Jump to content

НЕ ХОДЕТЕ В DAS AUTO SERVICE


Recommended Posts

Епа много ясно.Аз така и така съм принуден да плащам на боклуци и не виждам проблем ако платя на още един.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Стимулирайте ги, те така набират смелост...

 

А тия цифри ги мъдрят, защото винаги има кой да си мисли, че са оторизиран от VAG сервиз за след гаранция, че имат лицензи лично от тях да провеждат обучения и, че изобщо имат знанията за това...

 

И вадят цифри над тези от Porsche.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах, супер случайно попаднах на темата, разглеждайки форума, позачетох се и реших да споделя опита си с въпросния сервиз :)

 

Преди малко повече от 3 години се свързах с тях (направих едно бързо проучване за добри Audi сервизи), след като от едно сервизче, което тогава беше в "Горубляне", не успяха да ми помогнат (проблема в крайна сметка се оказа частично изгорял B&O amplifier, типичен проблем при Audi A5 преди фейслифта).  Накратко, в DAS AUTO й направиха диагностика, която вече си бях направил и сам с VCDS-a, не стана ясно къде точно е проблема и защо subwoofer-a и още няколко колони не работеха и малко преди да си тръгна, Крис ми обърна внимание, че имам разни ролки за смяна, които можело да се прецакат всеки момент, но предстояха празници и се уговорихме да се чуя с Райно и да се разберем за цена и кога да я закарам.

 

Така и стана, Райно ми изпрати следната оферта:

 

Ремък ГНП - 77лв.
Обтягащ ролка ГНП - 147лв.
Паразитна ролка - 68лв.
Водна помпа - 168лв.
Пистов ремък - 110лв.
Обтегач с ролка - 254лв.
Ролки 2 Х 58лв./бр.
Трудът е 250лв.
Гарнитурите, които коментирахме са 80лв. и са подарък към горната поръчка.

Приех я, закарах колата, смениха каквото трябваше (предполагам), взех си я и... две седмици по-късно, на излизане от София, колата започна да пуши, температурата се качи критично много, веднага спрях, вдигнах капака и последва пътна помощ до Пловдив, където я закарах директно на Касапина, от когото останах доста доволен, между другото :D Той ми каза, че някаква ролка от тези, които са сменяли в DAS AUTO, била "затегнала", не знам какво след това се запалило и всичко станало мазало, #факти :) Сигурно още пазя снимките, които ми беше изпратил. За ничия изненада, всичките ми приятели ме гавреха (винаги разчитам на тях за това) в продължение на няколко месеца за това колко съм наивен и как съм очаквал, че като ми сменят частите с "оригинални такива", пък било то и за повече пари, всичко щяло да бъде наред.

 

Супер много се настроих против Райно, защото за мен той беше лицето на този сервиз и съответно реших повече да не се занимавам с тях. От диагоналното четене на темата разбрах, че той може би също не е подозирал, че са мизерници и ако е така, искам да му се извиня за индиректния хейт, който отнесе :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа с лош опит с този сервиз.

Първоначално отидох при тях заради Райно, който познавам от доста време. Каза ми че са направили техен сервиз и аз реших да подкрепя стартиращата компания като им се доверих със смяна на ремъци и ролки и водна помпа. Може би са работили това както трябва понеже с това нямам проблем. 

 

Проблема дойде при едно ходене за теч на масло от гарнитура на капак на разпределителни валове и полукръг на обтягащата веригата на валовете. Колата е Ауди А4 1.8Т 2004. Разглобиха колата, натовариха ме с едни 450лв (по спомен), твърдяха че всичко е оригинално, че използват "Ауди четки" за чистене на остатъците гарнитура по ръба на капака и какво ли още не - алабала. Накратко колата продължи да капе. Отидох за рекламация, гледаха умуваха и изразиха становище спукан блок на двигател. Понеже беше зима и не беше силен теч се разбрахме за пролет да ходя да правим капитален ремонт на двигател. След една  седмица аз реших да отида в Ауди да платя за преглед да се види наистина ли тече от блока. Установиха, че е от уж сменената вече гарнитура и полукръг. Не са сменени както трябва или изобщо не са сменени. Взех становището с печат от ауди и отидох пак при тях. "Специалистите" погледнаха документа и коментираха "от Ауди нищо не разбират". Не ми признаха гаранция за ремонта. Аз реших, че няма смисъл да се занимавам с тях повече. След известно време смених наново гарнитурите в Ауди. Цената беше около 550-600лв (по спомен) и ми дадоха 2 години гаранция. До момента колата не е текла. 

