Jump to content

Става ли волан от а6 ц5 1997година за а4 б5 1995год?


Аудито на дядко

Recommended Posts

Колеги здравейте, нов съм в форума и не съм много наясно как се пускат тези теми и дали са за тук, но ще опитам като се надявам на вашето съдействие… така дилемата при мен е следната: имам ауди а4б5 95год, много съм доволен от нея 1.9тди, 90коня, но искам да си я направя като за мен да си ми харесва и съм взел волан от а6 ц5 1997година, трилъчев много готин като чисто нов, претапициран и с голям кеф тръгнах да го слагам, но се оказа че новия който искам да сложа е с поне двойно по-голям зъбец(незнам дали се казва така), но се надявам да се сети някой който е минал през това, та въпросът ми колеги е има ли някаква муфа или преходник или фланец който да се продава за да може да стане новият волан с по голямото зъбно колелце, (това което влиза в това, в което се навива гайката) казано по-просто! Ако някой може да съдейства ще съм благодарен на някой съвет!!! Поздрави на всички и безаварийно каране!!! 

20190205_182029.jpg

20190205_182008.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, мерси потърсих ,намерих нещо и ако съм разбрал правилно трябва прът от голф… ама какъв голф не ми стана ясно или аз незнам как да намеря… благодаря все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти или преходна втулка от голф, или цялата кормилна колона от В5 фейслифт, там кормилният прът е с големите шлици.

А аз по някаква случайност(:lol:) имам такава кормилна колона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре Niko, за каква цена говорим? И от софия ли си? 

 

Преди 2 часа, NIKO написа:

Трябва ти или преходна втулка от голф, или цялата кормилна колона от В5 фейслифт, там кормилният прът е с големите шлици.

А аз по някаква случайност(:lol:) имам такава кормилна 

И много ли е зор докато се смени с новата? Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна, 50 лв., за зор не знам, сваля се волана, корите, лостовете, колоната се държи на четири винта горе и още един долу на карето към рейката, с подходящите инструменти е час-два работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря ти нико, за инфото и на другия колега, но май ще си остана със стария волан че много занимавки преправяници, той стана златен тоя мой волан… още веднъж благодаря на отзовалите се и ако някой има нужда и този волан може да му свърши работа, ще се разберем за хубава цена, на мен просто не ми се занимава вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако воланът, който си взел е този, на прикачените снимки - това не е волан от А6 Ц5... вероятно е от Ц4 или А4 (но това няма значение). Този волан на снимките, трябва да пасне без втулка, на шлиците на твоята кола. Направи една снимка на волана, който е в момента на колата.

Изпратено от моят мобифон с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.02.2019 г. at 1:05, Аудито на дядко написа:

..........................тръгнах да го слагам, но се оказа че новия който искам да сложа е с поне двойно по-голям зъбец(незнам дали се казва така)................

 

преди 14 минути, Krisko_A6 написа:

.....................Този волан на снимките, трябва да пасне без втулка, на шлиците на твоята кола..................

 

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирал си ме много точно... написал съм: воланът на снимките.

Според теб, Нико, този волан на снимките - би ли паснал на б5 95г.?

Изпратено от моят мобифон с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, на правилната колона и съответно прът, с подходящия шлицев диаметър, по снимка няма как да се каже какви са диаметрите, а един и същ волан се среща и с двата вида шлици. Предполагам автора е наложил новия волан на пръта, станало е ясно, че диаметрите са различни и  сагата е готова.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е колеги, нико е прав точно това стана: махнах стария(оригинален за модела, ще кача снимка утре) наложих новия и се оказа поне два пъти по-широк в диаметър, не съм го мерил но ако оригиналния(стария) е с диаметър да речем като на 20стотинки, то новия е с диаметър поне на левче. Може би така ще е по ясно за разбиране, иначе да волана е а6 ц51997година… благодаря и на колегата криско за мнението ?

Редактирано от Аудито на дядко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мегапартс имат няколко пръта(извадени от колоните), питай кой е с големите шлици и го отнасяй. И да ти сложат и болта(големия диаметър е с болт).

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, а имали Начение година, двигател и т.н?предполагам не но да попитам все пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок благодаря, поръчал съм го дано стане, и качвам снимка на оригиналния волан, който е в момента, както съм обещал вчера

20190215_141722.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая работа е, трябва и нов лентов кабел преработка на жиците и тн. Но е изпълнимо. При мен, с предварително закупени частите за преработка, един го направи за 60 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е екстра, аз жиците ги разбирам не е проблем, много благодаря на всички вас, които споделихте своето мнение, като(дано го наглася) ще пиша ? тук надявам се с готов резултат… поздрави на всички пичове от форума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....а лентовия кабел и съответно корите зад волана имаш ли ги? Че са различни от твоите в момента......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Този волан на снимките е от А3 и за първи път разбирам, че е с тия шлици. Съвсем спокойно можеш да си вземеш волан от А6, А8 с скова емблема от тия години до 98ма и да стане без преправяне.

.... даже намерих една тема със снимка на моя стария от преди 100 години хахах . За това говоря :) Няма никакво преправяне и всичко си работи.

 

IMG_0455_zps5278b436.jpg

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има волан който може да стане на моето ауди и е навит да ги бартеросаме съм ок, държа да отбележа,  че видно от снимките които съм качил по-горе волана е като чисто нов скоро претапициран комплект с аербега… предварително се извинявам ако не трябва да пиша ? за бартери тук, но не съм още много наясно с кое може, и кое не

20190205_182029.jpg

20190205_182008.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...