Jump to content

EURO 4 - документ доказващ еврокатегорията


SPARC0

Recommended Posts

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен нямаше на талона евро стандарт, но за мой късмет имах копие на талона на колата от Италия, там съответно пишеше директива, по която се разбира евро стандарта, срещу скромната сума от 27лв в КАТ ми смениха талона и вече автоматично се преизчислява данъка. При мен от 350лв. падна на 280лв. Ако имате бележки от Ауди трябва да отидете с тях в КАТ и да си смените талона на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата бяха по-сложни. Колата ми е американска Б7-ца и когато я регистрирах в Пловдив преди 6 години бяха пропуснали да впишат еврокатегорията, въпреди че в удостоверението за одобряване на внесен автомобил фигурираше че е Евро 4. Ходих в представителството на Ауди в Младост, но документа който те ми издадоха не пишеше ЕВРО 4, а ULEV 2. Това е американски стандарт, няма нищо общо с еврокейските екологични категории и ми казаха че не могат да го преравнят към никоя еврокатегория. Ходих да питам и в Порше Изток - и там същата работа: ако ми издадели документ щял да пише ULEV 2.

 

Пазех си обаче копие на стария документ в който фигурира че е Евро 4. В пловдивския КАТ където все още беше регистрирана обаче не можеха да ми издадът нов талон, защото вече живея в София. Знаейки че в софийския КАТ искат оригинал и не признават копия, опитах се да взема оригиналния документ от пловдивския КАТ, но те казаха че не може. Обаче успяха да издадът документ с печат че в архива им има друг документ удостоверяващ че колата е Евро 4. С този документ вече успях да я регистрирам в София като Евро 4.

 

Доста разкарване, но в крайна сметка ми свали данъка от 400 лв. в Пловдив без еврокатегория на 188 лв. в София с категория Евро 4. Това хич не е зле за 200 коня.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Стара Загора в ауди искат по 50 лева на бележка,ОБИРДЖИИ,и не пишат регистрационния номер на колата,само номера на рамата.Сега ще видя само с данъчното ще се разминем ли,или и КАТ трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително през КАТ да ти сменят талона, системата е свързана и от КАТ направо изпращат новия талон и автоматично се редуцира данъка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, koceg said:

В Стара Загора в ауди искат по 50 лева на бележка,ОБИРДЖИИ,и не пишат регистрационния номер на колата,само номера на рамата.Сега ще видя само с данъчното ще се разминем ли,или и КАТ трябва.

 

В София в Младост е без пари. Можеш да уредиш куриерска фирма да го вземе от тях и да ти го изпрати и пак ще ти излезе доста по-евтино.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не се сетих за куриерска фирма до София Младост,жалко,че и за 2 коли ходих тука в ауди,оръсиха ме 100 лева,да са живи и здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По последна информация и тази вратичка вече е затворена. В Младост вече искат по 60 лв. на удостоверение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези в Младост ги разбирам - не има се занимава с това. Там е офиса на официалния вносител и не е предназначен за работа с клиенти на дребно. Предназначен е за регионалните представители и когато чакаш за нещо младата и красива рецепционистка ти предлага кафе. Нямат гише от което да се подава рошавата глава на кисела леличка за да могат да предоставят този вид услуга. Липсва им оборудването.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как става смяната на талон в КАТ-София. Чака ли се много? Само с документи ли се редим по опашките или трябва и автомобилът да мине през канал?

Питам с идеята да оптимизрам процеса и да максимално да намаля времето там, макар че не съм сигурен дали е възможно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да минеш на канал. Аз миналия вторник се наредих на опашката за канала точно в 10 часа, влязох в канала в 12:38 и излязох към 1. Но понеже сменях и номера трябваше да чакам още един час за тях. Тръгнах си от КАТ точно в 2:10. (Имам GPS тракер на колата, така че времената са точни.)

 

Документите ги подаваш докато колата е на опашката за канал. Не знам дали не е по-добре ако се опиташ да не улучиш обедната почивка.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На канала задълбават ли много,могат ли да разберат имаш ли катализатор,дпф,някакви по-сериозни проверки има ли?Те като сменят големия талон,с него и малкия сменят с тия с двете страници.Предполагам петдесетина лева е цялата работа в кат.

Редактирано от koceg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
На 13.03.2019 г. at 7:44, EHKOB написа:

При мен нямаше на талона евро стандарт, но за мой късмет имах копие на талона на колата от Италия, там съответно пишеше директива, по която се разбира евро стандарта, срещу скромната сума от 27лв в КАТ ми смениха талона и вече автоматично се преизчислява данъка. При мен от 350лв. падна на 280лв. Ако имате бележки от Ауди трябва да отидете с тях в КАТ и да си смените талона на колата.

как стана това ? в ямбол искат да изкарам за 75 лв от ауди документ с вин номера 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах копие на Италиянския талон на който пише код който показва евро стандарта на колата и това е тяхна грешка, че при регистрацията не са го въвели, ако нямаш стария талон или там няма код трябва в ауди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Sam написа:

как стана това ? в ямбол искат да изкарам за 75 лв от ауди документ с вин номера 

Колега аз като регистрирах моята в Ямбол също не ми признаха този код в италианския талон и ходих до ауди Стара Загора и ми издадоха бележка за 36 лв.  и така минах регистрацията

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всяко порше ли мога да искам бележка за категорията на колата, че моя данък се е вдигнал което означава, че не записали, че е евро 4.

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всяко. Но в талона ти какво пише? Там трябва да пише че е Евро 4.

 

Този документ ти трябва единствено ако в талона под графата на еврокатегорията имаш "*" или е празна.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От старите все още, три звезди имам на мястото на еврокатегорията. Като чета нагоре обаче ще съм с късата клечка, американка е и нямам документ от вноса или някакъв друг. Утре ще звънна в Порше да видя какво ще кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление студена водица за мене, от Порше отсвириха, че няма как да издадат такъв документ защото е щатска колата, иначе е 60 лева. Да съм питал технотест или декра. От декра също казаха, че няма кво да се направи, от технотест едва ли нещо по-различно ще кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намирам някаква SE special edition , която е euro 5. Понеже и на мойта, която е 2008 с asb мотор в талона и пише euro 5, а тук във форума твърдят че е euro 4.

От Швейцария е внесена, ако има значение. ( А и не ми се накланят напред подглавниците на седалките - нещо сейфти изискване предполагам)  

http://kolalok.com/emisii/audi/a6.html

Редактирано от zdrash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...