Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Господа, от днес лоста на скоростите престана да се връща на централното неутрално положение.

Като включа 1-ва и изключа си остава срещу първа и втора.

Същото е при 5-6-та.

От задна си остава долу.

Трябва да го връщам на ръка.

Иначе проблем със скоростите и вървежа няма.

Давайте акъли моля, кое е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес при палене съобщението колко км/дни ми остава до смяна на масло започна да стои постоянно. Все едно натискам копчето постоянно. На 5-6 секунди за малко премигне до нормалния дисплей и пак обърне на това.

След това при каране стрелката на скоростомера играе като луда в +/- 10км

 

Някой има ли идея какво е. Предвид че и двете заедно се получиха предполагам е нещо в самото табло а не примерно сензора за скорост. Та да търся втора ръка или може да се оправи.

 

Колата е А4 б6 1.8т ръчка, предно. от 2001.

Ще я закача на ВагКома утре, но не вярвам да покаже много неща или да се оправи нещо с чистене на грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Shado Опитай да гресираш топката с тампона под скоростния лост (под маншона). Другото е да отгледаш щангите отдолу да не опират някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, на Б7 1.9ТДИ имам един странен проблем : при температури от порядъка на - 10 градуса, много трудно върти стартерния ключ, върти до положение включване на радиото и след това не може, с малко игра се оправя, запъва някъде :nixweiss:. Проблема е само на много студено, при температури около -5 и нагоре, няма проблеми. Дали е за клеморед?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, но пръсни малко силиконов спрей в самата ключалка и я раздвижи за проба - може да се оправи (после известно време ще ти се цапа контактния ключ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и самото заключване на волана да ти прави проблем. Завъртай волана на ляво на дясно и едновременно и ключът за запалване

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с WD, не усетих подобрение. Ще пробвам и със смазка на силиконова основа.

На 22.02.2021 г. at 10:02, Митака55555 написа:

Може и самото заключване на волана да ти прави проблем. Завъртай волана на ляво на дясно и едновременно и ключът за запалване
 

Не усещам да има проблем със заключването на волана, като е заключен и поставя ключа, го отключва без проблем. До положение да включи радиото и дисплея няма проблем, след това е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте група искам да питам какъв може да е проблема при налягането на маслото б7 2.0 фси при нормално каране ми изписва да проверя налягането на маслото а когато я настъпвам колата не свети маслото си е на ниво маслената помна е нямала проблеми имате ли си идея от какво може да е ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага провери налягането с манометър и ако наистина е ниско изобщо не я карай, защото ще сменяш мотор. Причините са няколко - запушена цедка, проблем с помпата. Резултата ако се кара така е само един - блокирал двигател.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така вече 2 месеца колата се кара така утре ще ходя да му сменят датчика и до сега не ми е създавала проблеми? Но ми предстои дълго патуване от Uk до БГ за това се опасявах и реших да се посъветвам.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, някой сменял ли е пръскалките на капака с такива, които пръскат на "мъгла" ? От каква кола евентуално и вярно е ли, че харчат повече течност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива от няколко месеца.Стават от Голф5, Туран,Кади,Сеат Ексео и други.Трябват обаче едни добавки да се купят,струват около 7 лева оригинални с номер 8E0955431

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях ги в интернет какво представляват, тоест се слагат до пръскалката за да закрият дупката която остава покрай нея? От представителството ли трябва да ги взема, защото ги гледам все по чуждестранните сайтове? 

91a63bd36ee4a9a995cda29a783f4cae.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги поръчах от магазин за авточасти и ми казаха,че има само оригинални  и

чаках 1,2 дена доставка

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди повече от 3-години колегата @GameON ми поръча следната конфигурация за пръскалките на чистачките:

5M0 955 986 C 9B9 - пръскалки

и 2 адаптера: 4F0 955 431

Пръскалките имат неоригинали, а адаптерита са само оригинал, но не бяха скъпи.

Имаше обаче една забележка при монтажа и ако искаш се обърни към него.

Редактирано от PINGI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 21.03.2021 г. at 16:32, b4avant написа:

Здравейте, някой сменял ли е пръскалките на капака с такива, които пръскат на "мъгла" ? От каква кола евентуално и вярно е ли, че харчат повече течност?

Напротив когато пръскат на мъгла пестят течността

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@FEN_NA_TDI А защо тогава пръскалките на фаровете харчат повече и някои ги изключват софтуерно? Те също пръскат на мъгла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата на пръскалките за фаровете е с много по голям дебит от тази за предното стъкло и прави много по голямо налягане 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте , може ли да ми каже някой точните размери за задни накладки ауди а4 б7 2.0тди 140к.с  авант блб. И да ми препоръчате марка. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

На колата ми - A4 B6 Avant quattro имам монтиран теглич, който мисля, че е електрически, но нямам куката. Някой има ли идея откъде и какъв точно трябва да се вземе. Така изглежда отворът, когато се вдигне капачката:

 

teglich.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...