Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Този модул (ако може да се настройва %) който искаш да ползваш за DRL го вържи към дългите на. Аз съм така от както взех колата.

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Митака55555 написа:

...

А и не е ли забранено това от закона?
...

 

Винаги някой катаджия може да се заяде за такова нещо: https://btvnovinite.bg/bulgaria/ot-kat-preduprezhdavat-farovete-da-ne-se-zamestvat-s-led-svetlini.html

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой има ли идея дали тази втулка се продава отделно или трябва да търся целия прът - за Б6 става въпрос?

Ако се стигне до цял прът дали са еднакви със Б7, че поне да в по-нов и по-малко износен. 
Моята втулка излезе на части :)

215FE329-CD24-49BF-9B0F-B7254F79C4F5.jpeg

84649C4F-4D89-4A0F-890F-8B02CF4D5B51.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.05.2023 г. at 9:48, Митака55555 написа:

Никой ли не е запознат с такъв вид модул?

 

Aз съм с този. На предната кола пак бях със същия. Дори веднеж благодарение на него хванах, че алатернатора не зарежда, защото модула тръгва над определено напрежение. Доволен съм.

Ето и схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям горния пост. Модулите от cardrl.eu са едни от най-надеждните на пазара. Аз съм с такъв "CarDRL5S" от 2019г. и няма проблеми, преди това и на B6 имах - не е отказвал. Монтажа е малко занимавка, но няма как.

Редактирано от ivailo_slavov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за cardrl, имам кола от 2013 година с този модул 5S, работи безотказно и от до ден днешен, отделно съм слагал на поне още 5 коли и също работят без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за cardrl, имам кола от 2013 година с този модул 5S, работи безотказно и от до ден днешен, отделно съм слагал на поне още 5 коли и също работят без проблем.

Точно такъв монтирах.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@protech Точно с това се занимавам в момента, сменям си ги аз а поначало имам 15 броя от алито, от уж работещите, 1:1 на снимката от твоя пост. Просто всичко това е много пипкаво и бавно и го правя на части. Може би до края на следващата седмица ще приключа с всички устройства и ще съм наясно колко и кои потенциометри ще са ми излишни. Пиши на лс.

 

Но ако хич не ти се чака и си склонен да дадеш по-голяма цена за бройка ЦЪК .

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.
Задрал съм някъде гумата. Спред вас става ли за каране, може ли да се оправи или е за кофата?

4160eec1363dd519833ac7738b66b2e2.jpg

e8a3d26c2236dc633e4d263796d32530.jpg70c9b12e86b0f637a053172b0831ef4f.jpg


 

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че "ушетата" на корите в багажника които държат щората (Авант) скоро ще се счупят. Дали има някакво хитро решение или се импровизира? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днеска за пръв път пробвах климатика на дълъг път и се оказа че не духа добре. Преди седмица като си правих клапите на място термометъра показваше около 5-6 градуса. Днес сутринта като карах не ми се стори да има проблем но като се стопли по магистралата на LO духа 21-24 градуса и в колата си става топло. Като я спра на място веднага почва да сваля градусите и става студено. По мое наблюдение на свободна всичко е точно а в движение става проблема. Знам че има значение на какви обороти се върти климатика, но намирам само теми на хора които в движение имат климатик а на място нямат, а при мен в обратно. На какво може да се дължи това? Намалял фреон или компресора не бива?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коланги, ако може малко помощ...
Карам кошника вече около 500км, след почти основен ремонт на двигателя, глава, сегменти и т.н.

Винаги колата палеше от раз, зиме-лете никакви проблеми.
Минаха вече 2 седмици след ремонта, откакто съм я взел колата запалва една идея по-трудно.
До вчера вече, когато отказа да пали на бензин, само върти и нищо! А на газ си пали от раз! След, като запали на газ и я върна на бензин пак си работи без проблем... Сменен е и бензиновия филтър също, защото стария чат пат свиреше-бръмчеше при подаване на контакт.
Много се съмнявам в новия филтър, че си замина така бързо безславно бензиновия регулатор.
Старият беше марка Hengst Made in Germany, докато новия е BOSCH, на който пише гордо, че е правен в Китай.
Правилно ли съм се насочил към тоя боклук филтъра? След малко отивам и до майстора, да видим какво ще каже, за съжаление от всички върнати чарколяци, само бензиновия филтър не ми върна, че да го сложа пак за пробата... 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Стар филтър" на теория и практика не звучи добре. Оригиналният го прави фирма  UFI. Може да вземеш него или брандирания с логото на Ауди за доста по висока цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро. Онзи ден, вързах VCDS-а и изпълних стъпките от ето ТОЗИ гид , с цел да си проверя реалните километри записани в модула, ако изобщо са такива. И изписвайки "dist" в табличката в дясно, точно както прави този в клипа, не излиза нищо, нито едно от value-тата , които този прочита и през тях вижда ориентировъчните километри на колата. Това само по себе си ме вбеси и сега се питам има ли начин предишните собственици или т. нар. вносаджии на моята кола и това да са изтрили или хакнали че да не се вижда нищо!? 😠

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,тръгнах да сменям маслото на торсена на б6 1,9 тди и не мога да намеря пробката за наливане. Някои може ли да помогне. Само тази за източване виждам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...