Jump to content

Тонколони A4 B5 седан


КойчевМилен

Recommended Posts

Здравейте колеги,

      Въпросът ми е с какви тонколони да сменя оригиналните Nokia на задна линия.Бюджета е 100-120 лв.По възможност да има по-плътен бас.

           Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди време се бях мераклисал да подменям фабричните говорители в моята А3 но така и нищо не направих :( в нашия град имаме само един умрял технополис. бих отделил и повече пари и точно за това не смея да поръчам нищо 'на сляпо' без да съм го чул. В сайта на aval има доста мдели които ми харесват, но само мнения от форуми и клипове от youtube не ми стигат.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време, доста хора сменяха фабричните в А3 с Hertz DSK 130.3 и се изказаха доста положителни коментари за двукомпонентната система, поне като цена/качество.

 

Едит: Гледам, че всъщност сте писали за задна линия... Тези са за отпред.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GZIC 13X пасват доста добре на заводските места на аудитата, малко повече басов потенциал и пищялките са по-скопойни макар и по-малки. Слушането няма как да стане ба борда в технополис, трябва да е в колата за да има някакъв смисъл.

Редактирано от DLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загледах ги и аз тези Ground Zero GZIC 13X. освен тях съм харесал и Hertz ESK 130. Audison APK 130 и също така Helix E 5X.2. Прави ми впечатление че във фейсбук страницата на авал напоследък качват снимки на проекти реализирани със говорители марка Helix. Май ще излязат доста качесвени. Тези които съм споменал пише че са с мембрани от фибростъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

 

за да не отварям нова тема и да използвам тази на колегата , която е почти идентична.Задна лява колона на вратата не ми работи.Дясната работи.Питанката ми е барабар както е тръгнало да си взема да смене двете или само едната ? И най важното колко инча/сантиметра трябва да е големината на колоната ? Също освен говорител някакви адаптери и приставки ще трябват ли ? Колата е Ауди А4 B5 , 1996г. , седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих този интересен PDF наскоро. Описани са размерите на говорителите във вратите на доста марки автомобили. За А4 Б5 би трябвало навсякъде да са 6.5' / 16.5см adapter required

 

https://www.halfords.com/wcsstore/libraries/document/halfords_speakers_guide.pdf

Редактирано от evg_eni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, evg_eni said:

Намерих този интересен PDF наскоро. Описани са размерите на говорителите във вратите на доста марки автомобили. За А4 Б5 би трябвало навсякъде да са 6.5' / 16.5см adapter required

 

https://www.halfords.com/wcsstore/libraries/document/halfords_speakers_guide.pdf

Благодарско !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не е верен този файл, на Б5 предните са 11см, а задните са 16.5. Като предна линия с адаптори се поставят 13см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпред са 11.3 или нещо от сорта с 3 точково захващане а всичко афтърмркет е с 4 и задължително трябва адаптер. Стават 13см, но ако магнита е по големичък има опастност да опира стъклото в него.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точните размери на фабричните високоговорители в повечето случаи нямат значение, тъй-като са нестандартни и могат да бъдат намерени само при производителя на колата, което е хем скъпо, хем тъпо. :hilezh:

 

Конкретно за A4 B5 - отпред 130 мм високоговорители с такива адаптери:

 

http://caraudio.bg/product/1102/acv-271320-01-adapter-koloni-audi.html

 

Отзад 165 мм високоговорители с такива адаптери:

 

http://caraudio.bg/product/766/acv-271320-02-adapter-koloni-audi.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...