Jump to content

Оригинален Термостат А6 4Ф


ShabanEmin

Recommended Posts

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги температурата на водата не минава 70 градуса когато е студено едва малко над 50 градуса термостата е сменян миналата година! 233 коня е колата 2007 година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открийте разликите... В ляво е оригинален, а в дясно стария гейтс който смених заради проблеми с температурата миналата година. На третата снимка е гейтс-а който свалих онзи ден - мисля че точно година изкара. С оригиналния загрява много по-бързо и не мърда от 90 градуса.

IMG_1616.JPG

IMG_1617.JPG

IMG_1618.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата ти е едно от най-важните части за работата на мотора, с какъв акъл слагате разни боклуци, различни от оригиналните, не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гейтса не е от боклуците, има и по-боклучави. Макар, че аз гейтс не бих си сложил, само БЕР или оригинален.

 

С какъв антифриз си? Да не се прецаква от него термостата? Или да има боклуци в него? С дестилирана вода ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
На 25.03.2019 г. at 12:11, fxa написа:

Открийте разликите... В ляво е оригинален, а в дясно стария гейтс който смених заради проблеми с температурата миналата година. На третата снимка е гейтс-а който свалих онзи ден - мисля че точно година изкара. С оригиналния загрява много по-бързо и не мърда от 90 градуса.

IMG_1616.JPG

IMG_1617.JPG

IMG_1618.JPG

И моя (Гейтс) го извадих счупен, така...Точно, като този... На една година 😡😡😡 Пълен БОКЛУК. 

Некупувайте и внимавайте в сервиза да не ви сложат Гейтс! 

 

Редактирано от Jajabenksss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След слагане на афтърмаркет лайно, се наложи да купя отново оригинален, защото не отваряше. От Германия идва на цена под 50ЕУ без доставката. Всякакви афтърмаркет бози не си струват.

Редактирано от Mustaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес температурата падна докато леко се спусках около 3-4 мин според вас за термостат ли съм прилагам снимка

20191121_105022.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят беше така, 75,80 градуса даже когато бях в задръствания и когато спирам се качваше на 90, 

бях в оторизиран сервиз казаха че е от термостат. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво друго да е. Отделно, ако седи на тези температури мотора и колата има печка ще му работи постоянно, което допълнително ще вдигне разхода на гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Vasil82 said:

Колеги днес температурата падна докато леко се спусках около 3-4 мин според вас за термостат ли съм прилагам снимка

20191121_105022.jpg

 

При мен с нов ОЕМ-термостат също пада толкова, но след около 5-6 мин спускане, при външна под -10 и включено на 20 и нещо градуса парно.

Но аз съм със спрян EGR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парното беше на около 23 градуса , а възможно ли е да се охлажда повече заради решетката смених я с такава от S6 ,преди си беше със стоковата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моя шлеп е с решетка от S6 и стрелката е закована.

колко трудна е смяната - зависи и от сервиза, където отидеш, някъде ще искат да ти свалят цялата предница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има начин и без разглабяне, малко е гинекологичен тип, но може да се направи. :zustimm: Бъдете внимателни после с обезвъздушаването. При някои 3.0тди има 2 пробки, при други са 3. Ако има печка е хубаво и тя да се пусне, защото в нея има помпа и ще помогне да се изкара въздуха отвътре.

Редактирано от Mustaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...