Jump to content

Recommended Posts

Преди 2 часа, CVT написа:

 

На този модел коригирането на километрите отнема около 2 - 3 минути с кабел който струва 100 лв. от Алито. Не е проблем да се прави преди всяко посещение на сервиз.

Проверих автомобила в сервиза на ауди имала е един собственик и той я е обслужвал както трябва до момента на продажбата след като е докарана в българия естественно километража е върнат със 100000 км.

Преди 17 часа, Raziell написа:

Ако са били само на магистрала е ОК.За Б7 или Б8 става въпрос ?

 

 

Б8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35 minutes ago, eria1006 said:

... след като е докарана в българия естественно километража е върнат със 100000 км. ...

 

Аз пък като видях кола на 280 хил. км даже си помислих че джамбазите не са си свършили работата. :)

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяни ли са вериги,  ако да,  това може да е само +

Ако не, трябва да се включи в бъдещите планове с наколко хил.лв за ремонта. Всмукателен колектор също има вероятност да даде проблем.

Нагар по клапаните.

Какви са били сервизните интервали за смяна на масло? Карана ли е по лонг-лайф програми(30 000км смяна на масло), ако да... не е добре.

И най-важното има ли разход на масло, ако да...да се избегне покупката.

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.03.2019 г. at 7:05, eria1006 написа:

... но ме притеснява пробега от 280000 км...

 

преди 40 минути, eria1006 написа:

... след като е докарана в българия естественно километража е върнат със 100000 км.

 

 Т. е. излезе, че колата е на 380000 км?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, loshdancho написа:

...да се избегне покупката.

 

Още като прочетеш 3.2FSI и го подминаваш с усмивка ... Или с учудване, че все още е в експлоатация или е паркинг експонат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, CVT написа:

 

Аз пък като видях кола на 280 хил. км даже си помислих че джамбазите не са си свършили работата. :)

 

Това им е първата работа на гадовете. Да измамят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, loshdancho написа:

Не, на 180

Въпросът ми беше риторичен, losh dancho! :ja:

И с леко намигване към автора на темата.

 

Малкият ми опит и знания сочат, че реалният пробег може да се установи само в официалните сервизи.

Ако някой има друга информация, може да я сподели.

 

преди 33 минути, CVT написа:

Аз пък като видях кола на 280 хил. км даже си помислих че джамбазите не са си свършили работата. :)

Куриозен, но действителен случай, когато приятел джамбазин беше изненадан от превъртян километраж.

Въпреки над 400000-те километри обаче, колата е била в учудващо много добро състояние след обстойния преглед в такъв сервиз.

След тяхната препоръка клиентът я закупил... с известна отстъпка.

Това е изключение, разбира се! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, МММ1 said:

 

Още като прочетеш 3.2FSI и го подминаваш с усмивка ... Или с учудване, че все още е в експлоатация или е паркинг експонат.

Дай Боже да те засека някъде в идните няколко дена, да ти раздам 2-3 бинокъла... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно от всичките писания, пишеш против 3.2 на база на кофти опит на твой познат нацелил кофти екземпляр. И друг път съм го писал - масовото 3.0тди има купища потенциални проблеми повече от 3.2то, справка темите в техническите раздели. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е, че дизелът подлежи на ремонт.

Ако алуминиевият мотор не е обслужван редовно с подходящо масло и е каран с лошо гориво има вероятност да не може да се ремонтира. И тази вероятност расте с пробега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Автомобила е обслужван  само в  сервиз на ауди и е каран в Швейцария което малко ме успокоява

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирах само сравнението с дизела.

От чисто любопитство - при 280к км има ли записи за смяна на вериги и масло на автомата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@eria1006: ако я чувстваш твоята кола, взимай я и си се радвай. Няма да го измислиш на този етап какво и дали ще се развали нещо идните няколко месеца до година.

Аз предпочитам да си купя кола от частно лице, което до последно си я кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, OvivO said:

Аз предпочитам да си купя кола от частно лице, което до последно си я кара.

Коментираната кола вероятно е такава...ако наистина до последно е обслужвана в "ауди".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 3/9/2019 at 8:18, bat_Vite написа:

Малкият ми опит и знания сочат, че реалният пробег може да се установи само в официалните сервизи.

Ако някой има друга информация, може да я сподели.

 

100% гаранция няма ако ще и на автомивка в Ауди да са я карали всяка неделя. Ако някой е решил да върти километража варинати колкото искаш.

Всичко е до късмет отиваш гледаш, решаваш, взимаш и те така.

 

За веригите и маслкото в автомата едва ли, щом е обслужвана в Ауди. По техните книги масло на автомата и вериги не се сменят.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.03.2019 г. at 21:51, eria1006 написа:

Ще проверя

Дори евтин ендоскоп от Лидл може да разкрие има ли живот в това 3.2FSI. Но на тези километри едва ли ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са реално 280к има още бая живот. Миналата пролет на един паркинг в Елин Пелин спрях до пълен близнак на мойта кола. Заприказвахме се с човека, каза, че я е взел нова и на таблото бяха 520к км. Та.. явно може.

Но ако са били 520 и са върнати на 280, тогава не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...