ви f66b1e806ce625d42d2cdd7c44a8fd27.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, помпичката е ръгната някъде там, има си О-пръстени, изгниват с времето. Сваляш подкалника, така имаш достъп и видимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Мерси много [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, но зависи от модела. Някои са plug&lpay, а с други по-добре да не се занимаваш. Зависи от модела на аирбега, с едностепенно отваряне става, с двустепенно не... 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам следния проблем от вчера:

Сутрин при първо запалване на колата, след , като започне да сваля оборотите от 1000-1200 надолу (може би около 4-5 секунди след запалването ) се получава едно "потреперване" на двигателя за около 3-4 секунди и стрелката на оборотомера започва да се движи нагоре надолу с около 100 оборота амплитуда, след, което ги заковава на 800 и всичко е 6. Колата пали на бензин - след, като я изкарам (вече е на газ) подавам плавно газ и между 2 и 2500 оборота има като, че ли леко забиване или по-скоро като на изгоряла бобина както реагира (подаваш газ но в момента на подаването на газ колата не поема ). След, това вече, като отлепи стрелката на температурата няма абсолютно никакви проблеми. Майстора ми е зает следващите 2 седмици за да я включим на диагностика.

Само за инфо - свещи съм сменил преди 60к, 4-те бобини преди може би 50к. - ако има проблем в тях излизат ли на диагностиката? Какво друго мога да погледна за да мога да огранича поне проблемите, този двигател BFB има ли т.нар.стъпково моторче? Ако има прецакан кабел този проблем ще излезе ли на диагностиката? Отделен е въпроса ако някъде имам малка дупка по вакуумите. Не мисля, че е картерната вентилация, защото там съм сменил и двата клапани и някакви други маркучи преди около 35к. а и не ми "играят" оборотите на празен ход на загрял двигател. Сменям всички филтри на време и мисля, че не е от въздушния филтър например. Проблема е едва забележим но зверски дразнещ за мен, защото знам как работи този двигател.

Ако е тръгнала бобина или свещ - това ще го прави постоянно и на загрял и на студен двигател, дебитомера къде се намира и възможно ли е да се почисти по някакъв начин, сигурно има и N на брой датчици за празен ход ако е от тях?

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С газ съм, да - но това го прави само сутрин на студен двигател а тя тогава работи на бензин, дори и на топъл мотор на 90 градуса е настроена така, че да пали само на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със забиването докато като е студена колата и преминеш на газ най-вероятно е от газовите инжектори. Смених свещите и нямаше ефект. Сложихме добавка за почистване на газовите инжектори-пак нямаше ефект. Продължавам да си карам така защото Тръца загрява бързо и този кофти ефект изчезва за минута-две. При плавно подаване на газ го няма проблема, само ако подадеш рязко газ.

 


Да задам и аз моя въпрос :)
При първо тръгване (след като съм паркирал) и навиване на волана на ляво и започване на изправяне на волана се чува едно пукане. Все едно нещо се намества. След това дори пак да завивам на ляво го няма това пукане. Някакви идеи?

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, Chitatelia said:

Това със забиването докато като е студена колата и преминеш на газ най-вероятно е от газовите инжектори. Смених свещите и нямаше ефект. Сложихме добавка за почистване на газовите инжектори-пак нямаше ефект. Продължавам да си карам така защото Тръца загрява бързо и този кофти ефект изчезва за минута-две. При плавно подаване на газ го няма проблема, само ако подадеш рязко газ.

 

Точно това прави гадината и леко потреперва докато е на 1200 оборота, аз рязко газ на студена кола НИКОГА не съм подавал..........незнам каква е реакцията тогава. А какво общо имат газовите инжектори, когато колата работи на бензин??????????????

Ако трябва ще ги сменя. Съмнява ме да им е дошло времето за 63к. или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...