Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Преди 20 часа, DobrevST написа:

Някой има ли представа на какво може да се дължи закъснение от 1-2 секунди на включвснето на белите светлини, при включване на задна предавка? 

И при мен е така с ръчна кутия.

Това е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновата помпа при Б6 седан и авант еднакви ли са и кошниците им имат ли разлика за 1.8т AVJ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При Б6 седан след смяна на салон и слагане на такъв с подгрев, освен управлението на климатроник нещо друго нужно ли е, за да работи подгрева? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кабел за подгрева на седалките, друго май не трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос относно салона, понеже е електрически как се свързва управлението му, за да се настройва седалката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с ел. салон е друга работа, трябва да се погледне в ЕЛСА къде и какво се свързва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичое, какви са болтовете на кората под волана при В6? Имам предвид двата точно под/зад волана, другите два по-назад ги виждам и ги развих, тези двата на "дълбокото" не успявам да ги мръдна с нито един вид врътки, торксове, метрични/инчови шестостени, кръстати/плоски отвертки и подобни...

А с фенерче ги виждам с имбусен шестостен?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно Т8, но трябва да е поне 7,5 см на дължина.

 

преди 30 минути, NIKO написа:

Пичое, какви са болтовете на кората под волана при В6? Имам предвид двата точно под/зад волана, другите два по-назад ги виждам и ги развих, тези двата на "дълбокото" не успявам да ги мръдна с нито един вид врътки, торксове, метрични/инчови шестостени, кръстати/плоски отвертки и подобни...

А с фенерче ги виждам с имбусен шестостен?

 

Виж това клипче, много ми помогна цялата поредица когато сменях моя волан и лоста за чистачките:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише осмица на дръжката, а се оказа девятка торкса:icon_eek:.

Отрязах пластиката на една истинска осмичка...

Добре, че е форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам А4 Б6 1.8т AVJ на предно/ръчка.

Някой знае ли кои ОЕМ номера за бензиновата помпа с кошницата стават за да знам какво да търся.

 

Само 8E0919051R ли става или може и 8E0919051BM да стане. Други номера има ли?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/7/2019 at 6:52 PM, jordanik said:

Здравейте,колеги!Воланът на Б7-та ми е с бутони за управление на музиката/Audi Concert 2/.Освен тези два работещи бутона/за усилване и за избор на станция/ има още два/Mode и за вдигане на телефон/,които не функционират/изписва ми на дисплея: NO funk/.Да разбирам ли,че всички волани от този тип имат пълния набор от 4 бутона и бачкат само тези,за които са поръчвани съответните екстри?И ако е така,дали имам някаква зааводска подготовка за телефон/примерно кабелен сноп,блутуут/,които мога да активирам по някакъв начин, или просто бутоните са си там при всички такива волани,но екстрите не са поръчвани и няма подготовка за тях?

039089671.jpg?r=0

Здравей колега, има ли някакъв отг на твоя въпрос, че и аз съм в същата дилема.Само , че моята не е С-ЛАЙН ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът е,че бутоните са там, но за да ги активираш ти трябва Bluetooth модул, микрофон и окабеляването,което да свържеш.После следва правилна кодировка и готово.Ще я правя тая работа на моята кола напролет,като сложа RNS-E.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,става въпрос за Ауди А4 б7 която е с навигация RNS-E,при натисната на функцията "tel"  ми изписва telephone not installed.Къде да търся проблема.Колата има фабричен блутот както и микрофон в плафона но не мога да си свържа телефона с блутота на колата .Дали е изключен по някакъв начин или има проблем с него.Свалял съм го да го оглеждам но нищо видимо не се вижда.

Също така при натискане на бутона mode от волана нищо не се случва 

Редактирано от V_shveda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.
Лятото си взех пръскалки за течността на чистачките на предното стъкло,които пръскат на мъгла. От голф 5 оригинални втора ръка, нещо обаче не пръскат на широко. В на далечният и край пръскат около 20 см широчина.
Какъв е проблема?
Запушени ли са?
Много гадно точно на погледът ми и в долният ляв ъгъл остава сухо и не може да изчистят там чистачките.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/6/2020 at 12:01 AM, toti83 said:

Здравейте, да попитам - някой знае ли дали салон от а4 б8 и а6 4ф стават на а4 б7?

няма как да станат,на б7 става от б6 и обратно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, тъй като колата ми е произведена в края на 2004 (края на ноември), искам да ви попитам какъв VAG кабел да взема за моя автомобил / A4 B6, двиг. AVF, 1.9 TDI 131ph./?

Изисква ли директна CAN връзка, защото в нета пише, че след около 2004г. изискват CAN.

Ако имате някаква информация, моля споделете.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...