Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Здравейте, 

днес чистих колектор и егр, нормално ли е това нещо и трябва ли да ме притесняват пукнатините, под резбите на капака над дюзите? (със стрелки). 

IMG_20200409_171142.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с неотварянето на стъклата се оказаха 4 скъсани кабела от шофьорската врата към купето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета кажете ми добър майстор около София, защото имам проблем с вървежа на колата, а в града ми майсторите са...как да кажа, доста зле. Някой който разбира от дюзи, турбини...абе общо взето да хване проблема на колата защото тук само гадаят. Колата е 2.0 тди 170кс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 Опитвам се да си ремонтирам "жабката", обаче срещам трудност с изваждането на щифтовете на пантите. 

Въпроса ми е могат ли изобщо да се вадят, и ако да, какъв е начина? 

Пробвах с издърпване с клещи, но не помръдват.

 

20200418-133710.jpg

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, paci_4444 написа:

Пробвах с издърпване с клещи, но не помръдват.

Помня само че с клещи ги вадих, но не помня точно как. Трудно беше. Имаха някаква посока ли? Не помня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш главичката със секачи (клещи, челюстите влизат в каналчето  под главата) и с чукче удряш рязко и не много силно по тях (секачите).

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги бях си забравил фаровете цяла нощ, заредих акумулатора всичко точно заплих колата обаче не ми работи навигацията. Някакви идеи дали е изгорял бушон или направо навигацията е заминала. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли до N205 клапана na 1.8T (AVJ) твърдо 12 волта ли трябва да идват?

Защото до моя идват 8 волта на буксата и ми се записват грешки свързани с него. (Р1531, Р0342 и Р0012).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте , колеги дали е възможно компресора на климатика на B6 2.0 ALT да се подмени с подобен от някой от друг модел (дизелов например)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помощ. 

Къде да търся проблема свързан със задна дясна врата на б6 авант. 

Първо неможех да командвам вдигането и свалянето на задното дясно стъкло от шофьорската врата, мога само от самата врата да го командвам,също плафона на същата врата един път свети друг път не,а от днес вече не ми изписва на борда отворена-затворена врата, иначе си се заключва и отключва вратата. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно всяка втора фраза из форума е: КАКВИ ГРЕШКИ ДАВА КОШНИКА?

Та, съобразно същата, а напръй една диагностика първо. Иначе, вадиш бравата и презапояваш всичко по платчицата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,100% 
Което не значи, че и ключетата ти не са тръгнали, тези в бравите....
Но това, че не си можел да сваляш прозореца от предната врата а от самата задна да е показателно за прекъснат кабел.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... или за прецакано копче на предната врата - често срещан проблем. Моето на шофьорската врата го сменях точно по тази причина - не можеха да се управляват задните стъкла от шофьора, от копчетата отзад си работеха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Prokopi90 

При мен не се отваря задна дясна врата. Кабелита съм проверил и са ОК. Пластините на буксата са като нови. Захранванята към вратата също.  Блокирала е в заключено пложение и не се отвря. Препрограмирах комфорт моула да е неактивна "safe" функцията и чакам да захапе и отключи поне веднъж за да мога впоследствие да я отворя отвътре, но уви.  Има грешка: 01562-rear right door wont de-safe, а в други дни 01814-supply voltage ....faulty. Рових навсякъде и не намирам друго решение освен "кормене на кората" за да стигна до бравата. Но и нея не знам как да разблокирам след това за да отворя. Съвети, линкове, някой нещо? Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Patrokal влез в контролера и пусни output test това ще симулира аварийно отваряне навсякъде (+включване на аварийни светлини). Ако не се отвори лошо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...