Jump to content

А6 3.0 tdi шум от двигателя ГНП ???


tchoumpov

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

On 2/26/2019 at 4:29 PM, Audi V6 said:

И снимка на клапана:

Пуснах го за издирване, като го сменя ще докладвам.227b08f156b6e6345436324441543e17.jpg

Колега, сваля ли се помпата за смяна на този клапан или се развива на място, малко е тегаво като гледам за работа? Питам, за да знам колко би излезнало като труд в сервиз и да не ми кажат, че се сваля цялата помпа, а да може без...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не я свалих. Разкачих горната част на колекторите, отвих щуцера за обратна нафта и махнах тръбичката, която свързва двете горивни рейки.
Клапанът се сменя на място за около 30-60 минути, според зависи колко си сръчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някои помпи клапана е отстрани и не знам дали със сваляне на горния колектор ще може да бръкнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те всички са чугунки CP3 и на БМК и АСБ. На ранните BMK-та е острани, на по-късните от 2005-та нагоре и АСБ са отгоре почти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 17.04.2019 г. at 10:11, OvivO написа:

Колега, сваля ли се помпата за смяна на този клапан или се развива на място, малко е тегаво като гледам за работа? Питам, за да знам колко би излезнало като труд в сервиз и да не ми кажат, че се сваля цялата помпа, а да може без...

Колега разгада ли го този клапан, нещо като номер и колко струва, че преди няколко дни аз пак я чух моята да причуква на ниски обороти с малко газ и после се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не още. Моят клапан е: 

059 130 758   pressure sensor, но може и да е съвместим с по-новите part numbers.

Някой може ли да види цена, че аз намирам дооста по-високи от 200лв, а бих го сменил. @kpematop? :)

Дадох я скоро да изчистят егр, дросел, всмукателен и колата е много различна в ниските. В сервиза много ме убеждаваха, че този клапан не прави проблем, а по-скоро този за налягането на рейла :) 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 кинта е тоя клапан. Там в сервиза не можаха ли да чукнат парт номера в каталог онлайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5/3/2019 at 2:49, OvivO написа:

Не още. Моят клапан е: 

059 130 758   pressure sensor, но може и да е съвместим с по-новите part numbers.

Някой може ли да види цена, че аз намирам дооста по-високи от 200лв, а бих го сменил. @kpematop? :)

Дадох я скоро да изчистят егр, дросел, всмукателен и колата е много различна в ниските. В сервиза много ме убеждаваха, че този клапан не прави проблем, а по-скоро този за налягането на рейла :) 

238 лв цена в тех ко. Който ползва намаление излиза около 165 лв. 

C4325B00-ECC6-4110-B5DD-0FF669663CAC.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да там е някъде с отстъпката и този с другия парт номер, ама няма да ви казвам как се сменя. Два часа си утрепах и половината карантия разглобих, това на мотор ASB - 233 коня. Държи се на три болта еврейска звезда, единия лесно се отвива, ама за другите два отдолу свалих колектора горна част и десния долната част и тръбите за горивото между помпата и рейката и тази между двете рейки. Другото е ако имаш някакъв удължител с гъвкаво рамо, ама не е сигурна работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-тихо работи на празен ход за мене, друго не съм усетил засега. Ама аз имах и понякога силно тракане, като стар дизел, при ниски обороти с малка газ, което като подадеш газ и се оправя. Сега ще видя дали ще се появи пак.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Потвърждавам, че тоя клапан е страшен мизерник. При мен имаше същите симптоми, които при незагрял мотор бяха по-осезаеми. Днес с известна доза гинекология го смених и веднага се усети разликата. Благодаря на Крематора за информацията!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, сутрин на студена кола като я запаля има едно почукване докато загрее, това от тоя клапан ли е или от него вие, че не разбрах кое от двете са симптомите за него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам си никаква представа дали да кмам подозрение, като е студена се чува почукване като на колегите, има ли как да го проверя дали е от него някво замерване нещо? :)

Редактирано от EHKOB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...