Jump to content

Избор между летни гуми Michelin и Continental-мнения


Recommended Posts

Здравейте.Пуснах темата, защото не намерих конкретни мнения за въпросните марки гуми и техните модели.Може ли да дадете мнение между MICHELIN Primacy 3 или 4, Michelin Energy Saver AO и CONTINENTAL ContiEcoContact 5 205/55R16 91V AO?Моля само за преки впечатления.Става дума за летни гуми с размер 205/55/16 .Ако някой е ползвал някой от тези модели и може да каже с кои гуми колата е по-добре от към разход,сцепление и шум,много ще съм благодарен :)

 

https://autospot.bg/продукти/1/гуми/56113/continental-contiecocontact-5-205-55r16-91v-ao

 

https://autospot.bg/продукти/1/гуми/90717/michelin-energy-saver-grnx-205-55r16-91w-ao

Редактирано от omonkes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България се продават около 70 различни марки гуми, всяка от които има средно по 5 различни модела. Значи грубо казано 350 комбинации. Човек който е имал и двете гуми за които питаш е един на 120 хил. и вероятността да го намериш в този форум е почти нула.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2018_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=313499&SourcePageId=31821

 

И двата модела гуми са висок клас и едва ли ще забележиш разлика между тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, piaggio написа:

Как разбра, че са "висок клас" като нито една от изброените не фигурира в класацията.

 

Една жена ми каза...чела някъде...

 

Michelin Primacy 3

Michelin Energy Saver+

Continental ContiEcoContact 5

 

П.П. Всъщност виждам откъде идва объркването ти. В горния си пост съм писал модели, а съм имал в предвид марки. Човека е питал за 4 модела от 2 марки гуми. Грешката е моя. ^_^

А таблицата с тестовете на ADAC съм му я пратил, за да чете за преки впечатления.

 

Я издай, в северозапада, кои марки/модели гуми са висок клас? Че тук на изток малко късно пристига информацията... :hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ти за мнението :)

 

А на осталите които са отговорили...аз тестове на ADAC и всякакви подобни съм ги чел,именно заради това написах на чист български "преки впечатления", тоест дали някой е ползвал моделите гуми за които питам,но предполагах че достатъчно ясно съм го написал,за да не се налага да пояснявам пак.Ако някой е карал с някой от тези модели,да сподели впечатление,чисто и просто :) 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.03.2019 г. at 22:47, omonkes написа:

 

При положение, че можеш да вземеш тези https://www.barzgumve.com/product/Continental/PremiumContact-6/R-376902   искаш някой с мнение за горните "еко". Едва ли някой си е купил такива. Както казваш "чисто и просто" ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Тези също съм ги гледал и доста ми допадат,мога да ги взема разбира се,но ако се вярва на показателите на гумата,разхода на гориво с тях е малко висок,а и ги дават малко по-шумни в сравнение с другите за които питам.Затова питах за тях.Държа на една от двете марки.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, velas написа:

 

Една жена ми каза...чела някъде...

 

Michelin Primacy 3

Michelin Energy Saver+

Continental ContiEcoContact 5

 

П.П. Всъщност виждам откъде идва объркването ти. В горния си пост съм писал модели, а съм имал в предвид марки. Човека е питал за 4 модела от 2 марки гуми. Грешката е моя. ^_^

А таблицата с тестовете на ADAC съм му я пратил, за да чете за преки впечатления.

 

Я издай, в северозапада, кои марки/модели гуми са висок клас? Че тук на изток малко късно пристига информацията... :hilezh:

 

Не видях, че има Primacy в избора, моя грешка. 

 

И твоя грешка, имал си в предвид марки, ама марките имат ниски и високи класове ;)

 

Иначе тука караме предимно резервни гуми (чисто нови) маркови, събирани от коли за продажба  ДОТ 95-та година и нагоре. Нали стария матрЯл бил по-убав викат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Passi написа:

Взимай Континентала ,че пести гориво според етикета.

Кой Континентал по-точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 18 часа, piaggio написа:

И твоя грешка, имал си в предвид марки, ама марките имат ниски и високи класове ;)

Да, така е разбира се. Но високия клас на някои марки гуми са по-зле от ниския на други...това определя последните като висок клас...

А спец-гумаджиите казват, че каучука остарява, без значение дали се използва или не... ^_^

 

 

Преди 22 часа, omonkes написа:

аз тестове на ADAC и всякакви подобни съм ги чел

Ами тогава им вярвай. Тук едва ли ще намериш обективното мнение за определените модели гуми, които търсиш.

