Jump to content

бензинова помпа


калашников

Recommended Posts

колеги  с 80 б4 2.0 абт  обичайния проблем с бензинова помпа  изгоря ми  искам да питам дали мога да сложа от 2.6 V6  
мисля че няма да може щото оная дава 3.5 /4 бара  и ще пръсне нещо  я дюзата я маркучи ама все пак да питам щото  като гледам цените на новите помпи  лошо ми става 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ще си отговори като види че неговата е на 1.2 бара. Налягането се определя от регулатора не от помпата. Това че въпросната помпа има ресурс да работи на 4бара не означава че не може да работи на 1.2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, rams написа:

Провери твойта по каталог на какво налягане работи сам ще си отговориш на въпроса.

азз аа много добре я знам на колко е и точно това ми беше въпроса  дали ако сложа такава от пълна инжекция  дали няма да пръсне нещо по системата  я дюзата я някои тръбопроводи 

 

Преди 2 часа, prokopoff написа:

И как ще си отговори като види че неговата е на 1.2 бара. Налягането се определя от регулатора не от помпата. Това че въпросната помпа има ресурс да работи на 4бара не означава че не може да работи на 1.2.

значи казваш ако си взема такава от абк или от аце или от някой петак  викаш че няма да има проблеми ?? 

Just now, калашников написа:

азз аа много добре я знам на колко е и точно това ми беше въпроса  дали ако сложа такава от пълна инжекция  дали няма да пръсне нещо по системата  я дюзата я някои тръбопроводи 

 

значи казваш ако си взема такава от абк или от аце или от някой петак  викаш че няма да има проблеми ?? 

ся си спомням че един авер дето беше с абт  и сложи аце  и първоначално си беше с помпата за абт обаче на високите об след 3500 4000 вече не можеше да храни дюзите и се наложи да си сложи такава за аце което ако е вярно означава че не всички помпи са еднакви 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, prokopoff said:

И как ще си отговори като види че неговата е на 1.2 бара. Налягането се определя от регулатора не от помпата. Това че въпросната помпа има ресурс да работи на 4бара не означава че не може да работи на 1.2.

помпата колега работи на по високо налягане ,важен е регулатора.......така че не ми се карай колега.......той сам ще си отговори , а иначе помпите и на двата двигателя са до 6 бара ,и няма да пръсне нищо ако регулатора работи...!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи добре колега ше ти се доверя ше ида до моргата да сваля една от абк мотор или квото има  но как да разбера дали тоя регулатор работи както тряя  и и казваш помпа от аце ше стане на абт ?   А стига бе 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, rams написа:

помпата колега работи на по високо налягане ,важен е регулатора.......така че не ми се карай колега.......той сам ще си отговори , а иначе помпите и на двата двигателя са до 6 бара ,и няма да пръсне нищо ако регулатора работи...!!!

добре де тоя регулатор не й ли скъсява живота многократно  понеже нали тя се мъчи да надува  а той я спира и тя се уморява и умира 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кво викаш ся значи всички били еднакви / аз си мислех от голф 1.8 моно  мей би трябва да е същата    а щом били еднакви  да видя от една ц4 а6 дали ше стане  шото 500 лв  за помпа си е цифра 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете с каква мога да я заменя  с голф 1.8 моно 90 коня  или  най лесно ми е   има една блъсната 2.6 V6 а6 ц4  нейната помпа ако сваля  ше имам ли ядове ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начииии  за абк може да е друго аз я търсих по номер на бош и номер на ауди   която завода я дава за този мотор, предполагам че тая дава налягане 1.2 / 1,5 бара   а един колега каза че не е важна помпата ква ше е  бил важен регулатора на налягането   вярвам че има доста истина в това което казва  и затова ми бяха тритя  въпроса   как може да го проверя дали е в ред тоя регулатор 2/ дали ако не  е в ред и сложа няква дет дава 6 бара примерно , няма да пръсна нещо по горивна система и 3 от коя кола  може да стане   дали от абк от аце от абф ада абц  и т н 

benz pompa b4.png

benz pompa audi.png

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...