Jump to content

Recommended Posts

Здравейте Колеги.

Предварително идкам да се извиня ако темата която пускам съществува, но изчитайки повечето теми имам още няколко неясни момента.

Та имам Ауди А6 2006г което е със биксенонови фарове без завиване. Искам да монтирам фарове от фейслифт който са със диодни дневни светлини. Трябва ли освен фаровете и модула да се сменя или се обучава с ВАГ Ком? Прочетох и за някакво флашване, което не ми стана ясно.. ако се налага такова към кого за Варна ще ме насочите?  

Другото което не ми е ясно е: купих крушки който да монтирам на мястото на заводските дневни светлини, крушката уж е канбус.. Но като се включат дневните светлини и премигват, след което набиват грешка на Фис-а ии след 1-2мин спират да мигат и грешката изчезва. Защо прави така? 

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, никой ли не е правил тази процедура, че нищо не споделяте?

 

Монтирайки фейслифтови фарове, кодинга за LED DRL ли трябва да се направи или това е само за S6 

Как точно е изпълнено димирането на DRL при включване на мигач? 

Каква функция изпълнява вътрешният рефлектор ( който вече ще е с Н7 ) предполагам свети на дълги, но тъй като сега дългите изместват пластинката на лупата, ще трябва ли да се подменят проводници или всичко става с кодировка. 

Моля колегите който са наясно да споделят. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фейслифтовите фарове се сменя централ електрик модула отпред с такъв (не съм 100% сигурен, но 99 да речем), който поддържа фейслифтови фарове, отделно се превързват кабели. Има адаптори за окабеляването. 

https://www.ebay.com/itm/Audi-A6-4f-Xenon-on-Facelift-Led-Headlight-Adapter/303100942003?hash=item46923956b3:g:u0gAAOSw-1Zcj3bB

 

Кодинга ти е най-малкия / несъществуващ проблем в цялата операция. А на пре-фейслифт диодни крушки, аз на мойта смених три комплекта и пак мигат. Всички. Даже и тия дето тука ще ти кажат, че не мигат - пак мигат ама не ги виждат кога мигат :hilezh: Ама как да е.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тие дневни светлини канбус нагряват много яко,и ще ти стопят рефлектора,моита така я купих,някои беше правил същото.Ако искаш ЛЕД за дневните,слойи си лед на осрам примерно,и отделно към тях се връзват съпротивления някъде из коша ги закрепяш на метал,защото греят много,ама много яко.Моите отдавна са така .В автопро.бг продават и лед крушки и съпротивления,разгледаи ги,нещо такова си намери и сложи,тези канбуси ще ти докарат неприятности,ако всичко е в крушката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега се ровичках из чужди форуми и доколкото разбрах модула за фаровете 4F0910279 К или N ( който е фейслифта ) могат да се подкарат фейслифтови фарове. Сега остава да разбера трябва ли да се преправя нещо по инсталацията... изчетах доста и все противоречиви мнения..

Ако някой има някаква информация нека споделя всичко ми е от полза.

 

А за канбус крушките още утре ще ги отскубна..

Интересно, защо като ги светна първоначано 10сек светят супер, после започват да мигат забиват грешка ии след 20сек спират да мигат и грешката изчезва. Ии винаги първо започва да мига десния ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста крушки пробвах и смених,резултатите са същите като при теб,както казва N1995,само ОСРАМ стават,отделно имат и по 48 или 60 месеца гаранция,зависи от крушките,и знаеш.че като ги сложиш веднъж,доста време няма да се занимаваш да сменяш в тва неудобно място фара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, осрам лед с резистор извън фара и заспива.

Аз съм с кодинг за led, мисля е за S6, ако светне ксенонът, drl остава и то да свети, не мигат въобще. (не ме псувайте за кодинга)

С друг кодинг казват, че мигат на всяка минута. 

Това са крушките, нямат и нотка жълто.

https://autopro.bg/led-krushki-osram-p21v1-6000k-k-t-2br

 

и резисторите:

https://autopro.bg/tovarno-saprotivlenie-21v-kanbus-k-t-2br

 

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм точно със същите крушки и съпротивления,няма никакви проблеми повече от година,доволен съм.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита и темата е за фейслифтови фарове как да си ги сложи, а не от къде да си купи лед лампички за сегашните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...