Jump to content

Q5 2.0 TDI S tronic от Порше Запад - сядаш и караш ли е наистина?


Recommended Posts

Здравейте отново, 

 

https://www.mobile.bg/21550073013481087

 

През колко аудита минах тая седмица (то си личи по темите тук), но пък не мога да не споделя една Q5 купена и обслужвана в Порше Запад. По думите на продавача е обслужена, има си каксо и ГО, та направо "сядаш и караш". Малко съм мнителен, особено след като изчетох темите за S tronica, a да не говорим за българския дизел.

По сервизна история има сменян съединител на 70к километра видях. Шофьорската седалка не е износена изцяло, но е доста захабена по ръбовете (дано и в Порше не са почнали да връщат километри). Единия фар е за смяна, защото пропуска вода (четох че е често срещан проблем).

Та въпросът ми е има ли такова нещо като сядаш и караш за такова Q5 на такива километри и цена?  Мога ли да очаквам подводни камъни. 150к км за дизел не са много, но пък сме в България, а това е 10 годишна кола. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 17 часа, МММ1 написа:

Цитиране на предходно мнение!

 

Колега, кое те кара да мислиш в тази насока? Поздрави.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти 28хил. лева са си сериозна сума.

Автомобил трябва да се продаде до 10г. Това означава, че трябва да купиш максимум 8г. кола. Може да звучи като клише. Но ако го спазваш,  последващата продажба ще е с най-добър финансов резултат. Вероятността да се избегнат скъпоструващи ремонти също е голяма. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е ниска и отговаря на годините и оборудването на колата. Ако приемем, че километрите са тези и сервизната история го потвърждава. 

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола сме я коментирали преди няколко месеца (или повече), явно бая време си седи.

Тогава бях писал, че за мен има удар отпред в дясно и има луфт на капака, сега пак ще го напиша.

Калниците и бронята също ми се виждат леко по-тъмни погледнато от страни.

Волана също има някаква болка там където се захваща и от 2-те страни, може някой няйкога  да се е вкопчил здраво в него по някаква причина :).

Все пак ако ти харесва, тест драйв, сервиз и каквото стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48 minutes ago, МММ1 said:

Не е добра оферта за тази цена.

 

Just now, fifipaldi said:

Тази кола сме я коментирали преди няколко месеца (или повече), явно бая време си седи.

Тогава бях писал, че за мен има удар отпред в дясно и има луфт на капака, сега пак ще го напиша.

Калниците и бронята също ми се виждат леко по-тъмни погледнато от страни.

Волана също има някаква болка там където се захваща и от 2-те страни, може някой няйкога  да се е вкопчил здраво в него по някаква причина :).

Все пак ако ти харесва, тест драйв, сервиз и каквото стане.

 

Всъщност си прав май колега, защото в сервизната история излезе че е сменяна предна броня. Тоест и аз мисля че е имало удар.

Иначе то сервиз и проверка - няма, те нали Порше я продават :) Според тях е топ. Карахме 10на минути не тропаше, не чукаше, скоростите превклюяваха нормално...

Знаеш ли линк към темата за първата дискусия, уж търсих ама не намерих аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимай с коли от Das welt auto.

Няма никакъв смисъл :wall:

А сега конкретно - въпросният курник е Личната служебна кола :steinigung: на Продавача.

И като всяка служебна кола се кара като ......служебна :hilezh:

Мисля,че с това изчерпваме темата :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Май май и аз така съм решил, че ще бягам. Гледам една оправена А4 от Канада след щета, интересна тема се завъди:

 

Редактирано от kompressor_bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Харесах Ауди Q5 2 tdi https://www.dasweltauto.bg/detail/2000500578?brand=audi&maxPrice=40000&modelgroup=audi-q5. Бихте ли ми казали мнение за модела и проблеми? Скъпо ли е обслужването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо страшно мяма при мотора. Кутията в зависимост преди теб как е поддържана може да създаде, а може и изобщо да не създаде проблем. Но нищо, което да не можеш да разрешиш. 

И дефинирай какво е скъпо обслужване. Че ако питаш 10 човека, ще получиш 10 различни отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...