Jump to content

НЕ ХОДЕТЕ В DAS AUTO SERVICE


Recommended Posts

Последно - трябва ли да се избягва пълната смяна на масло, защото чупи кутията или авторът на Първия учебник за ДСГ нещо не е разбрал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно знам, за една капачка на казанче за антифриз, на сива А3, да кажем 2000г, с неизправен клапан.

В съзнанията на капацитетите са се прокрадвали нечисти мисли, за смяна на глава...

Да не стане das auto2 на бул. Климент Охридски 65... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, работят с тях, но нямам никакво участие там. Познат съм със собствениците и имаме договорката да изпращам мои клиенти за частите ако имат нужда от сервиз. Аз съм доволен как работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам сервиз, за който да има само позитивни отзиви.
Следя дейността на DAS AUTO SERVICE, защото съм възхитен от маркетинга им. Не биха обърнали внимание на 15 годишния ми кошник.
Очевидно е, че има огромен глад за сервиз, в който се работи с оригинални части и хората са готови да платят за това. Естествено, очакват качествена услуга.
За да се получи това е нужно не само знания и умения, но и добра организация и именно тук се объркват нещата. Когато имаш повече клиенти, отколкото можеш да поемеш и се лакомиш да вземеш парите на всички се получават ситуациите, които описвате.

Отделно един доволен клиент се хвали на трима, а един недоволен се оплаква на триста.
Нямам полза да защитавам сервиза, въобще не ми дреме за тях, но сте прекалено едностранчиви в оценките си, без да оценявате и добрите страни - не на конкретния сервиз, а на тенденцията да се развиват и гаражи, които не са просто една дупка в земята и мърляв "майстор", дето разбира от лади до хибриди.
Аз лично смених три сервиза, преди да попадна на място, където не ми се подиграват, че поддържам колата си с оригинални части и държа всичко по нея да е без компромис. В 90% от сервизите работят само стандартни неща и не правят нищо извън тях. Защото било дребно или трудно и не им се занимавало - все едно им търся услуга, а не си плащам за това време.
Зарадвах се, че Райно се е хванал с този проект, защото в моите представи е точно човек с такова съвременно мислене и знае важността на маркетинга. Съжалявам, че не се е получило.
EDIT: Ако не е станало ясно - искам да отдам дължимото на Райно в това, че е създал една прекрасна система за работа, която в последствие е опорочена. Райно, това е единственият правилен начин за развитие на този бизнес и шапка ти свалям за постигнатите резултати. В този бранш съм и знам колко усилия, талант и умения ти е коствало.


 

Редактирано от Stanley_S
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да питам - темата лека полека към хвалби за Райно и SCar ли отива?

 

Не за друго, но аз например съм писал на Райно за "незначителни" части - определено под сакралната форумна сума, и не ми обърна особено внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става въпрос за "хвалби", а факти. Несъмнено в историята на Das Auto сервиз е и Райно.

Аз съм му писал за неща за 20 лв и без грижи по еконт ми ги е изпращал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райно понякога май е зает и не отговаря веднага, но не мисля че това е заради сумата на поръчката. Преди 2 месеца му поисках оферта за части на стойност 7,5 хил. лв. и не ми отговори цели 2 дни, след което му се обадих по телефона. Получих офертата на другия ден със 18% отстъпка.

 

Това не е нито хвалба, нито упрек, а просто факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, darknessevil said:

Аз само да питам - темата лека полека към хвалби за Райно и SCar ли отива?

 

Не за друго, но аз например съм писал на Райно за "незначителни" части - определено под сакралната форумна сума, и не ми обърна особено внимание.

Не е умишелено и искрено се извинявам за това.

Причините, за да св получи това са няколко:

- понякога когато имам 3-4-5 нови съобщения във форума ако отворя едно ми маха и от другите известието, че са нови и така се случва да пропусна нещо

- понякога не ми стига времето и капацитета да обработя всички запитвания. Аз ги препращам, други хора ми отговарят и аз трябва да сметна цените.

- имало е случаи, в които не съм получвал въобще дадено съобшение тук във форума.

- понякога се случва изцяло в мен да е проблемът, забравяйки нещо.

Никога не съм делял колите и клиентите. Редовно ми поръчват неща за 2,3,10лв. и за мен това не е проблем.

Отново ти се извинявам, ако мога да съм полезен за напред с нещо, ще се реванширам.

