Jump to content

Въпрос гуми


Милчев

Recommended Posts

Здравейте! Имам едно питане.Имате ли ,,проблем " сутрин (около 1км)сега като е още по студено да ,,подскача" колата от гумите (летни).Това го забелязах миналата година от както имам колата, но тогава беше с по стари гуми.Сега е с нови и пак е така дет се казва първите метри!Като е топло няма проблем!Гумите са 225/50/17 Goodyear EAGLE. F1 Asymmetric 3

Dot 2418

п.п.Пиша тук защото такова нещо не съм наблюдавал с друга кола!

Става въпрос за А4 В8 авант.

И ми е интересно от какво е това и дали е някъв проблем със самата кола(демек само при мен)и да си търся проблема в нея.

Редактирано от Милчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Същото нещо се случва и при мен само когато колата е паркирана на опредени места на служебния ни паркинг. Сменил съм няколко марки автомобили и гуми и в топлите сезони винаги има "подскачане" след като напусна паркинга. Колеги също се оплакват от този феномен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наблюдавам същото явление след престой на колата. Трябва да я покарам 3-4 км, за да се оправи.

Купувам само нови гуми, но ми прави впечатление, че го прави само на летните.

Приятел гумаджия ме посъветва да си купувам гуми с възможно по-висок тегловен индекс. Не знам доколко би помогнало това. Проблемните гуми са с индекс 91.

Сега съм купил нови 18-ки за Аудито на 97 и уикенда мисля да ги монтирам, ще видим как ще се държат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес с по високата външна температура, нямаше никво подскачане !

 

п.п. гумите са с товарен и скоростен индекс 94 Y

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също го имам това леко подскачане но при мен става само около 80км/ч и само от време на време .. като се замисля през повечето време е ОК !

гумите са зимни 2017 245/40/18

Редактирано от ltomovski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Това най-вероятно е вътрешно каре!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен, ако не съм на зор нещо... винаги изчаквам след студен старт да паднат оборотите до нормалните след първоначален старт. Тоест около 750. Пускам колата на директна без никаква газ, докато не усетя, че кутията поема. Капризни са на тема топло масло. реагират нервно... Зима, лете, студ, жега - всичко си е плавно... Другото, ако реша да стартирам малко по-спортно, ИЕсПито присветва доста тревожно, но това е за около секунда, докато поеме... Зимните са 205/16, летните 225/17. Съответно Мишлен и Гудиър. Но за подскачане, чак такова усещане нямам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...