Jump to content

2.0Т FSI проблем с масло


kuhak

Recommended Posts

преди 21 минути, CVT написа:

Това не е пълен номер - липсват още 3 цифри.

 

Ако е 804 502 0508 AT, значи е от 2.0 FSI (ALT): цък!

 

значи не ми върши работа така ли да разбирам ? а дали мога да ползвам само колелото на балансиращия вал гледам че в тях има няква разлика ...звънях сигурно на 40 човека 38 ми казват че нямат и са е продали а другите 2ма ми дават цял двигател...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От коя друга кола стават тия помпи сега намерих една но последните 3 цифри от номера са различни от тази на моята ..само че е от голф 5 но въпросното колело/зъбчатка/ изглежда същата като моята

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое колело се счупи - това на помпата ли? Ако е то вземи си само нова помпа и си свиркай: цък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа дали зъбчатката от Голфа ще стане, колега. Трябва да ги сравниш визуално, да им измериш диаметъра, броя на зъбите и дебелината и ако са еднакви има голям шанс да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса ми е дали тази помпа на която съм качил снимки и визуално въпросното колело което изглежда различно ще ми върши ли работа защото стой в еконт и ако става да е взимам ако няма да стане да е връщам не говоря само за въпросното колело а за цялата помпа

 

въпросната помпа с номер  804 502 0508 AT  ще ми свърши ли работа за моята кола която е с помпа с парт номер 06d 103 295p като цяло какви са разликите и дали ще стане на моя мотор, ако не да е връщам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Малко ъпдейт по темата..Всичко приключи точно и според очакванията ми сменихме маслената помпа нов комплект за обслужване на помпата ,нови лагери биелни,основни,аксиални шлайф на външната част на вала ново колело за вала и колата не се чува докато работи НО излезна друг проблем и питам за съвет

Както карам колата светва лампата на аладин и пише (huile) преведох от френски (масло) и писка 3 пъти след което изчезва ... общо взето светва когато си поиска най вече като правя голям завой или мина през легнал полицай или просто се разстресе повече колата.Закачам е на диагностика бош няма грешки ,след което е закачих на ваг-а при който също няма грешки на 17канал в инструменти всичко е ок налягане на масло има ,маслото е на макс няма никаква промяна на работата на мотора и общо взето всичко е ОК, в сервиза казаха че най вероятно е датчика на картера за нивото на маслото попринцип бил проблемен и т.н.... та питам някой по запознат трябва ли да се тревожа за нещо и дали найстина е датчика който струва 115лв на ХЕЛЛА ? 

@robobug

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.02.2019 г. at 21:00, kuhak написа:

 

На 16.02.2019 г. at 21:00, kuhak написа:

 

На 14.02.2019 г. at 17:54, Raziell написа:

 

 

 

На 16.02.2019 г. at 21:00, kuhak написа:
  1.  

Някой нещо?

На 16.02.2019 г. at 21:00, kuhak написа:

 

На 16.02.2019 г. at 21:00, kuhak написа:

 

На 14.02.2019 г. at 17:54, Raziell написа:

 

 

 

На 16.02.2019 г. at 21:00, kuhak написа:
  1.  

Някой нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kuhakСещам се за сензора за налягане на маслото.Пробвай да зачистиш пиновете на буксата на картерния датчик и цедката най-вероятно е чистена?

https://jhmotorsports.com/sender-or-sensor-for-oil-pressure-oem-for-b7-a4-2-0t-3-2l.html

 

Маслото и масления филтър какви са?

Тук може да видиш  стойностите през VCDS и манометър за добро налягане :

 

 

 

 

 

 

 

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко по дъното на мотора е ново и чисто къде точно се намира сензора за налягане на маслото утре ще зачистя и датчика на картера ... днес ми направи впечатление че лампата светва в движение и точно на 1600 оборота по нагоре няма проблем и по надолу също на празен ход всичко е нормално тръгвам към работа и като загрее колата както си карам и съм на 2к оборота в момента в който пусна газта и оборотите паднат на 1600 светва писка 3 пъти и след това изчезва  @Raziell

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че лампата е за ниво, а не за налягане?

Някой беше споменал, че заради пластмасовото клапанно тяло/конзола на масления филтър е възможно при завой да пада налягането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

прилагам видео на което се вижда как като карам и оборотите от 2к паднат на 1600 и светва лампата и още едно на което се чува как работи загрял двигател и около 5 светвания на лампата 

 

1.работата на мотора  

2. лампата

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.02.2019 г. at 21:00, kuhak написа:

 

На 16.02.2019 г. at 21:00, kuhak написа:

 

На 14.02.2019 г. at 17:54, Raziell написа:

 

 

 

На 16.02.2019 г. at 21:00, kuhak написа:
  1.  

