Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Ако няма разлика в предавателните числа на скоростите или те устройва по-къси/по-дълги скорости няма проблем  - нищо няма да се счупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.08.2022 г. at 11:18, Chitatelia написа:

Колеги, дайде кординати на човек при който сте рециклирали хидравлична рейка?
При този в Люлин я правих миналата година и пак се разтече. Други предложения?
За София става въпрос.

Felix на околовръстното Рециклиране на кардани, рейки, карета, полуоски, помпи (felix.bg)

Дават и гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Възможно ли е да не е зацепен правилно ангренажа, въпреки че синронизатцията на вала е сведена до 0?

Това за 1,9 тди, 131к, пд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет, мога ли да знам имате ли проблеми със сервомоторчетата на климатичната система на B6-ците ви? И това като че ли се оказва едно от слабите места на колите ни. Излиза, че 3 моторчета, нови оригинални се връзват към 1000 лв. , защото алтернативни вече няма - стар модел си е. И има ли някой по софийско, който да продава читави такива 2-ра ръка, някоя морга от която да сте останали доволни от подобни части?

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си нарочна тема по въпросАт, нищо ново под Слънцето.

Накратко: в алито има потенциометри (главната причина за проблемите) на килограм за жълти стотинки, съветът ми е, да си вземеш минимум три коНплекта от 5(или 6), за да докараш един сносно работещ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

... Е дай линГ към алито 😄 , не съм пазарувал от там до този момент и не съм запознат 🤨

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

1.9 116 к.с 

Колеги имам едно придърпване(притрисане) когато съм на скорост 🤔на първа,втора и трета когато връщам плавно газта към ниски обороти. Това придърване се губи когато двигателя загрее!
Възможно ли е да е от EGR клапана или ако имате други идеи ще се радвам да споделите към какво да се насоча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ЗАЗ ясно, ама ми трябва мнение за А4 😂 до колкото прочетох са 3 нагревателя с обща мощност 1kV, трябва ми мнение от някой който го има заводско да сподели духа ли добре добре топло, за да знам да се впускам ли в приключение. Иначе са евтини 20-40 лв, ще пусна една инсталация да си го включвам ръчно, стига да върши работа. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, protech написа:

Иначе са евтини 20-40 лв

Ми к'во му плащаш, мятай се и се топли! По-кофти няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, protech said:

Здравейте, някой случайно да е слагал auxiliary heater на бензинова кола? Заслужава ли си да се занимавам, има ли смисъл от тази екстра?

 

На бензинова не мисля че има смисъл, бързо си вдигат температура, а и за пръв път чувам за ел. нагреватели!? Не са ли само с дизелови/бензинови печки аудитата?

На моето A4 B6 TDI от Webasto преди време като ги питах, ми дадоха оферта от около 4500 лв за монтаж на чисто нова дизелова печка. 😂

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е доста непозната екстра и доста хора не знаят че я имат. Снощи казах на един приятел с дизелова и се оказа че при него си има, просто той не е знаел. Качвам снимки на това какво представлява и къде стои (след радиатора за парното), снимката е от моята кола която няма такъв нагревател - 1.8T AVJ

B08BBCB9-9BA4-4D65-B357-51FCD008CF57.jpeg

0AA4F67B-40C6-4EE5-8C50-4C4E700C7CDF.jpeg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре! И как се пуска да работи, за да тествам дали и моята случайно има? 😀 Ако няма, бих помислил как да си сложа туй чудо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външната температура трябва да е 4,5 градуса или по студено, копчето ECON трябва да е изключено (да не свети диода) и температурата на HI

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това ако го имам и не съм знаел, ще падна. :D Мога ли да знам на твоя човек на колата излизат ли тези знаци в дясно на дисплея с дата/час като го пуснете? Горното е auxiliary heating, долното auxiliary ventilation.

 

Untitled.png

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@user12321 ще му кажа да погледне ама сега е малко тегаво защото е топло времето. Мисля че този символ ще е за нещо друго. Иначе ако си нетърпелив като мен може да провериш с вагком, аз и на досгностиката не се доверих и затова погледнах с очи. На достъпно място е, кората под волана с се държи на 3 болта, развиваш с 8 камък, сваляш я, отстрани има едно декоративни капаче, държи се с две болчета за 6 камък и отдолу се вижда радиатора на парното и до него е въпросната джаджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, щом разберете, сподели тук дали светват тези неща. Аз нямам vag-com, нито имам опит с него, затова директно ще го тествам, щом падне температурата. И ако се окаже че го нямам, ще опитам да намеря начин да си монтирам тази екстра, за нашите студове би била супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви символи няма да излязат  в дясно от часовника като се включи нагревателя. Те са може би когато има печка. Този нагревател се включва под 5 градуса външна температура и работи докато двигателя загрее до 75 градуса някъде. Работи на две степени и компютъра на двигателя го управлява. Натиснеш ли ECON, изгасиш ли климатроника или направо ако изгасиш колата, минават около 10секунди и чак тогава се изключва нагревателя (чува се звук от релетата). Всеки лесно може да разпознае дали го има, като се свали кората под волана и види дали има два големи предпазителя (един 40А и един 60А) разположени са един до друг и двете релета точно над тях. 

 

2113306295__2023-01-05_165000568.png.1013c73704407aab7fb39c69dab81d5a.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...