Jump to content

B7 3.0 въпрос накладки


FanatikaTm

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Стигнах до положението да сменям накладки.

Искам да слагам на ate ceramics "обаче" има два вида накладки. Нямам възможност да сваля да видя кой са мойте и ми е интересно някой може ли да помогне кой са накладките.

Едните ги води

спирачна система: Lucas / TRW

А другите

спирачна система: ATE

До сега не съм сменял и незнам точно кой са.

Много е объркващо като ги гледам на снимки.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж апаратите ти на кой производител са. 

Или просто отиди по рама да ти извадят правилните накладки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

27 minutes ago, FanatikaTm said:

Здравейте колеги.

Стигнах до положението да сменям накладки.

Искам да слагам на ate ceramics "обаче" има два вида накладки. Нямам възможност да сваля да видя кой са мойте и ми е интересно някой може ли да помогне кой са накладките.

Едните ги води

спирачна система: Lucas / TRW

А другите

спирачна система: ATE

До сега не съм сменял и незнам точно кой са.

Много е объркващо като ги гледам на снимки.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

 

Аз съм с тези от 2014 г. когато ги взех от Амазон. Би трябвало твоите да са същите като тип. Първите са задните, а тези с кабела са предните:

 

Order Details

 

Order #109-7720047-7795415
Placed on Sunday, January 19, 2014

 

51ljtfx11NL._SCLZZZZZZZ__SY115_SX115_.jp

·         Akebono EUR1348 EURO Ultra-Premium Ceramic Brake Pad Set
Sold by Amazon Export Sales, Inc.

$52.17

51Lf4lAZsTL._SCLZZZZZZZ__SY115_SX115_.jp

·         Akebono EUR1111 EURO Ultra-Premium Ceramic Brake Pad Set
Sold by Amazon Export Sales, Inc.

$80.66

 
Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж апаратите ти на кой производител са. 

Или просто отиди по рама да ти извадят правилните накладки. [emoji4]

Да колега съгласен съм но отивам в магазин и ме питат това ли са твойте .... А аз не знам не съм сменял до сега. А за рама въобще не ебават искат да оставам колата да ми ги сменят. Което не ме устройва.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време ми беше лесно, оставям я при Мишо и знам, че няма смисъл нито много да питам, нито да обяснявам .....защото като си я взема, винаги всичко е на ред. Скоро и аз ще чета темите за накладки, че на повечето сервизи нямам вяра даже за избор на части. Е, има едни дето са точни, ама не работят в Съботите, а аз  все тогава гледам да се вмъкна. По темата....лошото е, че в последните години много хора си напатиха със свири накладки ....от какви ли не марки, вкл. АТЕ. В смисъл като ги купуваш предупреждавай, че свирят ли като на Чавдар, ще им ги връщШ .

Редактирано от Fireblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и тема "как се купуват накладки" трябва да има!?!

Отиваш в магазина, даваш номер на рама и ти предлагат разни марки, на разни пари или оставяш колата в сервиз и казваш какви накладки искаш. Няма нищо сложно. 

Ако не могат по рамата да ти помогнат значи не си в правилния магазин и отиваш в следващия. Всичко е много просто, само пари да имаш. 

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно вярно! Номера е, измежду десетките недомислици, които ще ти предложат да избереш тази, която нервите ти да изтърпят до следващата смяна. Ама пак трябва да си подготвен какво точно търсиш....защото обикновено продавача знае по-малко и от теб! Или просто му е все тая, защото 100 лева оборот са си 100 лева, независимо точно какво си взел. Разбира се има и точни търговци, които обикновено всички любители на дадена марка познават, но общата картина е различна! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако прочетеш пак, ще видиш че колегата друго пита.

Във всеки уважаващ себе си магазин за авточасти ще му кажат кои са неговите накладки. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е такъв ... Влизам в магазин питам за накладки ... По vin номер не могат да търсят ... Казвам каква е колата и се почна ... Каква марка искаш казах ate ceramics каза добре ... И ме пита какви са ти накладките има 3 вида .... От там се почна че те не могат да кажат кой са точно за мойта кола. Питах в друг магазин г.д. същата ситуация. То и майстора взима старите ходи и казва е тия са ... Е да така и аз ще се оправя. А на майстор нямам вяра каквото да ми казва някой ... Имах голфче 2 пъти ми сменяха лагерите на задния барабан накрая аз смених и кара 3 години и я продадох на приятел още кара. На кратко пичовете сменяли само лагерите без коносовидните втулки вътре. Както и да е намери кой са накладките с 300 зора поръчани са.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега въпроса е другг разбира се по темата.

Утре ще ходя да шлайфам задните дискове просто да махна ръба който е г.д. 0.5мм ~ 1мм. От там идва питането колата като е пълно 4х4 дали няма е е проблем защото тоя каза че г.д 1.30 ще отнеме. Смятам че г.д. 30 мин на диск при което се върти оста. Дали ще е проблем ?

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че ще ти махне ръбовете без да сваля дисковете? Не разбирам какво те притеснява.Това 30 минути ли е? Ако да, много ми се вижда, ръбовете се махат за секунди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега диста на ATE на задните колела ми струва 80лв бр 160 лв за двата ...

Иначе казвам че ще махнем ръбовете и че ги минем на 1 пас за да са готови за новите накладки

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно никой не може да уточни какви дискове трябва да се купят и за това...

Ако сменяш накладки отзад,по-добре си купи по-нисък клас нови дискове,ще струва горе-долу колкото престъргване на старите.На старата кола слагах дискове и накладки делфи отзад и бях доволен и от спирането и от цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всичките коли си слагам ATE и съм доволен дисковете ще ги престържа защото са хубави и оригинални не са евтини за 40 лв бр. Питането е дали като е 4х4 нещо ще и пречи като трябва да върти колелото г.д. 30 мин.

Sent from my GM 5 Plus using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...