Jump to content

Audi a4 b7 комби 1.9tdi или a3 sportback 2.0tfsi


Recommended Posts

Здравейте ,лаик съм във форума и имам следната дилема заради което се и регистрирах тук.

 

Искам да закупя автомобил втора употреба на марката Ауди ,като не ми се дава голяма сума и се бях спрял на Ауди а4 б7 комби 1.9 тди - 115к.с.

Проблема е ,че малко преди да отида да гледам и закупя даден автомобил ,който бях харесал ,четох статия в новинарките как немците хвърлят евро 4 автомобилите.

Тогава се сетих за забраните които искат и се мъчат да прокарат за всички автомобили под Евростандарт 5 и започна едно разглеждане на други опции и на автомобили бензин.

Като цяло б7 мислех ,че ще ми пасне идеално като коне и да си го карам малко градско ,и събота и неделя като почивам да обикалям България.

Сега след прочетеното реших да взема едно Ауди а3 спортбек 2.0 турбо(тфси) от автосалон във Варна ,но все още ми се иска сякаш да е по голям автомобил(комби) и по икономичен.

Та темата ми е повече смятате ли ,че скоро ще настъпи край на Евростандарт 4 и по ниските при дизелите или не.

 

П.С. Незнам дали съм уцелил раздела.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да......в България бая време ще мине преди реално да имаме затруднения с дизелите. Щом толкова си се замислил за 2.0тфси......вземи си А4 B7 със съшия мотор и толкова....... хубав мотор е, с не особено скъпо обслужване и сравнително икономичен. Колкото и да не е голяма А4-ката, все пак не е като А3....особено багажника! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това не ми мина през акъла.

Ще погледна в обявите за нещо интересно дали има.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като трети вариант ако не намеря читава б7 се бях спрял на този б8'к.

 

https://m.cars.bg/offer/c2986873

 

Но прочетох достатъчно за този мотор и за тази скоростна кутия ,че да стоя на страна към днешна дата от този вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това ако се спреш, съм нетърпелив да науча как ще се развият нещата :D

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ,мисля да пропусна ,че фабричните кусури не са му малко и накрая ще съм олекнал с една сума...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си нанериш добра B7, просто не бързай! Лично на мен и с B6 и с B7 ми отне по 3 месеца, докато си избера. И в двата случая чакането си е струвало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ,ще търся и ще чакам да изпадне нещо.

Малко оффтопик и сигурно повтарям 15 други теми ,макари да съм чел да питам дали мога да разчитам на друг бензинов мотор(ако изпадне нещо) освен 2.0 тфси.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, robobug написа:

Всеки бензинов мотор на това шаси, различен от 1.8Т, изпуснат до състояние за ремонт, се превръща в душегуб.

 

Има и 1.6i.  :lol: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, robobug написа:

Всеки бензинов мотор на това шаси, различен от 1.8Т, изпуснат до състояние за ремонт, се превръща в душегуб.

Разликата в разхода на 2.0Д и 2.0Т е около 2-3 литра.

Има един много интересен модел, който мисля, че ще те заинтересува - Сеат Ексео.

Това е Б7-ца, с табло на Б7 кабрио и мотори от Б8.

Не съм го чувал този сеат ще го погледна ,но не съм фен на марката като цяло.

 

Преди 1 час, quаttro написа:

 

https://www.mobile.bg/11535612868299226

 

Ето, колега :) 

 

Бива ,само че 102к.с ?

Голфа ми е 101к.с. и като пусна климатика на баир само дето не слизам да го бутам.

 

Иначе това е а3 която заглеждам -

https://m.cars.bg/offer/c2825954

А това б7цата -

https://m.mobile.bg/details/11534749156933147

Редактирано от Thehooligan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде скъпа е тая B7-ца......това разбира се си е мое мнение. Като ще е десетина бона, спокойно може да е 2007, дори 2008 год. Иначе ако не обръщаш внимание на подмятания от рода на "ако не е куатро не е Ауди" и...."115 к.с. не стигат дори да потеглиш", 1.9 си е добър автомобил, който ако поддържаш както трябва,може да служи доста години. Още ме е яд, че преди години ни откраднаха нашата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Fireblood написа:

Твърде скъпа е тая B7-ца......това разбира се си е мое мнение. Като ще е десетина бона, спокойно може да е 2007, дори 2008 год. Иначе ако не обръщаш внимание на подмятания от рода на "ако не е куатро не е Ауди" и...."115 к.с. не стигат дори да потеглиш", 1.9 си е добър автомобил, който ако поддържаш както трябва,може да служи доста години. Още ме е яд, че преди години ни откраднаха нашата...

