Jump to content

А6 3.0 tdi шум от двигателя ГНП ???


tchoumpov

Recommended Posts

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Доста е възможно при такова поведение човек да си помисли, че има проблем със скоростите и никога, че този клапан може да е причина.

Аз даже не мога да го повярвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих днес лог на 1, 22 и 23 канали. Стана ми много интересно за този клапан. Дори и малко да не си върши работата, си заслужава да се смени. 

Надявам се по лога някой да може да каже и ще е много добре @Audi V6, ако може и той да направи кратък лог, за да служи като еталон :) 

Направих две тръгвания - едното плавно, на другото я понастъпих, колата бе загряла на 80 градуса.

LOG-01-001-022-023.CSV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя клапан ще е като с дебитомерите. И аз имам доста от симптомите на колегата при каране с малко газ. Особено това причукване на дюзите и замисляне преди да смени скорост, ама си мислех, че е нещо от рециклирането, нищо че са рециклирани по бош системата с връщане на старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам при теб едва му променя % и това го прави компа, не да не е в ред клапана. Той може да не е, но тук му гледаме % на управлението и не можем да съдим колко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефане, какво имаш предвид с това? При мен ли или по принцип?

 

@mshbul: давай и ти лог и да гледаме :)

При мен на 2600 оборота не минава 50%, но пък pressure си отговаря на исканото от компа...

fca.png

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че няма датчик, който да отчита реално колко нафта минава. Компът си управлява клапана, ама дали има резултат той не знае и си командва все едно всичко е наред, а то може да не е и тогава има аномалии без да записва грешки.

 

Товам което си дал на снимката е управлението на регулатора на налягането, за него има обратна връзка и то много прецизна - с датчик за налягане.  

 

 

А тук става дума за регулатора на помпата дето не знаем точно защо е там и дали има особено значение.

Аз като ти писах него визирах, а не този за налягането.

Ей това е в логовете. Даже не бях поглеждал, че го има из каналите. Аз съм си мислел, че там мери количеството. А се оказва, че го регулира.

Quantity Measuring
Control Valve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не мога да преценя дали имам разлика от смяната на дебитомера. 

Обикновено съм забравил за това, че да следя внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма мерителен клапан за гориво в нито едно ТДИ. Имаш пиезо сензор за налягане в левия рейл, клапан за разтоварване на десния рейл и дозиращ на помпата, за да намали звука да не чука мотора на празен ход като помпата на патицата 2.5тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, mshbul said:

Ей това е в логовете. Даже не бях поглеждал, че го има из каналите. Аз съм си мислел, че там мери количеството. А се оказва, че го регулира.

Quantity Measuring
Control Valve

да, сега разбрах, че трябва да гледам 23 канал. При мен стои около 37% и почти не мърда, хм...

Можеш ли и ти наистина да логнеш тези канали и да сравним? Ще се опитам да видя при мен точния номер на датчика.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, mili 75 said:

Значи този клапан може да се разбере дали е читав само ако се смени с нов.

 

@OvivO Да правим направо една групова поръчка и да мирясваме? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@royce: прави първо един лог :)

Ако е 160/200лв няма да го мисля, но видях, че на моя модел е два пъти по-скъп. Искам да видя кой е точно. Ще борим отстъпка за количество :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама защо сте решили, че трябва да се сменя.

Доколкото разбирам ако не е наред ще чука повече на празен ход. Който няма такова нещо да не харчи излишни пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще проверя каква е цената. Не съм забелязал чукане. Но, ако го сменя, най-много да стане по-добре, ако е тръгнал при мен.

Чакаме още логове на 23 канал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам кога ще мога да правя логове.

Рядко я карам.

 

Пиши каква е цената.

Редактирано от mshbul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Логове на 23-ти канал ли трябва да се правят последно, и като Стефан казва че няма обратна връзка, какво може да се проследи точно. При мене от време не време се чува едно чукане от дюзите докато е студена колата и се кара с малко газ, точно както колегата описва. Като подадеш малко повече газ и изчезва. Странното е че не винаги го има този феномен, сега от доста време не съм го чувал, сякаш зацикля този клапан в даден момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали реално ще разберем нещо, ако още някой пусне логове, но поне ще видим какви са показаните стойности на 23 канал. При мен се вижда, че при обороти от 777 до 2800 почти не се менят процентите и са в диапазона 30 до 40%

 

fca.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 2/21/2019 at 4:07 PM, kikson1979 said:

Каква марка ремък сложи сега?

Пак оригинален Ауди. Сега е ОК няма шум. Само че, заради този ремък, смених и ГНП, старото ГНП го отворих за инспекция и беше без забележки на 250 000км. Интересното е, че шума не се появи веднага слд смяната на ремъка а седмица след това....затова смених и помпата..от страх

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъците на DAYCO тия лъскавите доста шум издават като се огъват по ролките.  Аз откакто попаднах на крив пистов ремък Gates пак от лъскавите, бухам само Contitech от платнения тип навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...