Има ли някво решение за тия глупави маслени помпи датчици и т.н вече като чуя масло и ми се ходи до тоалетна....

 

 

Извинявам се за цитатите ама не мога да ги изтрия от телефона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вага вади че налягането на маслото е ок и на ниски и на високи обороти днес закачих манометър не знам колко е читав взех го от сервиза трябваше да правя щуцер 10х1 за резбата защото нямаше подходящ в куфарчето. След като го успях да го закача с около 1.2м маркуч и две снадки между единия край на маркуча и другия на студен старт отчете 1.8бара след 2минути падна почти до нулата при подаване на газ се качва над 2бара при 2.3к оборота.. не знам дали има значение колко е дълъг маркуча и дали играе в показанията на манометъра някой да даде съвет?

Дали някой е правил въпросната конверсия с помпа от 1.8т?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягането трябва да е около 3-4 бара при 3к оборота.Отиди в някой добър сервиз да го замерят.

Ако всичко е наред си смени   датчика за налягане на маслото , струва един обяд.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм датчика за налягането на маслото никва промяна в сервиза съм сега ще мерим налягането на маслото което отива към турбото да не би проблема да е от масленото тяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако масленото тяло е ново и оригинално не би трябвало е проблем.

Ако все пак се съмнявате в него - аз имам едно за проба, което смених профилактично.

 

Аз не съм правил конверсия към старата помпа, но съм проверявал какво е необходимо като резервен вариант.

Помпата директно става на блока, надлъжните мотори имат отвор с резба за обтегача на веригата.

Трябва да се смени ангренажното колело на коляновия вал със стъпка за новата верига...по спомен е 70-80лв в Порше. Нагрява се и се набива на студен вал.

Помпата съм чел, че е с малко по-малък дебит, но не било проблем.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@robobugИзмерихме налягането което отива към турбото пак 1бар... Имам колата от месец карал съм е 5 дена вече почнах да се отчайвам.... Аз четох някъде из английските форуми (ако не се лъжа) че слагат помпа от 1.8т когато почват да надуват самия мотор за повече мощност защото оригиналната с валовете не издържала много на високи обороти (не знам колко е вярно),но също така четох че с такава помпа се получават някви малки вибрации в ниските обороти,но ще се прежаля ако това ми реши проблема в понеделник пак ще разглобяваме картера да видим какво става.

 

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще развия една теория, като наблягам, че е теория.

Първо - налягането пада с отдалечаване от помпата. Това не е статична система, при която помпата за достатъчно дълго време да установи еднакво налягане и в най-отдалечената точка. 

Конкретно за този двигател - глави няма, защото редовно задират разпределителни валове. Независимо какво се опитват да пишат разни форумни търговци, на практика глави не се намират.

В същото време (задрали разпр. валове) по коляновия вал няма поражения, дори при мен можех да си върна биелните лагери (за основните да не говорим).

След това отклонение да кажа моята теория - най-близо до помпата са колянов вал И маслени дюзи. По спомен този мотор няма отделен клапан, налягането, при което те отварят се контролира от пружинките в тях.....нататък ще се сетиш сам.

Налягането, при което отварят дюзите  се мери с ръчна помпичка с манометър.....при свалена дюза.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@robobugКакъв е твоя съвет след като свалим картера отново какво да погледна какво да направя или щом сваля картера да слагам помпа от 1.8т.

 

В аутодатата дават налягане между 2.7-3.5 бара на 2к оборота при загрял мотор (по спомен) ,а при мен е едва 1бар при студен мотор (при датчика за налягане/маркуча на турбото).

Другото за мен интересно нещо е защо в вага дава че налягането е ок при ниски и високи обороти,след като взима информация от датчика за налягане(с два кабела).

 

Чудя се дали мога да пусна 1.8т в коша инсталацията идентична ли е ще има ли проблем с букси и т.н? Голям ли е филма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ще гарантира, че ако сложиш помпа от 1.8Т ще се появи маслено налягане. Трябва да се открие каква е причината. Между другото помпа от 1.8Т май вече не е актуална. Из форумите съм срещал, че вече се слага помпа 038115105C от напречен 2.0ТДИ. Държала много по добро налягане ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Може ли да споделиш повече информация за въпросната интервенция дали трябва да се преправя нещо или? Plug and play.. тази помпа дали ще пасне така както тази от 1.8т 

 

Къде според теб може да е проблема за да не вдига налягане повече от 1 бар лагерите долу са нови?

Имаш ли информация относно 1.8т как стой въпроса с инсталацията.

Редактирано от kuhak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...