Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 4


Fireblood

Recommended Posts

Колеги, понеже проблема е дребен мислех да попитам в темата "питанки за Б6/Б7" ама виждам, че е заключена.

Та.... задната броня на автомобила е претърпяла мистеризно приключение, колкото да е за бояджия и да хлътне единия сензор на парктроника. Та....бояджията не е спешен, обаче на задна предавка пищи постоянно, понеже споменатия сензор "вижда" самата броня. Знам, че тоя сензор го държи нещо, потърсих в нет-а, ама не мога да се ориентирам точно какво ми трябва. И.....тая броня лесно ли се сваля, или с половината кола?:hilezh:

Колата е Б7 комби.

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не светят при всички - зависи от оборудването на конкретния модел. Духалките, както визитника, както и поставката за чаша са в два варианта - "с" или "без" подсветка. Някъде бях прочел, че може да имат подсветка, но да няма инсталация към тях - трябва да извадиш една от духалките да видиш имат ли кабел и букса за да си сигурен. Ако имат букса, захранването е лесна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааааа, нямаш ли там как беше, light пакет май, няма светещи духалки. И аз имам лед-четата, окабеляването и буксичките на всичките духалки, ама нъц, няма светлинаааа.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред на мисли пластмасата около централната духалка отделна част ли е, или е заедно с духалката? И дали са еднакви с тези, които нямат подсветка? В смисъл духалка без подсветка дали символите до врътката са нарисувани, или и на тях са си "прозрачни"? Че трябва да сменя моята, че има 2 дупки от парот-а, който мисля да преместя на друго място...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще питам в темата на колегата,ако се прецени-да се трие.

Ако има подсветка на духалките,може ли някак от тях да се захранят и да светнат и визитника и поставката за чаша,ако те нямат подсветка? Някой пускал ли им е тока по някакъв начин и на тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колата е б7 2.0тди 140 2007 година свалих стъклото на огледалото да видя дали е с подгрев понеже май не работи и видях и тази букса която не е включена никъде идеи за какво е ? 

52A690D9-3592-4351-8BBC-415734FC7EB1.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а знаете ли на дизела при B6 кое се явява датчикът за температура на входящият въздух? Аз мисля, че е MAP сензора.. Гледам, че бензинките имат допълнителен датчик точно на кутията на въздушния филтър... или греша?

Интересно е, че при околна температура на въздуха от -3 градуса, входящата към двигателя е около 20-25, при малко по-енергично каране.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Passi написа:

Да не е била със затъмняващи огледала.

не, не е вътрешното огледало е обикновенно.За това ми стана чудно за какво може да е тази букса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам. Не ми работи зумера за забравени фарове. Четох напред-назад, че  високоговорителчето в таблото може да е изгоряло, но преди да премина към смяната му искам да проверя да не би случайно да е софтуерно деактивирано. Влизам с вагкома в инструменти но там не ми е точно ясно какво да търся. Така че ако някой знае да помогне предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали може да се деактивира софтуерно,но едва ли някой би го направил.Самия зумер е в таблото и най-вероятно е изгорял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, dragotrd написа:

Здравейте искам да попитам.

Влизаш в Instruments. Натискаш Output test. Натискаш Start output sequence. Наблядаваш какво си случва и натискаш Next. В един момент ще достигнеш до Buzzer или нещо Chime. Не съм сигурен как беше кръстено. Ако тогава не изпищи, значи е изгоряло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зумера за фарове/мигачи не може да се деактивира - ако е здрав пищи, ако не пищи е изгорял. Може да се вкл/изкл само тоя за отворената шоф. врата.

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да сменя зумера на таблото. И да напиша с две думи как го направих може да бъде интересно и полезно за някой.

Консултирах се колко вървят тези микрофончета в продавалника и с изумление установих че цената им върви от 20 до 40 лв което на мен ми се стори абсолютно неприемливо. Затова, след кратък размисъл, от Пасат б 5,5 ми беше останало едно старо английско табло с халфис. Отворих таблото и свалих високоговорителчето. Разликата между това и на аудито беше в цокъла. Така че отстраних микрофончето от цокъла и го прехвърлих на цокъла на таблото на аудито. Цокалите се свалят и от двете табла за да може да се работи. Запоих го и където беше нужно леко със силикон го залепих. Резултат перфектен. Сега свири та се къса като ново. Операцията ми излезна съвсем без пари плюс един час труд. Ако някой се интересува по-подробно готов съм да обяснявам.

Успешен ден на всички.

Редактирано от dragotrd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всяко магазинче за електроника ги има тия пискуни по 5-6-7-8 лева, мисля че трябваше да са нещо от сорта на 8 ома, ако не бъркам единицата.

Дори при някои вносители са в комплект с цокълчето.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, въпрос за разтоварващ клапан на 1.8т, как му е правилната позиция, с вакуума нагоре или настрани? Виждал съм различни мнения и съм карал и в двете положения, кое е по добре и по правилно? 

12ec3aad.jpg

Редактирано от freduri
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI featuredunfeaturedpinned this topic

Колеги, едно питане и от мен. Няко знае ли този....клапан ли е...датчик ли е....ква роля играе...и какви са му признаците, че си е заминал? 2.0TFSI

клапан.jpg

клапан2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...