Jump to content

Ретрофит на фарове и стопове на A3 8V


Pumpel

Recommended Posts

@Pumpel - ти какви точно фарове си взел? Matrix LED ли? Можеш ли да качиш някакви снимки да видим как седят :eusa_drool:

И аз искам да си ретрофитна предните фарове, но трябва да сменя бронята, която не знам дали ще пасне на моето ауди - А3 2013.

А и като чета през какво преминаваш....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

@hodorkovski  Не не са LED. При 8V моделите нещо отзивите за LED не са добри като светене. Взех Be-Xenon с LED daylight и не съм сменял бронятя - пасват си идеално. Ама не бих се захванал пак да го правя отново - много тегава работа (преходници, окабеляване, кодене и много часове четене). Въпреки че твоята А3 явно е 8P щом е 2013-та - там може да е различно. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте,

някакъв ъпдейт по проекта за Би-ксенона има ли? Тръгнаха ли всички модули.

Да попитам, че се опитвам от 2018 УСА биксенон да отида на ЕЮ нон матрикс ЛЕД - аз нямам нито модул 55, нито 4B (някаква УСА тъпня, други екземпляри, чиито сканове съм гледал в Рос-теч форума имат - до 2017 са с 55, 2018 с 4B) и се интересувам дали някой е успял да ретрофитне някой от двата модула за ниво.

По мои сметки с BCM middle ретрофита на фаровете е възможен - или поне такива са модул 9 на коли в Рос-теха. Моя също е BCM MNA а съм с VC, MIB2 и въпросния биксенон без рейндж контрол.

Учудва ме Kufatec които искат по-висок CAN, за тези ретрофитове е от значение Central electric-а.

 

Надявам се някой да сподели опит....

 

Редактирано от buldoser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте,

 

След доста време намерих време и смених BCM модула с high вариант, за да подкарам shutter-a на xenon фаровете.

Проблема след смяната е, че нещо не мога да намеря начин да налея всички адаптационни канали с import, а не ръчно. Нито в vcds нито с obdeleven. Някой има ли опит с това да ми даде жокер? Че са над 2000 канала ръчно ще е много тегаво.

След като ги налея и го докарам до нормално състояние,ще продължа борбата с shutter-a, че сега след смяната на bcm-a сумати неща не работят, примерно подсветката на лампите за чашите мига заедно с мигчите... 😀😃🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

В Порше свалиха CP, и подкарах новия BCM модул с хиляди мъки и тестове. Сега всичко си дойде на мястото, но дълги пак няма :wall:

Явно си трябва headlight range control модул (55), който управлява дългите и още куп неща по тези фарове, който аз нямам. Модули има много в нета и не са скъпи, обаче окабеляването ще е по-тегавата част.

Баси филма с този ретрофит... :steinigung:

Редактирано от Pumpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Публикувано (Редактирано)

Привет на всички, които четат тази тема,

 

Е да се похваля, че след почти 4 години, приключих с драмата с подмяна на фаровете с Xenon. 🙂

Смених BCM модула с High, монтирах Headlight range control модул, смених и Gateway модула с High, монтирах кантар и всичко вече работи по заводски! Това беше най-трудния и скъп ретрофит, който съм правил и не бих го повторил за нищо на света. 🙂

Редактирано от Pumpel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Забравих да благодаря на колегата @ShadowM, без който този ретрофит нямаше да е завършен! 😎

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Около 2200лв. и много от свободното ми време за четене, тестове и проби. 🙃

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...