Jump to content

Конкретна обява: А4 B8 Facelift 2.0 TFSI Quattro: ниска ли е цената


Recommended Posts

https://www.mobile.bg/11552493163978265

 

Здравейте колеги, тъй като джамбаза го мързи да си описва най-евтините коли (поне за тази автокъща е така), да ви питам - това е фейслифта нали? Също така никъде не видях да има двигател 200 коня на това поколение.

Как ви се струва самата кола - за тези пари може ли да се намери фейслифтово куатро. Като гледам няма много екстри, дори е с еднозонов климатик, но 75к километра само.

 

последен въпрос - така и не разбрах от търсачката дали са оправили харча на масло с фийслифта или не...

 

поздрави,

 

Редактирано от kompressor_bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Въпроса е какво доказва,че е на 75 000 км? Иначе е фейслифта, има умерени екстри, с този шибидах вероятно е от северна Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на Северна Америка и по-точно Канада.

Карфакс, ала бала и всичко ще си излезе срещу определена сума - километри, удряна, плувала и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тези носят от щатите да (и други коли техни съм виждал), но пък си бяха с мили и тн. На тази километража и си мяза на европа - има ли такива американски (има подгрев - и мен ме навежда че е от север).

 

Иначе някой помни ли преди карфакса, имаше един друг безплатен сайт за проверка по вин ако е тоталка от щатите?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е каданка ще е в километри и номера на шасито ще го видиш през едно малко прозорче на предното стъкло. Тази май е - доста оранжево виждам във фаровете.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добре, че съм чел много истории как в канада не ръсят като в Европа и всичко, което е метал - заминава за няколко зими...

 

Сега остава да се поразровя по задълбочено да видим какъв процент от тия двигатели хапват масло и след фейслифта, а ако благоволят да ми отговорят от автокъщата - да видя дали е мулти или s tronic (и за тях изчетох сума ти проблеми), не че ще има значение ако не са се грижили за колата де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от Онтарио ръсят сол на поразия защото направо я копаят от земята, но тази е прекалено нова за такова притеснение.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не гледат какво пишат, иначе си е 211 коня. Ако е канадка (мисля че е) е софтуерно лимитирана да не може да вдигне повече от 210 км/ч, въпреки че има сила за още доста и спокойно си ускорява до тази скорост даже и по леко нагорнище. Моята и тя е такава, само че е 200 коня, но със същия софтуерен лимит на скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо моята не може да достигне 220 км/ч нито след минута, нито след век, защото е лимитирна на 210. Иначе естествено че е по-бавно след 200, такива са законите на физиката. За да ускориш от 0 до 200 км/ч ти трябва 4 пъти повече енергия от колкото да ускориш от 0 до 100 км/ч, а пък от 0 до 300 км/ч ти трябва 9 пъти повече. Не съм я засичал за колко време стига 210 км/ч, защото рядко карам над 160, а 210 на моята кола съм вдигал само 3 или 4 пъти за последните 12 години. Иначе се усеща че има още доста сила защото доста бързо ги вдига, а като ги достигне изведнъж забива муцуната.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти харесва толкова иди я виж и щракни VIN-а от предния джам с телефона. После търси история по Интернет както каза колегата по-горе. Ако е имала някакъв инцидент няма как да не излезе.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, защото се бях объркал заради едни светлоотразители които вече не ги слагат на по-новите модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата се оказа прав, Канада е :)

Обадих се, някаква жена я карала тук след внос на 5 месеца и сега я продава. Не била налична в момента, като я освободи ще ми се обадят да я видя и така (голям интерен имало, водил я вече някакъв на сервиз и искал да я взима :):):):) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих да я гледам, имаше предна щета от канадски търг, еърбега не беше отворен. И не е фейслифта се оказа, просто 2013 е регистрирана.

Иначе колата е супер запазена, точно като нова си е, и евала на момчетата че си бяха честни и казаха цялата история. Общо взето идеално отношение ми направиха.

 

Вече е друг въпроса дали ми се кара блъсната кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейслифт е, и по години и от снимката се вижда. Няма не-фейслифт Б8-ки произведени след 2011 г.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да е произведена много преди да е регистрирана, това от VIN се разбира само. Предишният ни автомобил беше с първоначална регистрация Май 2005 г., при все, че модела спира да се произвежда през Ноември 2004, а конкретния автомобил беше с производствена дата 15.04.2004г. ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, kompressor_bg said:

Вече е друг въпроса дали ми се кара блъсната кола...

Ами това е масов автомобил. За да си заслужава да се кара с кораб, трябва да има някаква щета.

Ако не са сменяни стъкла и еърбеци "удряна" може да означава просто смачкана броня, счупен фар.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимка беше само броня и фар щета, но честно казано вече малко се отказвам, а пък и за малко отгоре гледах едно q5 2009 2.0 TDI S tronic купено и поддържано от Порше Запад. Колицата никак не е лоша, само много ме притеснява че е карана с БГ дизел и евентуален пет цифрен ремонт на С троника. Колата е на 159 000 км само. Гранция за съжаление - Франция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...