Jump to content

EURO 4 - документ доказващ еврокатегорията


SPARC0

Recommended Posts

ЗДравейте колеги,

 

предполагам една немалка част от Вас са се сблъскали със следното (след промяната на начина на начисление на годишният данък след 2019). Колата е 3.0 TDI (2007), което е категория Euro 4, но ако в талона това не е изрично упоменато, данъкът бива като за EURO 3. Та ако се изготви официален документ потвърждаващ категорията "4", то данъкът може да претърпи промяна.

 

Та въпроса е дали някой се е сблъсквал с това и ако да дали може да сподели каква е процедурата и откъде може да се изготви този документ.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В талона празно ли е? Софийския КАТ знае, че BMK/ASB е Евро4, освен, ако не е внос от Африка или Русия там са евро3 до 2009-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

В талона е празно да!

Наскоро също регистрирах кола в КАТ Варна и се постараха да запишат категорията. Но това Ауди последно е минавало перз КАТ през 2015 г. и тогава едва са имали инфромация......

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията на КАТ седи в главния сървър в София. Странно на мен всички коли бяха упоменати като евро4/5 от А6-ците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, SPARC0 said:

 

 

В талона е празно да!

Наскоро също регистрирах кола в КАТ Варна и се постараха да запишат категорията. Но това Ауди последно е минавало перз КАТ през 2015 г. и тогава едва са имали инфромация......

 

 

Виж тази тема:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен данъка за тази година сравнен с миналата е с 40лв. нагоре, в талона си пише ЕВРО4, уж трябваше да е по-нисък тази година...

Регистрацията е бургаска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, flatku написа:

Първо в Порше да ти издадат това удостоверение после в КАТ с колата на канал да сравнят РАМА и си готов. 

 

Здравей,

 

в КАТ процедурата, като да регистрираш колата ли е?

Ако може да споделиш опит, че нямам особено желание да минавам през това........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е процедурата. В София има фирми които се занимават с това ако не ти се губи време и нерви. Ползвал съм тази и съм много доволен: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той, че колегата е леко смотан е видно и ясно, иначе щеше с 10 секунди ползване на гугъл да си намери отговор на въпроса, но защо го пращате в КАТ? Да си вземе бележката от Порше и да си я предостави на данъчна служба в общината е напълно достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Виж това:

 

В някои общини номера минава, в други не.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от Бургас няма ли с Евро4 да сподели колко му е данъка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да си го изчислиш сам: цък! или цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, trackersoft написа:

Някой от Бургас няма ли с Евро4 да сподели колко му е данъка?

Моята е Евро 5, и падна от 485лв на 380лв. Но на другата ми Мазда2, на талона си пише Евро 4, а някой чиновник я беше вкарал Евро 3. Много хора от Бургас се оплакват от такива грешки. Затова отиди в кметството където е регистрирана, и провери как са я писали. Съмнява ме, че и при теб са объркали, защото с Евро 4 задължително данъка ти пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще падне ако в дадената община са решили да изчисляват с ниски коефиценти в противен случай може и да е нагоре спрямо миналата година.

Понеже изчисляването е така измислено, че реално е възможно от община до община да има над два пъти разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. За моята кола (2006 Б7, 147 kW, Евро 4): 1 - Пловдив спрямо 2 - София:

 

PlvsSof.png

 

Формулата е:

 

147 х 1.90 х 1.3 х 0.90 = 326.78

147 х 1.23 х 1.3 х 0.80 = 188.04

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 В област Пловдив всички пътища са едни такива хубави и с два пъти по-малко дупки спрямо област София ... "желязна" логика има в тия формули за изчисляване на данък МПС.

 

Ходете първо в данъчното с листа от Порше, ако нещо лелите мрънкат винаги може учтиво да ги помолите да извикат мега "компетентният" си началник и да се пробвате учтиво да му обясните кво що целите.

Вече ако и той/тя е катил (много "малко" вероятно това да е така) правите един хубав скандал ... така или иначе заплатите им идват от нашите данъци та колкото и да ги наредите все ще им е малко ...

вече ако и това не помогне минавате по схемата с КАТ и те така ...

Някак си няма логика в едно данъчно да става с декларация 54 в друго да отебават, но все пак държавна администрация възможности за интерпретация от страна на лелите безкрай :)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Mitko1962 said:

Моята е Евро 5, и падна от 485лв на 380лв. Но на другата ми Мазда2, на талона си пише Евро 4, а някой чиновник я беше вкарал Евро 3. Много хора от Бургас се оплакват от такива грешки. Затова отиди в кметството където е регистрирана, и провери как са я писали. Съмнява ме, че и при теб са объркали, защото с Евро 4 задължително данъка ти пада.

Ами в талона го пише ЕВРО4, да не би щото колата е по-"млада" от 14год.?

Нали на 4 и 14 години намалява двойно?

1 hour ago, CVT said:

Можеш да си го изчислиш сам: цък! или цък!

 

Едното дава 389, другото дава 493, а данъка ми реално е 505 според това което получих от данъчното.

ASB е двигателя (171 KW).

Редактирано от trackersoft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при разлика и други колеги казват че втория е по-точен. За кой град гледаш?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...