В сайта на ADAC можеш да прочетеш как хората правят тестовете и да кажем, че на 90% са обективни. Поне мен досега не са ме подлъгали.

Минималните разлики в определени характеристики между дадени модели гуми са от значение при състезания, където десетите от секундата са важни. Съмнявам се да използваш колата си за това или да караш със скорости над 160км/ч. :zustimm:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, velas написа:

 

Но високия клас на някои марки гуми са по-зле от ниския на други...това определя последните като висок клас...

 

 

Това, че ти така ги определяш не значи, че е така наистина ;)

 

Иначе аз на гумаджия не ходя, нито ги слушам какво говорят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/14/2019 at 10:47 PM, omonkes said:

Моля само за преки впечатления.

Аз преки впечатления от моделите нямам (горе пишеш колко е трудно това),  но съм карал стари версии на Екоконтакт и енерджи.

Купих кола с 5 оригинални Екоконтакт (на 10 години), гумите, с които си е излязла от завода :)

Макар и с нацепени вече бордове гумите имаха перфектно сцепление на сухо и мокро.

С почти нови енерджита (преди 10-на години) се въртях на пътя, където с нормални гуми не съм имал проблеми.

Проблемът с новите континентали за мен е прекалено мекия борд. Гумата трябва да се кара много напомпена, за да не се лашка колата по завоите....а това пък влошава возията.

Премиумконтакт5 при мен се износи за едно лято на Б5-ца с 1.8т.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички вече са с меки бордове. Уж някаква нова смес и технология но са като презервативи. Убедил съм се че BRIDGESTONE правят гуми с най-здрави бордове но скоро гледах Т005 и положението е съвсем различно от примерно Т001.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.03.2019 г. at 23:10, Chitatelia написа:

 

 

Нормален :)

 

 

Никога не съм избирал гуми по показателя им за икономия на гориво :)

Благодаря ти :)

 

На 17.03.2019 г. at 8:40, velas написа:

 

Да, така е разбира се. Но високия клас на някои марки гуми са по-зле от ниския на други...това определя последните като висок клас...

А спец-гумаджиите казват, че каучука остарява, без значение дали се използва или не... ^_^

 

 

Ами тогава им вярвай. Тук едва ли ще намериш обективното мнение за определените модели гуми, които търсиш.

В сайта на ADAC можеш да прочетеш как хората правят тестовете и да кажем, че на 90% са обективни. Поне мен досега не са ме подлъгали.

Минималните разлики в определени характеристики между дадени модели гуми са от значение при състезания, където десетите от секундата са важни. Съмнявам се да използваш колата си за това или да караш със скорости над 160км/ч. :zustimm:

 

И ти си прав,така е,с повече от 130 км/ч не карам,140 да изпреваря и до там,не че не обичам мощности и скорости,но като гледам какво става по пътищата всеки ден от безрасъдно поведение и настръхвам.

Преди 16 часа, robobug написа:

Аз преки впечатления от моделите нямам (горе пишеш колко е трудно това),  но съм карал стари версии на Екоконтакт и енерджи.

Купих кола с 5 оригинални Екоконтакт (на 10 години), гумите, с които си е излязла от завода :)

Макар и с нацепени вече бордове гумите имаха перфектно сцепление на сухо и мокро.

С почти нови енерджита (преди 10-на години) се въртях на пътя, където с нормални гуми не съм имал проблеми.

Проблемът с новите континентали за мен е прекалено мекия борд. Гумата трябва да се кара много напомпена, за да не се лашка колата по завоите....а това пък влошава возията.

Премиумконтакт5 при мен се износи за едно лято на Б5-ца с 1.8т.

Напълно ти вярвам,и ти благодаря за мнението.Като цяло много години карам само с Континентал и съм супер доволен от тях,но като гледам резултатите от последните тестове на АДАК и виждам че Мишлена е доста нагоре,но...щом повечето клоните към Континентала,значи от тях ще си търся.Вече дали ще е някоя версия на Ecocontact или Premium contact,май няма голямо значение.

Но благодаря много на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 3/22/2019 at 8:57, МММ1 написа:

Убедил съм се че BRIDGESTONE правят гуми с най-здрави бордове но скоро гледах Т005 и положението е съвсем различно от примерно Т001.

За кой размер на BRIDGESTONE,имаш предвид разликата между двете гуми?

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...