Jump to content

Quattro въпрос


zzle

Recommended Posts

Сигурно ли е че маслото на ск.кутия и на торсена е едно, а иначе взех масло от ауди номера му е G 055 532 A2 количеството е 3.5 л., утре ще го сменям и ще пусна отзиви дали е изчезнало тътренето или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от Ауди дилър ли го взе в Англия,че и аз искам да си купя за моя BEX [emoji846]168db5dba58ada8e654a3f7bcb2f1491.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Що се отнася за тътренето при мен е също и ще ходя да проверяват вътрешните карета,че бях чел тук един колега така реши проблема.

Виж ги и ти твойте да не се окаже от тях. (Ако не се оправи след смяна на маслото )

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси аз съм в Coventry ще отида до представителство тук да си взема даже ако има и всичко за планово обслужване че ми предстой след 65 дена

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега zzle след като смени маслото усещаш ли разлика и реши ли се проблема?[emoji846]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено има ефект, няма го това тътрене което беше, сега се усеща съвсем леко отзад но няма нищо общо от преди смяната, надявам се като сменя и на диференциала да изчезне. Странното е че източих не повече от 2.7л. а налях 3.5л., маслото беше доста черно и видимо по гъсто от новото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора радвам се за полужителния резултат [emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Относно масло на кутия и диференциал за А4 б6 1.8т BEX са следните: масло кутия и торсен общо 2.5л. пълнят се заедно. маслото е 75w90 GL4 или GL4+ пълна синтетика задължително, а за диференциала 1.5л. 75w90 GL5 пълна синтетика. За кутията аз използвах Castrol Syntrans Transaxle 75w90 GL4+ отговаря на стандарт G 052 911, a за диференциала Liqui Moly GL 5 75w90 Vollsynthetisches Getriebeoil пълна синтетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

След като отговаря на спецификациите на ВАГ маслото, не би трябвало да има проблем..мисля.. Щото и аз ще го сменям и съм пред дилема. Не ми е до парите, а по-скоро дали има чак такава нужда да е баш ОЕМ, освен тва при Райно излизат по-тънко, което пак си е плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/20/2019 at 10:01 AM, James88 said:

Здравейте. Относно масло на кутия и диференциал за А4 б6 1.8т BEX са следните: масло кутия и торсен общо 2.5л. пълнят се заедно. маслото е 75w90 GL4 или GL4+ пълна синтетика задължително, а за диференциала 1.5л. 75w90 GL5 пълна синтетика. За кутията аз използвах Castrol Syntrans Transaxle 75w90 GL4+ отговаря на стандарт G 052 911, a за диференциала Liqui Moly GL 5 75w90 Vollsynthetisches Getriebeoil пълна синтетика.

Колега имаше ли някакво подобрение по колата след смяната на маслата че и аз искам да ги сменя мисля оригинално от колегата Райно и аз да взема.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 14.02.2019 г. at 0:30, zzle написа:

Здравейте, колата е б7 2.0 тфси quattro,

при потегляне на завит волан се усеща сякаш се влачат гумите, и това е когато колата е карана а когато я подкарам сутрин и всичко е студено няма и помен от това.

 

 

Здравейте,аз имам сащият проблем смених маслата и пак сащото няма никакво подобрение

На 16.02.2019 г. at 21:29, Black edition написа:

Колега от Ауди дилър ли го взе в Англия,че и аз искам да си купя за моя BEX emoji846.png168db5dba58ada8e654a3f7bcb2f1491.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Що се отнася за тътренето при мен е също и ще ходя да проверяват вътрешните карета,че бях чел тук един колега така реши проблема.

Виж ги и ти твойте да не се окаже от тях. (Ако не се оправи след смяна на маслото )

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Здравейте,аз имам сащият проблем смених маслата и пак сащото няма никакво подобрение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,това по-скоро е от джантите защото моята с 19ките го правеше дори след смяна на маслото, а сега с 16ките няма никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, anto1 said:

Някой да каже ,колко масло събира кутията на а4 б6 куатро 5 скорости!

 

Кажи година и мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, К.Rusev написа:

Колеги,това по-скоро е от джантите защото моята с 19ките го правеше дори след смяна на маслото, а сега с 16ките няма никакъв проблем.

С какаво ЕТ и J са 19ките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...