Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Здравейте,

 Сигурно е коментирано хиляди пъти, ама ми трябва прясно инфо, става въпрос за визитника при Б6. Подлежи ли на ремонт? Моя реши в един момент че няма вече да се затваря, подпрял съм го с една хартийка да стои затворен:hilezh:. Гледам в Алито обаждат бая сериозни цени за визитника. Ама наистина при Б6 интериора е пълен шит, язък за хубавата колица:nixweiss:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме обнадежди че може да се поправя. Сега гледам някакви клипчета в youtube как се разглобява, пък да видим ще го поправя ли.:blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от инструментариума/материалите с който разполагаш, но най-вече уменията и ръчичките, две леви ли са, не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайците ги правят точно за модела, така че ще паснат: цък!

 

Original-Front-Auto-Cup-Holder-Accessori

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какъв принцип се активира сигналната лампа за ниско ниво на спирачната течност? На отворена или затворена верига?

Проблемът е, че при откачена букса на датчика - лампата не светва. При вас така ли е? Ако не е, как да го оправя? Кабелът и буксата видимо са здрави. 

 

 

П.П. Голям страх брах, обаче окъсих двата пина в буксата и сигналната лампа за проблем със спирачките светна заедно с лампата за ръчната спирачка. Всичко е точно, но сега въпросът е как така, когато нивото на спирачната течност намалее, се затваря веригата? Датчикът изглежда супер тесен, едва ли има поплавъци в него, които да затварят веригата. 😁

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно питане към колегите с B7 и заводски преден парктроник. Как сте монтирали предния номер, за да не го ловят двата датчика до него?При мен основата е за малък/швейцарски/ номер и сега рамката  на нашите номера идва на около сантиметър от датчиците  и леко напред.Имам подозрение.че това на моменти ги шашка и се почва едно пищене.Иначе грешки записани няма,всички датчици бачкат и самата система работи, но на моменти  се сбърква. Като че ли с швейцарските номера не го правеше.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си сложиш правилната рамка за номера, няма проблеми. На моята съм запушил отворите, защото нямам парктроник, но това е рамката която ти трябва.

 

IMG_2638.thumb.JPG.302cfa76624db4910fd4c30b1fdc1f48.JPG

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!Тази рамка,като отделна  част от предната решетка,продава ли се? Пък и ако някой помотне с ОEM номера на въпросното  нещо /хем за голям номер,хем с дупки за датчици/!И дали мога да демонтирам и монтирам тази  основа без да махам бронята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз я купих от Порше преди доста време, беше малко над 100 лева. Объркаха поръчката и дойде с дупки, но не ми се чакаше за друга и я взех. Мисля че по моргите се намират в пъти по-евтини.

 

Държи се на 6 винта за решетката отвън. Маха се много лесно без да се маха нещо друго.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , наскоро си купих Ауди А 4 , всичко ок , но по маркучите около двигател се вижда масло , тези дни ще я водя на сервиз, но ако може да ме насочите към проблема, за да не ме излъжат, понеже съм в чужбина, Ауди А 4 , 2008, 2.0 мотор, 143 коня... Ще се радвам , ако някой ми помогне, знам , че не пиша където трябва , но ми трябва бърз отговор , благодаря .

IMG_20190728_174119.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,колеги!Воланът на Б7-та ми е с бутони за управление на музиката/Audi Concert 2/.Освен тези два работещи бутона/за усилване и за избор на станция/ има още два/Mode и за вдигане на телефон/,които не функционират/изписва ми на дисплея: NO funk/.Да разбирам ли,че всички волани от този тип имат пълния набор от 4 бутона и бачкат само тези,за които са поръчвани съответните екстри?И ако е така,дали имам някаква зааводска подготовка за телефон/примерно кабелен сноп,блутуут/,които мога да активирам по някакъв начин, или просто бутоните са си там при всички такива волани,но екстрите не са поръчвани и няма подготовка за тях?

039089671.jpg?r=0

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лак за нокти:lol:.

С нищо не може да ги "лакираш", има си фирми, занимават се с точно това, възстановяват рефлектори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмите за рециклиране на рефлектори са точно 1 "една" :). Всички, които оправят фарове пращат рефлекторите там ...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в България, щото навън ги няма изобщо......, много "важно" уточнение. И въпросната "една" в Стрелча, не е само "една" (и само в Стрелча), има още два цеха в китната ни рОдина, занимаващи се със същото, но едните в момента местят бизнеса и не приемат поръчки, другите сменят тотално оборудването си и не планират да работят с поръчки от Бг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпрос относно почистване на изпарителя на климатика. Ако си взема спрей-пяна, който се използва като на клипчето:

 

Като се махне филтъра за купето, има ли начин да стигне до изпарителя (evaporator), за да се напръска или трябва повечко разглобяване под жабката? Някой да е правил това упражнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правих миналата събота.

Дори спрея от клипчето беше същия.

Разглобих жапката и от там през дупката.

И по едно време взе да излиза пяна от средната духалка.

Значи би трябвало да може през духалката, ако стигне маркучлето до питата.

Доколко обаче ще бъде ефективно, не знам.

Жапката поне лесно се сваля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

 

След смяна на ангренажен и пистов ремък на А4 Б6 3.0 бензин АСН мотор, странно защо светна червена лампа airbag на таблото???

Някой имал ли е подобен проблем? Да не би да има някакви датчици по предната броня, някой знае ли нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма датчици, просто нещо е станало с Airbag-а - прочети да видиш какви грешки е записала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...