Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам следното питане: -Тази сутрин запалих колата и излязох. Както си карах по булеварда и изведнъж изгасна. Отбих, опитах да стартирам отново на няколко пъти, но изобщо не подхвана да запали двигателя. На теглене я оставих на един сервиз, но исках да се допитам и до вас, преди диагностика, от какво би могло да е? Колата е А4 В7 2.5 TDI 163 коня. Не е давала никакъв симптом, за случилото се.
Предположения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нафта, но имам чувството, че нещо я е спряло. Възможно ли е от датчик или нещо друго? Ток също има, но като че ли по друг начин завърташе след опитите ми да я запаля? Ще съм доволен на предположения понеже съм лаик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще я видят, просто исках да зная нещо, от какво може да е. Иначе ще се съглася с каквото ми кажат. Затова попитах ориентировъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги трябва да си я диагностираш сам преди да я караш на сервиз. VAG-COM кабел за Б7-ца от Прoдавалник е 40 лв., а за 80-90 лева си вземаш OBDeleven. Държиш го в жабката и си я проверяваш през смартфона когато ти е кеф.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми че дало грешка 01376. Някой може ли да ми подскаже или да даде линк, за да ми се разясни?

Намерих това: "

01376 - Engine Speed Signal for Injection Pump

Това е липса на данни за оборотите в компютъра на помпата"

Но аз не му разбирам. Компютъра на помпата ли е повреден?

Редактирано от Niko Zombi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б6 1.8ТК от доста време ми излизат грешки за мисфайър на 1 и 2 цилиндър, понякога много рядко и на 4. Въртях свещи, бобини, бензинови дюзи и грешките винаги са за 1 и 2 цилиндър. Бях изключил напълно газовата за няколко дни и отново записва тези грешки. Като я запаля и след 2 3 мин.почва да прекъсва и да мига чека. Спира да прекъсва като достигне 90 градуса. Някакви идеи от какво може да е, не записва никакви други грешки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да смуче въздух покрай уплътнителите на бензиновите инжектори или гарнитурата на всмукателния колектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си окабеляването от комутатора до буксите и самите букси. Въздух от О-пръстен/гарнитура, не може да предизвика misfire на цилиндър/инжектор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид кабелите и буксите на бобините ли? Продават ли се нови някъде?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, окабеляването до бобините. Има ги нови буксите, алито, ибея, амазона, оригинални при вносителите, където падне, аз купувах цялото окабеляване за моторния отсег, нямам спомен за фирмата, май поляци бяха някакви.

Комутатора също дава misfire понякога, преслушайте го преди големи смени.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги, могат ли да се сменят четките с регулатора  на напрежение без да се демонтира  алтернатора? За Б6 1.9 тди става дума. 

Редактирано от paci_4444
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.10.2019 г. at 17:46, NIKO написа:

 

Може ли да ме насочиш къде е комутатора при Б6. Мислех, че всяка бобина е с вграден или се бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа на какво може да се дължи закъснение от 1-2 секунди на включвснето на белите светлини, при включване на задна предавка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е автоматик и я тествах преди малко на изключен двигател, само на контакт. Отнема точно 1,35 секунди от слагането на лоста на R до светването на крушките. За мен не е проблем тъй като на самия автоматик му трябва поне секунда да включи на задна от момента в който сложа лоста на R. Май това закъснение е нормално за всички Б7-ци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...