Jump to content

Смущаващ шум от двигателя


iliyan_pi

Recommended Posts

Отнася се за В7, Avant, 2.0 TDI, BLB. От скоро на празен ход се чува някакъв допълнителен шум като че ли се изсипват орехи от торба. На високи обороти това се маскира, но на празен ход прави впечатление. Страхувам се да не е от привода на балансьорите и маслената помпа. От възможните причинители останаха само лагерите на генератора и водната помпа, другите (ролки, ремъци и т.н.)са сменени преди година. Ако някой е имал подобен проблем, да сподели.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Най-после проблемът е разрешен- оказа се, че компресорът на климатика е блокирал , а шайбата му се върти свободно и издава променяш се звук. И всичко туй се случва постепенно - вчера климатикът спря да охлажда посред път, а звукът на двигателя се промени. Днес последва смяна на компресор, маслото за него и хладилния агент. Сега вече всичко е наред! Добре, че шайбата се върти свободно иначе щеше да се скъса и ремъка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Илиян, при мене същата работа и купих нов компресор на DENSO : 600 lv.
Явно на тези коли е слабото място този компресор, много често се блокира. Почнах да чувам доста сега от  хората.

Редактирано от by_tata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че причината е, че при колите с климатроник компресорът работи постоянно, а не както при по-старите , където имаше електромагнитен съединител, който се включва когато трябва. А аз също платих 600лв за компресора, но след това видях, че същите компресори се предлагат със 160 лв по-малко, само че онлайн. То и майсторът вероятно го е купил с отсъпка поне толкоз, но на мен го смята по-скъпо. От приятел работещ като серизен майстор знам, че получават отстъпки до 45 процента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и "по-старите" са си с климатроник.

байтата, нищо им няма на компресорите, но при милионниците, които се карат по нашенско(на "реални километри), е така, всеки възел си има някакъв лимит. И все някога умира.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, NIKO.  На последък гледам продавачите на коли, джамбазите пишат вече реална година вместо реални километри :)

Но, наистина според мен има нещо все пак, само при AUDI - та забелязам. Паркирам на охраняем паркинг и още следващия ден, след като смених аз нали. Видях още един компресор е поръчан DENSO. Попитах за каква кола е. audi a8 :)

Един близък приятел AUDI A3 минлата година имаше проблем, имаше късмет само коригираха малко шайбата и проблема беше изчезнал. Сега гледам пак оплаква, блокирал  като цяло компресора.

Интересно... Явно много са стари вече, както викаш.

А пък един познат ме дава съвет, вика почна ли да прави такива проблеми колата особено когато е AUDI, вика продавай я.

Защо да продавам, дал съм 1500лв сменил съм почти всичко колата, карам си с кеф :) Масла, филтри, компресор, всички ремъци, дехидратори, незнам си какво...

Духа като лед и съм дволен. 

 

Редактирано от by_tata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...