Jump to content

Сваляне на двигател за смяна на стартер


plamenp59

Recommended Posts

Въпрос към колеги с 4.0 тди. Тъй като се оказа ,че стартерът е дал фира, ми казаха че заради турбината ще трябва да свалят мотора.Та питането е: Няма ли вариант без сваляне на мотор и скорости да се свали шибаният стартер или ще трябва да се набутам с 800 кинта? :) Ако е така да я почват сутринта ,че в момента съм с едно двуврато спортно купе и все едно съм в сапунерка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартера е на гърба на двигателя и без да се свали (двигателя с кутията) дори не се вижда. За жалост, това е положението.

Редактирано от Excessive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разберем.В един сервиз ми обявиха ,че са сваляли без да бутат мотора.Да видим.Утре ще я почнат и до вечерта стартерът ще е тръгнал за рециклиране.Надявам се да е истина.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що ми се обадиха от сервиза ,че са свалили стартера и е даден за ремонт.Двигателят си е в коша.Не са го сваляли.Като е готова колата ще дам резултат от свършената работа.Ще се сменям термостат и един абс датчик,както и дясно огледало.Предполагам до петък ще съм на пътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 16.02.2019 г. at 8:08 AM, plamenp59 said:

Борбата ще е в понеделник.

On 13.02.2019 г. at 1:03 PM, autoasist said:

Дано да не е с изработването на технологичен отвор от към купето!:steinigung:

Днес взех колата.Всичко е направено.Стартерът работи,останалото също е направено.Не е свалян двигателят и смяната на стартера като труд е 300 лева вместо 800.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Маха се дясната пета на тампона на двигателя и има видимост към стартера.И тази процедура е гърбава и пипкава но това е положението.

Редактирано от pimcom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто сервизите си дерат клиентите както си искат. Не стига че ползват и 30 40 процента отстъпка от авто частите и труда като включат става все едно купуват колата. За жалост навсякъде е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

По принцип като се отпусне малко двигателя надоле доста неща може да се сменят (турбини, хидравлична помпа), но си е хамалогия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...