Jump to content

Теч горен картер 3.0 TDI


Бако Мецан

Recommended Posts

Здравейте,

Преди 1 седмица ходих да обслужат колата, споменаха ми за някакъв теч от горния картер, бил характерен за три литровите дизели и е добре да се отстрани. 

Някой правил ли е тази процедура и колко голям к*р е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Целия мотор се размята на съставните части без махане на главите, коляновия вал и нафтовата помпа.

Имаш гарнитури и семеринги за 500лв също

1E3E2547-C949-4D63-88D8-02F3331DAB7B.jpeg

C09E9C2F-4092-4D45-A74A-DDCBCFFE9345.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Текат масово. Сваля се мотора и и след 4-5 дена ако имаш

всички части е готова. Частите са евтини, но са адски много и е важно да не се пропусне нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих в Дас ауто и ми изпратиха оферта, цената не е висока, но ми дадоха срок за ремонт, който е леко несериозен. Някой правил ли е тази манипулация някъде и ако е доволен ще даде ли кординати? Не искам да я правя в Порше, защото от там само от тенекеджийте съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Малко ъпдейт по темата, 

Цените за ремонт в момент варират между 2500 и 3000 лева, понеже навсякъде я искат за 10-на дни си бях наумил към средата на другия месец да я оставя, но за моя изненада обаче ми звъннаха от Ауди (бях се оплакал в Инголщат от теча) и ми предложиха да поемат 50% от разходите за ремонта. Явно ще се прави в Порше.

Моя съвет към вас е, ако колата ви е на по-малко километри и има някакъв сериозен проблем им потърсете отговорност. Веднага след като протече ходих в Порше да пуснат запитване (гаранцията вече беше изтекла), но ми отговориха, че нищо не поемат, след като ги запсувах в социалните мрежи реагираха на момента и ми предложиха 50% участие. Търсете си правата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таа тема с Kulanz в Порше сигурно не я знаят ве бако, кво очакваш.  

По принцип е требвало тее смотове да пуснат запитване към ауди и съответно да ти отговорят,  ма те откъде да знаат :hilezh:

...Добре си се оплакал сам :zustimm:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3.04.2019 г. at 4:21 PM, Бако Мецан said:

Вчера ходих в Дас ауто и ми изпратиха оферта

Колега, вие не четете ли случващото се в този сервиз? Препоръчвам ви да се ориентирате към друг такъв. За да не ви боли главата после.

Според мен последвалия избор в Порше е правилен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, moto_fan said:

Таа тема с Kulanz в Порше сигурно не я знаят ве бако, кво очакваш.  

По принцип е требвало тее смотове да пуснат запитване към ауди и съответно да ти отговорят,  ма те откъде да знаат :hilezh:

...Добре си се оплакал сам :zustimm:

 

Пускаха веднъж запитване и ми отказаха, след като се разпсувах по разни социални мрежи ми преразгледаха оплакването и ми отговориха, че ще поемат 50%.

4 hours ago, autoasist said:

Колега, вие не четете ли случващото се в този сервиз? Препоръчвам ви да се ориентирате към друг такъв. За да не ви боли главата после.

Според мен последвалия избор в Порше е правилен.

 

След като посетих сервиза и ми заобясняваха разни глупости намерих темата за Дас Ауто и се отказах тотално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

До колегата с теча споделям моята история за Ауди Люлин.

 

купувам А5 3.0тди 245кс 2013 края

 

водя я да я видят и да и направят сървис чек, а и историята на колата да погледна. 

След чека се установява теч на масло от картер (колата имала повече от един ако помня правилно). Много характерно било за тоя двигател. Обявиха ми 5 дни планов ремонт и 7000лв. цена ????. Отивам аз при човека, който я докарва от Германия и му разказвам. Отиваме при наш човек, който преди е бил в Ауди майстор и се отделя и си прави сам сервиз. Поглежда колата пред нас. Въпросния картер е като нов, а теча беше от медното уплътнение на пробката за източване на маслото. Смени ми уплътнението, завинти пробката и проблема се реши, а и пари не взе. Минах 40к км от този момент и вече съм на 215 000 км. 

Дано има четящи от сервиза на ауди и да знаят, че са ми в мислите.

Редактирано от Yassst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

Този теч при всички варианти на първо поколение A5 3.0TDI ли се наблюдава (пре-фейс 240, фейс 204/218/245) ? Обслужва ли се филтър на картерна вентилация на определен интервал ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...