Jump to content

Направи си сам - Смяна / ъпгрейд на ambient light във вратите


Boikoff

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Задна дясна врата не и свети abmient light-а и понеже не мога да намеря в никой форум точна и подробна процедура, а също така и колегата @Dimitar P. беше пуснал тема по-въпроса, та след като видях всъщност колко е лесно реших да щракна няколко снимки и да направя един "урок".

 

1. Хващате декоративната лайсна отдолу откъм страна на дръжката за отваряне на вратата (стрелка 1) и дърпате леко докато излезе малко и продължавате на следващата стрелка подред БЕЗ ДА ВАДИТЕ лайсната докрай, а само да я "открехнете", защото има една "кука". След като сте я извадили леко навън бутнете лайсната по посоката на стрелка 4 за да излезе въпросната кука и махате лайсната.

 

2.jpg

 

Ето я и лайсната и въпросните "клипсове" и кука. Червените са са лайсната, а зелените за светловода:

 

1.jpg

 

 

3.jpg

 

Клипса отблизо, а където е стрелката влиза куката.

 

4.jpg

 

6.jpg7.jpg

 

С много внимаване издърпайте светловода от клипсовете, понеже много лесно се огъва. След като сте го извадили махнете буксата на светодиода от него. Аз си помогнах с една малка отвертка и повдигнах пластмасата за да излезе чопчето на светловода.

 

8.jpg

 

След като е останала само буксичката натиснете черната контра, където е стрелката (не съм направил по-хубава снимка) и извадете нагоре сивата пластмаса.

 

9.jpg

 

Ето това е светлодиода. Като го гледам май може само да се извади и постави нов и да мине без запояване и т.н.

 

10.jpg

13.jpg

 

Ще пиша допълнително утре, след като взема 3мм диоди и ще допълня темата как е след смяната. Малко но от сърце.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравей колега оправи ли се проблема след смяна на диода че при мен не свети на предна дясна, набързо свалих лайсната и докоснах новия но не светна пак, като се пооправи времето ще търся някъде по окабеляването да не е проблема, ако имаш насоки ще съм благодарен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...