Jump to content

Светещи жълти лампи 3.0 245 4G?


dexter1

Recommended Posts

Здравейте, днес в Австрия след потегляне, около 10 мин след старт, светнаха едновременно тези две лампи. Температурата навън беше -13 градуса. Дали има нещо общо?

20150314_172918.jpg

hqdefault.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората е следствие на първата. Клапанния блок - профилактика на системата и смяна на блока ако е заминал е лечението. Може и да не го направи пак. Рестартирай колата, спри изключи и включи и си карай. Ако го повтори тогава се занимавай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде възможно датчик на преден или заден мост :nixweiss: защото датчиците дава инфо за нивото на окачването и на фаровете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в който спре въздушното спира колата нивомерите и нивелирането на фаровете. Ако прочетеш колата за грешки ще видиш, че грешката е заради грешка в друга система. Въздушното си прави тези номера ако не му се прави профилактика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам логика да се скапе въздушното и да спре да работи нивото на фаровете освен ако не е датчик...Много е вероятно от студа да се е скапал датчик,особено ако има влага по него!Една диагностика ще отговори на въпроса...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20190131_175441.mp4 при мен е подобен проблема , всичко почва с въздушното , става на кокъл, но седи изправана гася ,паля и се оправя и така до следващия път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прави се профилактика, натрупва мръсотия из въздушните пътища. Заминава и клапанния блок. Трябва да го види някой, който разбира просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София където си карам по принцип колата ми я оправиха https://goo.gl/maps/DorRQX7L2MB2 калибрация, всичко, още като я купих го направих. Повече не ми е светвала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колега много ти благодаря чел съм че си разбират от работата и ще се обедим на место , а с чес ли се ходи при тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг случай е, виж, че при него първо му светва въздушното и то спира двве три системи. Ако имаше и ACC-то спира, динамичното окачване спира и тн.

 

Едно прочитане на грешката ще си каже със сигурност какво му е...

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен в началото ми казаха че е от модула за въздушното , показвало, че се губи връската между отделните модоли и не могат да се намерят по междуси , след дълго ходене нагоре надолу се оказа ,че може да е от много неща и трябва обстоино търсене за да се елиминират вариантите.Като цяло има примери със сензори ABC, сензор ниво , прекъсната жица или окисляване някъде.Има примери за едномесечно търсене и накрая проблема бил в някакво копче , колкото и странно да звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале.....страшна работа стана с тез лампи. Не са светкали от тогава....от първия път. Утре тръгвам за България. Ще видя какво става и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато колата е с въздушно окачване има по един датчик за ниво на всяка една гума. Когато има проблем с тях дават грешка, когато обаче проблемът е такъв, че колата не може да се нивилира съвсем светва това, което на колегата. Системата за регулиране на светлинния сноп използва същата информация от тези датчици, тоест като се светне едното, светва и другото. На мен ми се е случвало в голям студ и ако има сняг или влага да замръзне някой датчик (имат една лостова система и там замръзва) и да светне така. 

Това, което казва Христо за клапанния блок също е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тия системи са свързани и независимо какво измяука по тях - всичко спира да работи, от фаровете до ACC-то. @dexter1 закачи колата на една диагностика и виж грешката, ще си каже какво и е. По лампите само гадаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово :hilezh: по бутилка Белуга..или Юри Дългоруки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Русофоб-а в мен ми пречи да поемам такива течности :D Ама ще дойда една хубава биричка да почерпя примерно, ако позная пак ще почерпя хахах 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем :zustimm: винаги съм на линия :razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...