Jump to content

Оригинален Термостат А6 4Ф


ShabanEmin

Recommended Posts

Здравей те колеги Карам Ауди А6 4Ф 233 к.с  исках да попитам кои са оригиналните термостати за този мотор, или кои марки на пазара  са добри. Моля споделете опит. 

Благодаря.

Редактирано от ShabanEmin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

оригиналния термостат е само 1. ако не искаш да имаш проблеми си вземи такъв, другите винаги има голям шанс да умрат преждевременно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо при мен 2.0 TDI как стояха нещата с термостатите.Взех афтърмаркет на BEHR/MAHLE,които правят и OEM термостатите.В кутиите са си OEM термостати с изтрити номера и емблеми на VAG за да може да ги пуснат на афтърмаркет пазара.Цената наполовина от цената на на оригиналните естествено.IMG_9569 [1024x768].jpgIMG_9565 [1024x768].jpgIMG_9564 [1024x768].jpgIMG_9567 [1024x768].jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не четеш или не знам и аз.........Производителя на OEM термостатите в повечето случаи е BEHR/MAHLE но не е задължително.Оригинален в Порше или в представителствата на Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи този  ОЕМ номер .

Значи оригинашен може само в Оторизиран сервиз.

Има ли голяма разлика между оригинален и останалите като качество и цена.

Какво мислите колеги.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето големи вериги за авточасти могат да ти осигурят оригинален термостат.

От друга страна тук има колеги, които се занимават с търговия с оригинални части. Например Райно:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален е най-добре, но е скъп.

Ако си вземеш на BEHR е същия, но доста по-евтин.

 

Обаче не си струва взимаш някой евтин неизвестен китайски, защото смяната не е за 5мин, изтича антфриз, време за сервизи, нерви.

 

Отделно, че има магазини, които поръчват оригинални части VW от германия на по-ниски цени от Порше. Аз съм купувал така.

Дали от на Райно са по-ниски не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато знаеш със 100% сигурност кой е производителя на оригиналната част, можеш да я вземеш от него и ще е 100% същата на значително по-ниска цена. Но тази информация понякога изискава ровене. За моя модел Ауди знам че е Behr Hella, защото съм отделил време да се разровя. За А6 4F обаче не съм 100% сигурен.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F254033389541

 

Сега този на линка, оригинален ли е все ощте не съм сигурен, какво мислите вие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще дадеш 100лв. за някакъв термостат от ebay вместо да отидеш да си купиш от дилъра? През цялото време питаш за оригинален...
Ясно ми е, че на всеки му се иска да мине тънко, ама това не го разбирам. Първо че термостата на 3.0 дизел е на супер неудобно място и като не работи като хората после ще се чудиш какво да го правиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто искам най-качественото за автомовил си, цената също е от значение но качеството идва преди нея. Навярно ще трябва да посетя Порше Пловдив въпреки че не съм мого сигурен от съутношението качество-цена

Редактирано от ShabanEmin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от ибея със сигурност не ти трябва.

 

Иди в голям магазин като Ауто+ и ще имат BEHR или ще поръчат. Може и в интеркарс да видиш.

 

Ако си в София ще ти кажа къде да провериш 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе 104лв. с отстъпката е термостата ОЕМ,кви са теА драми.Сменяш и забравяш.Един колега взе на Гейтц,за да мине тънко и се наигра,пак поръча оригинален и 2 пъти за труд.Така добре ли е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях преди месец всичко излезе 180лв.смениха и някакъв и на парното. Колата е 3.0 asb мотора но не с Порше не е голяма философия

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 2/28/2019 at 8:44 PM, kikson1979 said:

Абе 104лв. с отстъпката е термостата ОЕМ,кви са теА драми.Сменяш и забравяш.Един колега взе на Гейтц,за да мине тънко и се наигра,пак поръча оригинален и 2 пъти за труд.Така добре ли е...

 

Минала година взех гейтц защото колата ми истиваше на равно, и изненада... и стария гейтц! Една година по късно пак съм за термостат. Вече въобще не загрява. Сега взех оригинален, 35лв разлика с ментака! Сменя се за два часа и бая разглабяне. Тези дни като го сменя ще пиша за прилики и разлики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...