Jump to content

VCDS 18.2 проблем..


Recommended Posts

Здравейте колеги на скоро си закупих въпросния софтуер с кабел от сайта на diagnostikabg.com след като 2 дена въпросния човек от сайта ме мота и не ми указва помощ отностно въпросната програма се запитвам до вас.

Закупения кабел дойде с софтуер на диск от който мога да инсталирам само 1 от файловете ,а другия ми дава грешка и така и не успях да подкарам програмата в инструкциите пише да инсталирам vcds 18.2 и да копирам въпросния vcds loader в директорията на инсталацията ,но нито мога да го копирам нито да го инсталирам ...

грешката която ми дава  при тест на програмата е

 

Port Status:OK

USB Library version:03.02.07

USB Driver version:02.10.00

Interface Found!
Type:Ross-Tech HEX-USB

Status:Not Plugged into car

 

след което влизам в колата връзвам се към нея и като натисна тест ми вади следното:

 

Port Status:OK

USB Library version:03.02.07

USB Driver version:02.10.00

Interface Not Found!

 

кабела е VCDS VAG COM 18.2.0 HEX CAN USB, а на самия кабел пише VAG 182 DUAL-K&CAN<->USB

 

Моля някой който се е сблъсквал с нещо подобно да помогне

лаптопа е с win10 64bit  при свързването на кабела към лаптопа го отчита в device managera 

колата е а4  б7 2005

 

пп;извинявам се ако темата не е за тук 

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не работи под 64 битов уиндоус. Моят кабел за тойотите беше така и се налага ръчно инсталиране на драйвъра през command prompt.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно са те преебали, щом фирмата доставчик не ти оказва поддръжка. Вземи пробвай с един Уиндоус 7 32 бита дали ще работи и ако не запали - ясна ти е работата.

 

100 лева струва читав интерфейс с гаранция и доживотен софтуерен ъпдейт от склад-а ... заслужава ли си спестените 20 лева?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с кабел от Aliexpress, предполагам този, който си купил също е снабден от там, но са ти го продали на двойна цена... както и да е. Моят кабел дойде с диск  VCDS 18.2 +

VCDSLoader.exe + кратко ръководство за инсталация. 

Стъпки за инсталиране(ако ги нямаш):

 

How to install VAG 18.2 in the PC

 

This cable suggests not using the internet, official software usage can often be blocked.

a. Turn off antivirus such as AVG, McAfee, etc.

b. Disable Windows Defender

c. Block vcds on the firewall (PC firewall is not turned off).

 

Installation Guide:

 

1. Install VCDS-Release-18.2.0-Installer.exe Step by Step (If your system is 64-bit, you must install 32-bit to 64-bit)

 

2. If the installation was successful, please do not run the vcds release 18.2 software and delete the shortcuts for the computer desktop VCDS version 18.2.

 

3. Copy the CD program VCDSLoader.exe into the installation folder (C: Ross-Tech / VCDS) and create the shortcut to your desktop.

 

4. First time to plug cables into the PC, wait a while to run VCDSLoader.exe. Click Options to run the self-test, and then click Save Data.

 

5. Turn off all vcds software, plug in your car, and run VCDSLoader.exe again.

 

Note: If you need to unplug your antivirus, release 18.2 is original software, you will need to use VCDSLoader.exe to not simply block cables.

 

 

Аз съм с WIN10 64bit и работи. За да поставя VCDSLoader.exe в инсталационната папка, ми се наложи да спра Windows Defender, защото го блокираше. Ако имаш и други антивирусни ги спри. Също обърни внимание и на стъпка 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда найстина е същия защото аз имам абсолютнонсъщите инструкции нямам антивирусни дефендъра е спрян както и firewall-a и пак не ми дава да правя каквато и да е манипулация на въпросния loader 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прикачвам файловете от моя диск, ако искаш пробвай с тях:

https://ufile.io/m9hdm

 

Пробвал съм на два компютъра и работи. На втория не разпозна от първия път, че кабела е закачен към колата, но след няколко опита и повтаряне на стъпка 4, се закачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправи си цялото C: или поне Program files да имаш права да копираш вътре write и ще стане да го замениш в инсталационната папка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се plamen 73 и на колегата SeH с чийто файлове всичко е точно и вече мога да работя спокойно със програмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
On 2/10/2019 at 3:45 PM, SeH said:

Прикачвам файловете от моя диск, ако искаш пробвай с тях:

https://ufile.io/m9hdm

 

Пробвал съм на два компютъра и работи. На втория не разпозна от първия път, че кабела е закачен към колата, но след няколко опита и повтаряне на стъпка 4, се закачи.