 

При тези посещения понеже познавах Райно го питах дали имат тема за доволни клиенти и пуснах положителна оценка тук https://audibg.com/forum/index.php?/topic/180933-das-auto-service/&do=findComment&comment=2610928. Оказах се заблуден като всички останали.

Изпратил съм молба към админите да изтрият горния пост, понеже тези псевдо специалисти не са за препоръчване, а напълно обратно. 

 

Като чета други хора как са лъгали и натоварвали с още по-големи суми за мними ремонти, то си е направо подсъдимо.

 

П.С. Всяко зло за добро - такива хора са една от причините да се науча да си поправям колите сам, до там до където мога разбира се. Последно смених преден лагер на главина на същото Ауди - без хидравлична преса. Отнема 2 уикенда пълни като не си го правил никога, но после удоволствието е неописуемо.

Редактирано от lblagoev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да споделя че не съм доволен от сервиза. Карал съм им кола за 15 хий лева която осраха и ремонта после ми струва 1/3 от сумата на колата. Циганска работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля, модераторите да направят темата "важна/залепена", за да не се налага в нея да пишат за в бъдеще хора, които все още не са се "опарили", а от незабелязване то да им предстои!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе не излиза на първо място, но се вижда на първата страница:

 

das.thumb.jpg.3b4235c2ad6a26dc4d7a3b402f9a003a.jpg

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Аз ще го кажа много кратко и свито. 3500лв. за ремонт на Audi A1, 2 месеца колата стоя там, взех си я на пътна помощ.
 
Как ги чакате по 2месеца не знам. А за какво бяха дадени тези 3500лв.?

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/22/2019 at 4:31 PM, Silven Angelov said:

Аз ще го кажа много кратко и свито. 3500лв. за ремонт на Audi A1, 2 месеца колата стоя там, взех си я на пътна помощ.
 

Какво се оказа  неправилно извършен ремонт или грешна диагноза колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък на тия един път им звъннах да ги питам за ъпдейт на навигация и ММИ и ми казаха нещо от сорта на 800-900 лв. И понеже инстинктивно реагирах, веднага започнаха "ами така е, ние работим само с оригинални софтуери, какво очаквате, те са скъпи". Викам добре, мерси, лек ден. Още нищо не си им казал и вече почват да ти скачат как така не си им превел вече парите. Такова отношение към клиенти ме побърква. А и като се разчетох из темата тук и попаднах на някакви клипчета - тия семинари сериозно ми приличат на някакви секти, дето всички пеят и танцуват. А, разбира се - и се бъркат сериозно в джоба за такса участие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 23.07.2019 г. at 23:51, AserEl написа:

Какво се оказа  неправилно извършен ремонт или грешна диагноза колега?

Абсолютно грешна диагнозна, в резултат на което, смениха куп части, които си бяха напълно функциониращи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко да се прецакам да оставя Аудито там (за проблем с мехатроника)..бях записал час, но като видях коментарите и го отмених.

Ако някой може да даде съвет за DSG и ъпдейт на софтуера на Мехатроник на 4G от първите 2011-та, това е темата:

https://audibg.com/forum/index.php?/topic/204265-след-смяна-на-съединителите/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Докачливи са... два пъти трият мнение във Фейсбук...

Дават съвети как се правят пари, а като им погледнеш отчетите, трагедия...

Да уточнява тоя поне, дали за сивия сектор става дума.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кристьо се прави на инфлуенсърче...

Като му гледам сайта за курсовете и "турнето" му, ми прилича на ws teleshop. 

Скоро ще затваря сервиза, ще усети лесните пари от курсовете и защо да се цапа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...