Jump to content

B7 1.8T не пали понякога


Marto7777

Recommended Posts

От 1 месец насам го има проблема.Рядко се случва, но го има.Мисля че като не съм карал колата 1-2 дена и след това тръгна да пала върти върти и не пали.Помпата работи, чувам я, но колата отказва да запали.Върта 4-5-6 пъти по 10 секунди на стартер и неиска.Изчаквам малко 5-10мин и като завърта пак пали от раз.Запали ли 1 път няма ядове.Грешки няма с ваг-ком я гледах нито 1 грешка няма.Направи ми впечатление, че доакто върта на стартер и не пали се чува едно цъкане откъм бушоните, като от реле е цъкането.Възможно ли е някое да е заминало ? Макар че винаги проблема го прави като не съм я карал 1 ден и на следващия първото палене.Запали ли 1 път после и цял ден да обикалям всеки път пали от четвърт.

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай на някой друг да пали и виж в това време какво излиза от аспуха. Мирише ли на бензин или не. Така ще се насочиш къде е проблема. Няма гориво или е ел. проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около колата почва да мерише на бензин.Това е че няма как да знам кога няма да запали за да викна някой.А завърта ли да вида че не пали.Доакто се обада и дойде някой, колата ще си запали без проблем.Веднъж бях с при колата с човек като не запали.7-8 пъти въртях сигурно по 10секунди.Накрая реших да извада едната бубина да вида дава ли искра като я сложа на капака на главата и искра.Почнах да върта и първите 3 секунди искра нямаше, на 4тата секунда колата запали на 3 цилиндъра и почна чак тогава да дава искра.Тоест на колата не и е  проблем и на 3 цилиндъра да запали, а при точно тоя случай беше -12 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много могат да са причините. Ако изключим недостиг/налягане на гориво .. Най честата причина е Camshaft Position Sensor (G40). Свали буксата му огледай я. Когато вземе да "умира" се усещат съвсем леки потрепвания/прекъсване на двигателя при работа на празен ход.

Редактирано от МММ1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В движение колата не гасне.Както и никакви други проблеми няма след като веднъж запали.Трудното палене също е рядко, но случи ли се ината е голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следващия път закачи диагностиката и гледай дали се отчитат някакви обороти при въртене на стартера като не иска да пали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Оборотите от същия G40 датчик ли ги гледа или има и друг на коляновия вал ?

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е температурен датчик и да не достига гориво.Не излиза като грешка.При мен го хванах на живи данни.Слизам до колата закачам вагкома и показва 50 градуса(съответно реже горивото), да ама на вън беше -10.Палене няма.Запалих аварийно на газ и заминах да си купя нов датчик.

Не вярвам проблема да ти е в налягането на горивото в рейката, щом държи едно денонощие.А и дори да е паднало, ще подкачи и на второто въртене ще си запалил.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същите проблеми,оказа се датчик на коляновия вал.Разбрах го чак като ми светна EPC.Грешки при диагностика нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска пак ми направи проблема и отново не бях с лаптопа при мен.Забелязах че стрелката на оборотомера се надига от 0. От къде взима информация таблото за оборотите ? Ако взима от датчик колянов вал значи не е от него проблема щом го отчита.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато отказа втория път,си беше записала датчик колянов вал,а на таблото си стоеше”OK”и изобщо не палеше!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 12.02.2019 г. at 18:40, Marto7777 написа:

Днеска пак ми направи проблема и отново не бях с лаптопа при мен.Забелязах че стрелката на оборотомера се надига от 0. От къде взима информация таблото за оборотите ? Ако взима от датчик колянов вал значи не е от него проблема щом го отчита.

 

 

Какво стана с проблема ти колега, защото и на мен от известно време започна да ми прави същият проблем? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...