не мога да свяла файла можеш ли да ми го изпратеш по скайпа моля ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте колеги, имам абсолютно същият проблем като колегата само че с версия 19.6 . Имам проблем с фаровете и наистина ми е спешно да оправя да тръгне .... Изключително много благодаря на бързо отзовалите се предварително!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 10.02.2019 г. at 21:03, kuhak написа:

Благодаря на отзовалите се plamen 73 и на колегата SeH с чийто файлове всичко е точно и вече мога да работя спокойно със програмата.

Здравей,

Би ли споделил как точно оправи проблема?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Тук има доста подробно описание за възстановяване на повредени кабели. Както пише автора-всичко това го правите на ваша отговорност и риск. Също и тук много информация и решаване на проблемите. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
На 10.02.2019 г. at 16:45, SeH написа:

Прикачвам файловете от моя диск, ако искаш пробвай с тях:

https://ufile.io/m9hdm

 

Пробвал съм на два компютъра и работи. На втория не разпозна от първия път, че кабела е закачен към колата, но след няколко опита и повтаряне на стъпка 4, се закачи.

 

Колега дали го имаш все още ? Или някой друг, ако се отзове ще съм много благодарен !

Преди време бях поръчал от склада, ама диска замина на някъде, стария правец изгоря и сега само кабела ми остана. Свалих от росс-тех, ама без лоадер/крак не разпознава usb-то, а драйвърите съм инсталирал.

Редактирано от SCHwabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте, имам същия проблем с кабела 18.2,не го намира.Пробвах всичко по темата,но без резултат.Не знам дали е важно,но  vcds e 19.8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са vag com-a  който ползвам и дайвърите за кабела. Кабела е китайски естествено :D:D само все още не мога да намеря активация за софтуера за да може да се използват всички функции, но грешки чете трие и може да следи някой основни сензори по колата 

CDM v2.12.36.4 WHQL Certified - така се казва вторият драйвър но понеже позволения размер не стига не мога да ги прикача и него

vag-com409.1_activated.rar RossTech-VCP-Drivers-91028.zip

На 9.01.2021 г. at 15:39, SCHwabata написа:

 

Колега дали го имаш все още ? Или някой друг, ако се отзове ще съм много благодарен !

Преди време бях поръчал от склада, ама диска замина на някъде, стария правец изгоря и сега само кабела ми остана. Свалих от росс-тех, ама без лоадер/крак не разпознава usb-то, а драйвърите съм инсталирал.

китайския кабел иска определена версия на VCDS  не става с последната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Някой да даде съвет, сега се опитвам да инсталирам драйвърите за кабела, но ми дава:

 

Ross- tech usb interface not found!

usd libraty version : 03:02:07

Interface: Not found

 

Давам на тест като пусна VCDS но нищо не се случва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

включил ли си USB кабелът в лаптопа? :D
Аз го слагам още преди да стартирам лаптопа. Пробвай с кабела в USB да рестартираш.
В това USB засича ли ти флашка например?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 9.11.2019 г. at 19:03, SeH написа:

Качвам файловете в нов линк  VCDS 18.2 + crack loader: https://drive.google.com/file/d/1drh0ejvDUtCAmMj29btSPmb0QRu_OZFB/view?usp=sharing

Колеги, с нов лаптоп съм, а съм си загубил диска с VCDS. Може ли някой да ми прати файловете, че явно е китайче моя кабел и оригиналната програма не го разпознава. :( 

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...