Много ми хареса салона и всичко въобще.Като коне не са ми малко ,карам служебен ситроен Ц-Елизе 100коня дизел и макари по лек и прочие доста дърпа и изпреварва добре ,като го шофирам предимно извънградско.Лошото е ,че е Евро 4 иначе почти го бях купил.

преди 19 минути, robobug написа:

Моделът е интересен с това, че реално си е Б7-ца с друга емблема и с по-нова техника.

Легендата твърди, че се произвежда на същата поточна линия, на която до скоро е правена Б7-цата, а производството започва, когато Б7 е спряна от продажби.

 

Видях го ей сега ,буквално копие на б7цата с леко изключение в задницата.

Интересното е ,че никога не съм срещал на улицата или не ми е направило впечатление.

Редактирано от Thehooligan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А3-ката не е s-line и не е quattro, а е скъпа. Продадох подобна преди два месеца, само че 2006 и 4х4 за 9000лв.

12 hours ago, Thehooligan said:

Иначе това е а3 която заглеждам -

https://m.cars.bg/offer/c2825954

А това б7цата -

https://m.mobile.bg/details/11534749156933147

 

А4-ката не е лоша, само да не е на половин млн км, че ниският разход ще е единствената радост....

 

Интересна е темата - а3/а4; 200 коня бензин срещу 116 дизел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си намериш B7 2.0TFSI Quattro, мисля ще е най-оптималният избор. :)
Еxeo-то е доста интересна оферта, ама гледам има само няколко бройки на обява, всичките доста беднички и всичките дизели. 
 

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Б7-ца за последните 6 години вече два пъти си повреждам предната броня на високи бордюри и успявам да намеря броня със същия цвят в идеално състояние за 200 лв. Това трябва да се има предвид когато се мисли за рядък модел като Ексеото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, JusttRelaxx написа:

Ако си намериш B7 2.0TFSI Quattro, мисля ще е най-оптималният избор. :)
Еxeo-то е доста интересна оферта, ама гледам има само няколко бройки на обява, всичките доста беднички и всичките дизели. 
 

Мисля да послушам съвета ти ,почвам да търся този вариант с куатро или без ,зависи какво добро се продава.Ако харесам с куатро ще взема ако ли не без.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А4 Б8 2.0TDI с ръчна кутия е много по стойностен автомобил от А4 Б7 quattro. Покарай 20км. едното и другото и дилема няма да имаш. Можеш ли да си позволиш вземай Б8. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално бих могъл да си го позволя.

Но пък съм чел не много приятни неща за конкретния модел.Но дето са вика едно е да си чел друго е да си видял.Не съм сигурен за Евро 5 обаче дали ще ми стигнат парите или дали си заслужава толкова пари.

Реално максимум 15 0000лв съм готов да дам и това ми е тавана ,но исках ако мога за по-малко да взема нещо по старо реално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Thehooligan said:

Реално бих могъл да си го позволя.

 

2 hours ago, Thehooligan said:

Реално максимум 15 0000лв

Или си сложил една нула в повече или не стигат за Б8. И тия евро стандарти ги споменаваш във всеки пост, много си се обсебил, що така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да си го позволиш, вземи си B9, много по-стойностен автомобил е, от B8, мисля, че и без да караш 20 мин. дилема няма да имаш!:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, petrishki написа:

 

Или си сложил една нула в повече или не стигат за Б8. И тия евро стандарти ги споменаваш във всеки пост, много си се обсебил, що така?

Не е "или" ,а баш съм сложил една повече.И за 15 000лв има б8ци.

Относно Евростандарта ,споменавам го често поради факта ,че автомобилите си не ги сменям през 2-3г. ,а минимум 6-7...

Благодаря за помоща на включилите се в темата.

Редактирано от Thehooligan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...