Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Мислех да сваля цялата брава и да си я занеса на работа да си я разпробия, но се отказах от този начин. 

Да дам малко развитие относно датчика за задните светлини, като загрее колата от дълъг път си работи боклука, но без сваляне/разкачване на кутията, трудно ще се смени... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро Коланги, Перката на климатика трябва ли да работи при опция за обдухване на предното стъкло и при затопляне на купето, по това време и през зимният период, че моята тази сутрин не въртеше, С една ел перка съм, другата е с виско. Иначе лятото си бачкаше.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че зависи от външната температура дали ще използва парно + климатик или само парно за да издуха конденза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако карам на леко отворен прозорец и пуснат климатроник на ЕСОН има ли вероятност да се повреди нещо (например датчик за температура) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги,  Ауди А4 Б6, развали ми се ел. микроключе, което се намира в бравата на предния капак и сигнализира дали е отворен или затворен. Дали се продава отделно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти човека с микретата
0898424179

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Колеги ще ми каже ли някой как да направя адаптация на клапите на парното на аиди а4 б6.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове






Колеги ще ми каже ли някой как да направя адаптация на клапите на парното на аиди а4 б6.




В ютуб имаше клипчета.
Аз като ги свалях да ги почистя, не съм правил адаптация и си работят коректно.

Sent from my M2007J17G using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш HVAC модула, в Measuring blocks отваряш канал 001 и избираш Basic Settings. По този начин се стартира процедурата по адаптация.

 

Преди да го направиш, изтрий грешките, които са записани в модула и след адаптация също не трябва да има грешки. Ако се появят, ги отстрани хардуерно и после пак адаптация.

Редактирано от ads
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да направя адаптацията. Излиза ми тази грешка и не мога да я изтрия, g112. Странно такава клапа няма, има 113,но не и 112? Каква е тази грешка? d1a438b0bccb20ce150be7fa2b6850d9.jpg

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи грешката ти е за самия потенциометър (G112), който се намира в моторчето задвижващо централната клапа (V70). 

 

35f8894s-960.jpg.cb658f2ceab9422352a364821720a519.jpg.57753987e9ee88fceb5374415e3e5b36.jpg 

 

Варианта е: махаш жабката, сваляш моторчето, разглобяваш го. Самия потенциометър ще го видиш вътре - лесно се маха - топиш го в спирт (2...3часа), подсушаваш и сглобяваш.

Ако не се оправи търсиш нов потенциометър или направо ново моторче.

Ако всичко е наред няма нужда от адаптации - климатроника си настройва клапите и грешки не записва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, разглобяването и оправянето ми е ясно, като бял ден, предният път точно тази клапа се движеше трудно, напръсках я при свалено моторче със силиконов спрей и я раздвижих на ръка, но някак си неможа хубаво да се раздвижи и най вероятно там е проблема.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

 

въпросите ми са за А4 Б7:

 

- може ли да се настрои фаровете(дневните светлини) да светват, когато запали мотора, а не когато е "на контакт"?
- може ли да се настрои при заключване да вдига стъклата?
- може ли да се настрои дясното огледало да се накланя надолу при включване на задна скорост?

 

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не може без хардуерна модификация.

2. Не. Единствения начин е да държиш бутона натиснат докато всички прозорци + люка се затворят. Това е направено с цел безопасност и също после в съда да не можеш да се оправдаеш че колата е виновна за смъртта.

3. Може, обаче проблема е че след това огледалото не се връща точно в позицията която си си настроил и трябва да го донастройваш всеки път. Не знам ако имаш седалки с памет дали работи правилно, но аз нямам и да го донастройвам след всяко минаване на задна е неприемливо.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се прави да се накланя огледалото? Ще ми се да видя, как ще са нещата при мен. Мисля, че седалките нямат памет. В смисъл, нямам бутоните в джоба на шофьорската врата, ако за това иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.google.bg/maps/place/Technopolis+Stara+Zagora/@42.4281047,25.6612239,19.25z/data=!3m1!5s0x40a8691661be4c5f:0x281a04108c4715e!4m5!3m4!1s0x40a86916f9cb7333:0x5cfa3382d489ee8f!8m2!3d42.428255!4d25.662539?hl=en 

Отляво на Технополис има едно момче, което прави такива неща (като запалиш и фаровете светват).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, nedelcho_iliev написа:

Как се прави да се накланя огледалото? Ще ми се да видя, как ще са нещата при мен. Мисля, че седалките нямат памет. В смисъл, нямам бутоните в джоба на шофьорската врата, ако за това иде реч.

 

На шофьорската врата има една врътка с 3 позиции, която контролира кое огледало бутоните настройват. Просто я остави в дясна позиция и като дадеш на задна огледалото ще наклони до край надолу, а после ще се върне обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам не е нещо което се кодира. На моята кола го открих без да искам, просто бях забравил врътката в дясна позиция. Странно е че го имам, защото бях чел че го има само на коли с памет за седалките, която използва за да запамети предишната позиция на огледалото.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж някой с OBD11, снощи гледах едно клипче на един голф 6 как му пуснаха тази опция за сваляне на огледалата надолу при вкарване на задна скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...