Jump to content

A4 B7 1.8t 350+ съединител


Recommended Posts

Здравейте.Колата в момента е Валео комплект за преминаване към едномасов маховик и керамичен диск, който обаче явно съм го палил и скърца при потегляне.Бях се засилил да взимам Sachs Performance притискател, но на моя маховик явно няма да стане.Спомням си преди бях чел примерно при С3 че ставаше процедурата с съединител от G60 или ВР6 голф.При а4ката как стоят нещата ? 6 степпенна куатро кутия.

Има ли вариянт с някакъв готов по усилен комплект.Примерно от Б7 рс4 притискател и феродов диск за твърд маховик ? Това при положение че ми изпадне маховик 240мм за мойта кола едномасов. Дали ще държи на 350+ кс на мотор ? И дали изобщо ще пасне. И двете са с по 23 зъба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не пробваш варианта със съединител от S2   с преработване на маховик от АСЕ?  Познавам хора с 400+ коня, каращи с такъв съединител, драми няма. 

Ето я темата:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А моя твърд маховик на Valeo, който мисла че е 228мм има ли как да се престърже и да взема само притискателя и феродовия диск от въпросната тема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, vladi said:

Ба ли го....

Маховик от АСЕ върви около 40-50лв из моргите.....

 

Като го гледам маховика от ACE го дават 228мм точно колкото е и моя.Нищо чудно да е същия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то мога ама дали си заслужава се чуда.Казаха ми 100лв за престъргване и още 100 за баланс.Оттам комплекта ще дойде сигурно поне 500лв (с отстъпка) и не виждам файдата.Ако мога да си намера твърд маховик Sachs и да взема техния Performance притискател по-добър вариянт ми се вижда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Свалих съединитела.Всичко е заминало, затова ще се минава на твоя вариянт.Ще търся маховик от АЦЕ

Ааа и още нещо да питам, понеже мойта кола е Куатро с 6 скорости, дали ще пасне всичко изброено в темата ? Чувал съм че има разлика в съединителите между 5 и 6 степенните.Мойта кола оригинално е с 228мм съединител и 6 скорости.

 

Също така да питам кои коли са с АЦЕ мотор за да знам какво да търса.

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз съм със Б7 и е същия мотор - BFB. Quattro и 6 степенна кутия.Доверявам ти се дано държи :D Дано намера маховик

Междудругото е даден обикновения Sachs притискател, а видях че има и Performance.За обикноввения става въпрос че държи нали ?

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
  • 2 months later...

BFB със 6 скорости на колко мм е съединителя? Има ли разлика в комплектите съединител на 5 и 6 степените кутии с BFB

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е  В6 авант куатро BFB и понеже имам лек шум в кутията от лагера на диференциала и съединителя е нов,на около 3000 км,мисля да сложа 6 степенна кутия от BFB комби, кардан и диференциала,на мястото на 5 степенната кутия.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Малко късно отговарям, но в крайна сметка сложих твърд маховик от ACE мотор мисля че беше. Притискателя и феродовия са Sachs за S2 и няма никакви проблеми (Обикновен Sachs, не Racing). Много съм доволен засега. Доста по добре е със заводски съединител за градско каране, макар че и преди с керамикатаси имах полусъединител.

Редактирано от Marto7777
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...