Jump to content

Копчета за отваряне на прозореца смяна


Swimsas

Recommended Posts

  • 3 months later...

Да не отварям нова тема ще пиша в тази. Аз също имам проблем с копчетата за стъклата на вратите. Колата ми е ауди А4 б6 и е само предни автоматични стъкла. Задните се отварят ръчно. Проблема ми е че копчетата на шофьорската врата не ми отварят стъклата. Стъклата мога да ги отварям и затварям с дистанционно от комфорт модула но от копчетата на шофьорската врата мога единствено да ги затварям ако са вече отворени. Търсих да купя двойка копчета но намирам само по четворка. Въпроса ми е мога ли да купя единични или четворка и да ги заменя само копчетата защото те са заедно и отдолу има букса за кабелите. Ако някой има идея как става подмяната моля да помогне! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се целия блок от 4-те копчета заедно с копчето за заключването на задните стъкла - едно цяло е. В интернет, в китайските сайтове се намира за около 30лв. Иначе съм гледал клипчета как ги разглобяват, почистват самите микрета вътре с контактен спрей и после заработва, но за колко време не е ясно :nixweiss:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи самите копчета не могат да се сменят. Ако сложа модул с четворка трябва да сменям и дръжката на шофьорската врата защото тя е за двойка само за предните стъкла а и буксата на модула може да има разлика. Ще пробвам първо с почистване и ако не се получи тогава ще го мисля! 

Редактирано от donadonybg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки на копчетата.Няма как да ги заменя с четворка защото буксите са различни!Самото копче е с номер  8Z0959851E5PR но не го намирам никъде в магазините.

8Z0959851E5PR.jpg

ключ Ауди 8Z0959851E5PR.jpg

Редактирано от donadonybg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.07.2019 г. at 21:22, donadonybg написа:

Значи самите копчета не могат да се сменят. 

Сменят се те, сменят, както  и се отварят и ремонтират.

Стига естествено проблема да е в тях, а не в модула. Например.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NIKO те хубаво се сменят и се отварят и ремонтират но аз не се наемам защото се опитах да сваля капачетата на копчетата за да погледна и те започнаха да се ронят защото пластмасата е яко изпечена и се отказах защото в момена нямам други за да ги заменя! Ако имаш идея как става или знаеш за някой  клип дай линк! VBI ми е писал че се сменят с четворката но аз виждам че буксите  а и самата дръшка им са различни и няма как да ги включа към модула.Според мен модула си работи защото дистанционно могат да се свалят и вдигат а от копчетата само се вдигат но не могат да се свалят.Последното което разбрах че за Ауди А3 с две врати 2004 година са били същите и ще търся по моргите и дано да намеря нещо!

 

Редактирано от donadonybg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@donadonybg Писах, че има 4-ки при китайците, но мислех че и твоя ключ е с 4 бутона. Ако си само с 2 бутона отпред, трябва да ги смениш със същия тип бутони, тях също ги продават китайците. Виж в wish.com .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си евтина нова четворка оттук и си прехвърли копчетата с всичката карантия вътре, контактните пластинки, пружинките и пружинните фиксатори на капачетата. Копчетата са идентични като захват към основата, само дето при двойките, основата е обща за двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри идеи ми дадохте. Благодаря! Ако не намеря двойка ще опитам да сложа четворка. А има ли как задните да станат и те автоматични или е по добре да не си създавам допълнително ядове! 

Редактирано от donadonybg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, нови задни кори с команди(или само дръжките, дупките от ръчките някои ги затапват), целите механизми плюс мотор-модулите, нов комфорт модул за четири стъкла, нова шофьорска дръжка с командите, окабеляването до комфортмодула, вероятно има и още нещо. Май в определен момент се правеше някакъв кодинг, не съм сигурен. Имам и задни ел., годишно едва ли ги отварям повече от три-четири пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...