Jump to content

Ново турбо


veni 76

Recommended Posts

Привет  колеги  карам ауди А4Б6 1.8т 150 коня. Искам да сменя турбото с такова от 1.8т 190 коня,знаете ли от къде може  да сезакупи въпросното турбо К03 073.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://turboshoet.bg/online-store

Искат 1709лв .... Трябват наркотични вещества за да се даде такава сума ... Но навсякъде сумата е почти същата за оригинален ТК.

Редактирано от МММ1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не си прав, обаче всеки втори си купува телефон за толкова пари.......така че не е чак толкова странна покупка едно турбо:hilezh:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш при тия(сайтчето им), пращаш им твоето турбо, калкулират ти отстъпката и ти дават ново(или рециклирано, според джоба), оригинално К03 073 на приемлива цена.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, МММ1 написа:

Искат 1709лв ....

 

посмъртно няма да купя турбокомпресор от българска фирма/българи.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има достатъчно китайски реплики за 600-700лв с по 2години гаранция.

Редактирано от Raziell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж купих втора употреба  не уцелих , 700 лева  на вятъра. Ново по добре , но не искам да е китайско менте . Тези сайтове който сте ми дали оригинални ли са? Тези в turboshoet.bg  оригинални ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не  съм  толкова запознат,и затова ми се иска да  е лесно махам моята слагам новата ,до колкото знам при монтажа на К03 073 нищо друго не се сменя. А при к04 015 идея си нямам как стоят нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, ppenchev написа:

За к04-015 от колос мислил ли си?

Същото като това  https://www.kolos-ms.net/bg/item/27391/ТУРБОКОМПРЕСОР-audi-a4-upgrade-53049700015-8b04-400-081.htm  мой познат го мъчи над година на Б5 и се държа много добре. Взе го от варненска фирма, като тия гарантираха, че никога са нямали рекламации и гаранционни ремонти на ТК от фирмата https://www.jroneturbo.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си караш колата сток,още няколко годинки,не се занимавай нито с хибриди нито с нищо.

Дебни из немския ибей изпадат изгодни предложения за 029-ки ... и то ОЕМ.

Следващата по-големина именно 073-ка е незнайно защо толкоз скъпа,а не предлага кой знае какво,освен това че я слагат само при (ВЕХ)-а ако това е някаква екзотика обвързана с цената.

Преди години вървеше мит в една дискусионна тема,че ако сложиш на мястото на 005,029-ка именно 073-ка се усещали някъде към 13-15к.с повишение на мощността без чипове и щуротии,но това май си остана мит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема е пообяснено за разликите в турбините.

 

 

Мисля че разликата от 1.8Т 150 к.с. и 1.8Т 163 к.с е само софтуерно, а всичко останало е едно и също, докато при 1.8Т 190 к.с. самото турбо е по - голямо и е с два интеркулера, а при теб е само един и не знам дали ще може да се монтира само исканото от теб турбо от ВЕХ без допълнителни модификации. Освен това дюзите са различни. Ако намериш и монтираш турбо, може да сложиш и кутия (ако си с ръчна) от ВЕХ-а, 6 - степенна ск. кутия е и си казва своето. Успех в проекта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е със смяната само на турбината, без да се пипа нищо друго, да се повиши мощността от 150 на 190 коня ли? Това ли иска колегата?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и купени дюзи от 1.8 190 коня и като сложа ново турбо от 1.8 190 коня ,чип и да видим  какво ще се получи. Чудя се само дали няма да трябва и кулер за охлаждане. Само неразбрах турбините който предлагат   Tyrboshoet.bg  оригинални ли са ,за да купя от там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно чипосване на настоящия двигател няма ли да излезе по-евтино и лесно, отколкото това, което сте замислили?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

180магарета е лимита за един малък кулер като стоковия.Лятото ще усетиш най-добре след 2-3старта.

Трябва ти челен или два странични.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре значи челен кулер, от къде да го купя и какви размери да е ? Другото което незнам в коя броня ще има повече място в обикновенната или в sline бронята ,да я сменя ако има повече място в нея за кулера ?  И последно  трябва  ли да махна катализатора за да изкара повече коне?  Мерси предварително за помоща!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, veni 76 написа:

Имам и купени дюзи от 1.8 190 коня и като сложа ново турбо от 1.8 190 коня ,чип и да видим  какво ще се получи. Чудя се само дали няма да трябва и кулер за охлаждане.

Има много теми във форума където има коректни обяснения .... Може и без кулер. Трябва ремап. Ако вземеш оригинална 073 крайната сума ще набъбне на над 2500лв. В нея се вкл. ТК, 06B145771P + всички останали гарнитури, даунпайп, ремап (400лв.), гориво и тн.

Може да се обърнеш https://grturbo.com/  да ти направят 073 от твоята. Цената с нова гореща част е около 750лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Имам следния  въпрос,  може ли да сменя  само дюзите  с такива от ВЕХ  двигател .  Ще  работи ли нормално колата с тях.  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...