Jump to content

Разход на АУДИ А4 Б5 1.8 125 К.С


didkoo12

Recommended Posts

Здравейте колеги! И така,въпросът ми е нормално ли е ауди а4 б5 1996 1.8 125 к.с  да ми гори 14-15 градско и 8-9 извънградско на газ(газов инжекцион)? Също така не карам бързо 40-45 километра.

Редактирано от didkoo12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да, и не.

Правила на форума

,

Цитат

2.9 Потребителите са длъжни да използват ясно описание за заглавие на своята тема.

Примери за лошо заглавие:
“Проблем.”, “Въпрос.”, “Я вижте тук”, “Какво става?”, “Лелеее”, “75” и т.н.
Примери за добро заглавие:
“Audi A4 1.9TDI AFN губи мощност”, “Времена от тестовете днес”, “Снимки от събитието Х” и др.

Потребители, нарушаващи системно това правило, ще получат предупреждение или директно БАН.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско, Варна, през лятото с климатик, без да се старая за икономия ~11l/100km. От няколко месеца съм в Пловдив, но тук я карам много рядко, за около месец и половина минавам 100km, и е пак около 10-11l. Извънградско, ако съм сам в колата, без много багаж и средна скорост около 140(магистрала естествено) около 9-10l. С пътници и/или багаж ~ +1l. А климатика(компресора) общо взето не влияе на разхода, само на ускорението. Както и това че лятото съм на 16" 205, а зимата на 15" 195. :D Та това са моите разходи, без изобщо да мисля за икономично шофиране. Преди две години ходих да ми настроят инжекциона(разхода не беше по-различен, просто имаше едно придърпване при по-рязко ускорение) филтърчетата сменям на 10000km и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Leito написа:

Градско, Варна, през лятото с климатик, без да се старая за икономия ~11l/100km........

И това на ГАЗ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, от миналия Юни си записвам разходите. Във Варна винаги зареждах при Марешки, но един път, Юли, ми се наложи да заредя на Лукойла, като излизаш от града. Мисля че и без да казвам си личи, кое зареждане е било при тях. Не казвам че всеки Лукойл е така, но само там ми дава такъв разход. (зареждал съм и преди да почна да си записвам) След това вижте как Ноември месец ми свърши газта, на магистралата, преди Стара Загора. Спрях на първото OMV да сипя само 10лв, че цената беше 1.16 и скед това веднага в града отидох да заредя на Марешки и пак разхода беше 13l за 50km. Тук вече не мога да кажа кой ме излъга. Или OMV на магистралата, или Марешки в Стара Загора. А на Лукойла, на който зареждам последните месеци, нямам проблеми. 

Screenshot_20190223-211300.png

Screenshot_20190223-211424.png

Screenshot_20190223-211629.png

Screenshot_20190223-211446.png

Screenshot_20190223-211850.png

Screenshot_20190223-211908.png

Screenshot_20190223-211917.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/23/2019 at 19:30, NIKO написа:

И това на ГАЗ?!?

Да

Аз само от Лукойл зареждам.15/100 с парно ми е разхода, само че в гр.Разград.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъркам :) . Явно ако си на газ не са ти я инсталирали добре или нещо с колата не е наред.От 4 месеца от когато съм я купил и сложих чисто нова газова система ми е 15 разхода в града и 8.7 сега даже ми падна при последно пътуване извън града с скорост 90-100 км.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода и вървежа ми със сигурност са наред. За газта показах по-горе, а бензина малко по-трудно да го измеря, защото тази програма следи общите километри и изкарва невероятни резултати на бензин. :D Но в края на Ноември имах едно пътуване от около 400km, главно по магистралата, и имах едни 30l бензин за горене. Естествено в резервоара имах общо 40, но 30 от тях ми бяха "подарък". Та запомних къде ми беше стрелката, преди да ги налея и общо взето след тези 400km пак се върна на същата позиция. Условията не бяха много добри, затова средната скорост ми беше около 100-110. Е когато имаше възможност я "продухвах" и бих казал че доволно си дърпа, като за конете си, дори и на 5та. Пак повтарям това са 400km само на магистрала, с почти равно и спокойно каране. Далеч съм от мисълта че ако я натискам, както правя на газ или пък градско, ще даде такива резултати на бензин.

Всъщност лятото имах бензин на 3-4 месеца, може би около 20л(в това не включвам резервата, колко е тя всъщност; кога се включва лампичката?) и исках да го изгоря да налея нов. Ами от Търговище до Варна, на климатик, под 160(на магистралата) не съм падал. Никога не съм виждал стрелката на бензина да спада толкова бързо, лампичката също светна. Та, ако я карам на бензин, както на газ, резултатите са "х2".

Редактирано от Leito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старото Ауди 80 всички разходи от самото начало са вкарани в екселска таблица и отдолу ми излизат всички важни данни - изминат пробег, срок на масло, гуми, филтри, стойност на 1 километър и пр.

За новото Ауди А4 Б5 Комби с ГИ съм започнал нова екселска таблица, но проблемът идва от използването на два вида гориво. Все още обмислям как да става засичането за бензин и газ поотделно, доколкото е възможно. Достатъчно точни усреднени стойности ще се получат при големи отчетни периоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина наистина е трудно да се засече. Например миналия месец ми светна лампичката и умишлено покарах 25-30km, градско в Пловдив, само на бензин със светещата лампичка и заредих пресни 15l. Така смятам да изкарам поне до средата на Април и сигурно пак ще покарам на бензин, за да изгори каквото е останало, и да сипя пак пресен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Осреднен разход за 4600 км пробег - газ 9.55 л, бензин 1.35 л за 100 км при 30% движение в града.

Средно разходите за гориво, газ и бензин, са около 11 лв на 100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, aldygreen said:

Осреднен разход за 4600 км пробег - газ 9.55 л, бензин 1.35 л за 100 км при 30% движение в града.

Средно разходите за гориво, газ и бензин, са около 11 лв на 100 км.

Това е нереялен расход аз съм имал 1.8 125 коня и дори то гореши повече от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално, нереално, аз съм го написал ясно - за да минеш 100 км път ти трябват 9.55 литра газ И 1.35 литра бензин. Колко е само на газ и колко само на бензин, мога само да предполагам, но едва ли е 17 литра на 100.

Но това ми е напълно достатъчно да си свиркам и да си карам самотичащата каляска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

При мен разхода в София е около 13/100 в повечето случаи без климатик или с пускането му от време на време само, когато е много топло. Извън града е различно. Пробвал съм я без климатик, без да е натоварена и без да вдигам повече от 90 км/ч и е давала 8,5/100. Ако обаче я натоваря хубаво, с пуснат климатик и карам с 130 км/ч и повече е около 10,5/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Понеже не си уточнил, за разход на газ на Audi A4 quattro ADR е супер, за разход на бензин е малко по-висок от заявения от производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...