Jump to content

Датчик на предно ляво колело (ABS)


TomcatF14

Recommended Posts

Здравейте, някой може ли да ми даде линк (от сайт за авточасти) за точния датчик? 

 


1 Fault Found:
00283 - Front Left ABS Wheel Speed Sensor (G47)
        012 - Electrical Fault in Circuit

 

 

Колата е 1.6, 102кс, AVU двигателя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително смени и на другото предно колело датчика със същия, защото ако са различни с новия /а те със сигурност ще са/ ще ти набие грешка пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това го виждам късно. Смених само левия и за сега всичко е наред. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същата грешка и след смяна на левия датчик след една-две седмици светна пак и на vcds излезе същата грешка и в момента не работи и си свети и не знам ако сменя и десния със същата марка дали ще се оправи и за това така си карам

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам , че преден ляв и заден десен датчик са заедно. Както и преден десен и заден ляв пак са заедно. 

При мен даваше преден ляв- смених също и заден десен и се оправи работата. Работи като швейцарски часовник. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки датчик има 2 кабела, всеки от които отива до модула на отделен пин :) Не знам откъде ги измисляте тия неща:nixweiss: Има ел.схеми,  на които се вижда кое как е свързано :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам какво знам, не налагам , че е това. Опитвам се да помогна нали затова е целта на форума - да си помагаме. ;)

Смених преден ляв пак светеше и не работеше. Тогава говорих с един човек, който си гледа също ABS-a и ми каза , че са на кръст преден ляв-заден десен и обратното. 

Дали е така или не е само немеца може да каже. 

Успех колега. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам нужда от помоща ви !! От скоро съм шофьор и все още не съм наясно със проблемите на колите . Вече около 5 месеца карам Ауди А3  ; 1,6 от 2000 година. Вече от две седмици нон- стоп ми свети ABS- a на таблото и още една лампичка с " ! " в кръг и незнам какво да правя ? ?! Моля за помоща ви , кажете какво да направя ?! Благодаря ви предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и  ABS и другата лампичка светят постоянно в жълто . Запаля ли колата светва и не изгасва докъто не изгася колата ???

Редактирано от Емито
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизат ми няколко кодове : 

Р0135

Р0141

Р0461

Р0600

Замерихме с един апарат за да видим дали ще излезнат грешки и това ми показа 

Редактирано от Емито
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕКУ-то на колата не е оригиналното и трябва да се програмира - става с една програмка, наречена VCDS.

Първо направете това и после с този "апарат" проверете пак за грешки.

На първо четене има проблем с ABS, ламбда-сензор и датчика за нивото на горивото.

Твърде вероятно обаче е след програмирането на ЕКУ-то да няма и никакви грешки.

Eто и как става самото програмиране: https://www.audiforums.com/forum/diy-do-yourself-55/diy-how-recode-ecu-use-your-car-181068/.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...