Имам фейсбуук, телефон, може и на Viber. :)

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвал съм части от няколко колеги от форума.Винаги са били коректни.Райно е един от тях.Живи и здрави! 

п.с.-Не се познаваме лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, CVT написа:

Райно понякога май е зает и не отговаря веднага, но не мисля че това е заради сумата на поръчката. Преди 2 месеца му поисках оферта за части на стойност 7,5 хил. лв. и не ми отговори цели 2 дни, след което му се обадих по телефона. Получих офертата на другия ден със 18% отстъпка.

 

Това не е нито хвалба, нито упрек, а просто факт.

18% ,от базовата в Порше,нали?! Аз от 2-3 години ползвам фирма от която получавам от 30% ДО 42% от базовата в Ауди,говорим само за ОРИГИНАЛНИ части,предимно за ВАГ групата съм пазарувал,както и за БМВ и МЕРЦЕДЕС !!! Пак повтарям ОРИГИНАЛНИ само,средно 40% получавам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните части се делят на 8 групи и всяка има различна отстъпка. Някои неща са на 5% дори, други на 40%. Затова съм писал от 18% до 38% и искам рамата за всяка една справка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам нищо конкретно за твоите ремонти, но няма шанс Емо да те излъже за нещо, камо ли да ти счупи нещо по колата с цел следващ ремонт. Много добре знаеш, че е така, защо го пишеш, не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, plamen sf said:

18% ,от базовата в Порше,нали?! Аз от 2-3 години ползвам фирма от която получавам от 30% ДО 42% от базовата в Ауди,говорим само за ОРИГИНАЛНИ части,предимно за ВАГ групата съм пазарувал,както и за БМВ и МЕРЦЕДЕС !!! Пак повтарям ОРИГИНАЛНИ само,средно 40% получавам.....

 

Коя е тази фирма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време един колега му предстоеше смяна на ангренажа на душегуба, и ме попита къде да иде да си обслужи колата.

 Първо звъннахме в Порше Запад,после на Райно (дас ауто).

Получената оферта в последствие по имейл от Райно беше с около 400 лв по висока от дадената ни своевременно по телефона от официалния сервиз...което беше доста странно.От този момент нататък, аз изтрих  този сервиз от съзнанието си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е отговорено от имейла на дас ауто е писано от Крис или от Светльо, който вадеше частите. 

Като цяло имаше разделение на клиентите и ако някой е от форума и търси персонално мен, аз му давам цени на части защото съм поел ангажимент тук за определени отстъпки, Крис определяше цените на труд. Клиенти, които идват от сайта на дас ауто, техния ФБ или VW форума им се даваха цени от Крис и Светльо. Тези автомобили аз

само ги приемах и издавах без да имам финансови отношения с тях.

То това е една от причините за конфликт защото идваха и звъняха хора, които търсеха мен, тоест са си мои клиенти, а Крис си ги придърпваше ако не съм там или ако звъннат на служебния телефон. Те получаваха дебели цени на части и имаше доста оплаквания в последствие. “Райно не ми даде отстъпка”, а аз даже не знаех, че е звънял...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто Пламен няма да направи евала във форума и да каже, след като доста хора го поизлъгаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди преме сменях тампоните на мотора.Исках цена от Райно и от фирмата от която най-често пазарувам (не е специализирана в продажби на оригинални VAG части). На Райно цената беше по-висока,не с много,но по-висока.Та тогава се зачудих какви са и дали ги има реално тези % отстъпка който така се коментират тук, във форума... Напълно коректно беше отношението,коментирам само цената.

Говорим за оригинални тампони.

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 99% от случаите давам и клиентските цени. Всеки може да се обади в Порше и да провери колко е клиентската цена. За мен те са ориентир. Никъде не твърдя, че имам най-ниските цени в БГ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Raino , едно не разбирам, става ясно, че сте скъсали с тия лекета преди доста време, а при положение, че покрай съвместната ви работа има набутани маса хора от форума и не само, защо в момента на раздялата, не влезе тук и с една нарочна тема да опишеш ситуацията и да изчистиш всички възможни коментари за тогава и в бъдеще?

Между другото, аз също съм искал от теб цени на набор оригинални части, като офертата ти беше с 600 лева по-висока от тази на Коко, а частите така и ги получих от него, оригинални и с отстъпка(както и да се образува същата), а питах и в автотрейд да сверя цифрите, бяха една идея по-високи от твоите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...