Jump to content

Проблем след ремонт на разпределителен вал


valmigo

Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

карам Ауди А3, 1.9, 2009 г . Купено е юни 2016 г. и преди месец два ми се увеличи шума от мотора. Карах го в доверен сервиз и ми казаха, че нищо не чуват, докато след седмица не го чуха много добре. Смениха ми разпределителен вал и повдигачи. Друго всичко било наред. Решихме да сложим вал и повдигачи втора ръка. Проблема изчезна, но сега двигателят на колата ми работи изключително шумно според мен - според тях няма такова нещо и било нормална работа. Да, знам че съм жена, но изключително много държа на колата си и за най-малкото нещо я карам в сервиз. Може по някога да задавам глупави въпроси, но подяволите тая кола я карам вече почти 3 години и знам колко по-тихо й работеше двигателя преди! Сега направо супер ме изнервя и днес я върнах в сервиза да я погледнат отново. Освен по-шумния двигател, има и една вибрация в колата, която супер много се усеща при чакане на светофар и задръстване - във волана, а дори и в седалката.  Обясних им го и им оставих колата си да я покарат 1-2 дни и да преценят какво да правят. Ядосаха ми се, че им подценявам работата и ми предложиха ако искам да купим чисто нов вал, тъй като съм се съмнявала в тоя, който били ми избрали и нямало от къде другаде да е. Аз не се съмнявам във вала, а в нещо пропуснато по време на ремонта... Вие как бихте постъпили в моя случай? Забравих да спомена, че според тях имам проблем с маховика, а я бях карала на друг майстор да я погледне и каза, че няма такова нещо. Склонна съм да вярвам на сегашния ми сервиз, но не знам до колко проблема с маховика може да повлияе на двигателя да е по-шумен. Благодаря на всички отзовали се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

На 6.03.2019 г. at 10:20, valmigo написа:

Да, знам че съм жена, но изключително държа на колата си...

...и разпределителен вал втора употреба , не ми се връзват! Моя като го смених (с нов) двигателя заспа!

И да, маховика,ако е повреден издава отвратителен звук! При мен чак стържеше!:huh:

Успех,колежке! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата да кажа наблюденията си от:

....вчера смених двумасовия демпфер(който беше блокирал напълно),притискателя(който беше що годе добре) и феродовия диск(който беше изпилен на макс без една пружинка по него),лагер(виещ)....със плътен маховик от 1Z мотор и комплект на Luk (лагер,притискателен диск,феродов диск с ДЕБЕЛИ ПРУЖИНИ)

Ами резултата е:

....уникално лек педал на съединителя

....никакви шумове и тресене

....пъргав автомобил

....паленето стана мигновено

Та с една дума....втора ръка маховик = 80 лв....комплект Luk = 220 лв....труд = 200лв

Общо 500 лв и доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.03.2019 г. at 21:54, jery написа:

Здрасти,

...и разпределителен вал втора употреба , не ми се връзват! Моя като го смених (с нов) двигателя заспа!

И да, маховика,ако е повреден издава отвратителен звук! При мен чак стържеше!:huh:

Успех,колежке! :zustimm:

 

Под "много държа на колата си" имам предвид, че и най-малкият шум или повдреда да има веднага я карам в сервиз! Относно вала втора употреба... питах няколко човека и ми казаха, че няма никакъв проблем стига да се избере добър такъв. За съжаление един непредвиден разход  от 700 лв ми дойде доста нагорно и затова предпочетох да не дам още 300 лв отгоре. Реших, че стара но оригинална част е по-добре от нова такава за бг пазара. Може и в грешка да съм, но така решихме на момента. Разбира се, че сега ме гложди дали нямаше да е по-добре да сложа чисто нов и може би ще го направя в бъдеще, но това не ми гарантира, че ще изчезне шумът и вибрацията. Между другото вибрацията ту се появява и е ужасна, ту изчезва и все едно не я е имало! Майстора казва, че мотора работи перфектно и няма за какво да се притеснявам, но нещо не е както трябва... дали от мотор дали от друго не знам. Онзи ден ми светна и лампата за задръстен DPF. Това може ли да оказва влияние на вървежа на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да изказвам тъпо мнение, но тресенето в движение на колата ли е, ако да, да не би да имаш не балансирани колела? Повече от едно. Ако тресе на място или при ниска скорост на движение явно не е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"задръстен DPF " караш на 3000 оборота 10-15 мин и се чисти, няма нищо общо с тресенето!

Колегата gmanev зададе полезен въпрос, в движение или на място тресе?

Относно втората употреба на вала: не правя сметка на никой за разходите, всеки ги има, иначе щяхме да караме нови Ауди-та! Но,евтиното нали знаеш какво излиза,колежке? Дай още подробности и току виж сме открили отговора на загадката!:nixweiss:

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
На 3/17/2019 at 16:01, gmanev написа:

Може да изказвам тъпо мнение, но тресенето в движение на колата ли е, ако да, да не би да имаш не балансирани колела? Повече от едно. Ако тресе на място или при ниска скорост на движение явно не е това.

Колата тресе на място, особено като съм на светофар. Между другото ДПФ ми е ужасно задръстен и не можа да се изчисти по "стандарния начин". Нов е скъп, а втора ръка не ми препоръчаха. Свалиха го и го дадох на машинно чистене ама ми казаха, че сигурно щели да ми го върнат, защото майстора ми е решил да го чисти и химията най-вероятно щяла да окаже влияние. Утре ще имам отговор, но пък майстор твърди, че го е мил само с вода (което въобще не виждам какво ще изчисти, но пък ме обнадеждава, че може да стане на машина). Някой да предложи фирма, която се занимава с такова почистване? Гледам, че и някакво водородно чистене се предлага ама не ми гарантират, че ще стане, а то било по-скоро като профилактика да не се задръсти. Четох, че има някакво възстановяване с внедряване на нова керамична пита. Утре и за това ще се интерисувам по-обстойно и ще преценя какво да правя. Ще се радвам на всяко мнение....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колежке,

почистване, химикали,води,керамични пити :nixweiss: 

Я вземи го изхвърли този DPF и си живей живота! 

Аз така постъпих,сега колегите ще ревнат, че ще дойде време на прегледите да ги търсят - не вЕрвам!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...