Recommended Posts

Докато има клиенти да плащат ремонти по 15 000лв и т.нар. "майстори" да плащат за семинари, то и той ще има средства да си "купува" журналисти, за да има "шум" около него. В момента, в който клиентите намалеят, то няма да има и пари за реклама.

Но като гледам на колко хора в България им липсва интелект - клиенти на сервиза му и клиенти на академията му, то явно скоро няма да дойде това време.

On 6/19/2021 at 2:34 PM, Just Driver said:

Буталата не са се свили, а още при сглобяването са били на минимума от позволения толеранс. За сметка на това блоковете са били на максимума от позволения толеранс, като хонинга не е бил изпълнен в цялата необходима зона от хода на буталото. И това се е случило на хиляди двигатели. В резултат на което цилиндрите придобиват яйцевидна форма - като най-засегнати са 1, 2 и 3 цилиндър, докато на 4 - отклонението е най-малко.

Затова при качествен ремонт блока се престъргва от 82,51мм на 83мм и се хонингова наново. Поставят се и нови, по-големи бутала.

Това е интересна теория, която не съм срещал.

Само няколко уточнения - ВАГ не предлагат ремонтен размер бутала за този мотор. Само афтърмаркет.

Хонингът на този мотор е много специфичен (еко :hilezh:)....вероятно това е причината да няма и ремонтен размер.

Това се отнася за първото поколение еа888, второто поколение е с намалена дебелина на цилиндрите и едва ли някой ще се пробва да го разстъргва.

Едва ли някой поставя под съмение, че бутала могат да се стопят/свият от лоша смес. Въпросът е какво причинява лошата смес.

За мен тя е следствие, а не причина за повишеният разход на масло.

Бях питал пишещия в този форум от името на сервиза - как точно мерят "свитите" бутала и с какво ги сравняват.

Защото коректното сравнение е само между абсолютно еднакви бутала от една партида.

.....да не говорим за кованите бутала, които си клопчат (без да са замразени :) ) но пък само те издържат по-големи турбини.

:hilezh:

Screenshot 2021-06-20 at 21-20-15 Съдържанието не е намерено.png

ФорБса сА си гО прибралЕ:lol:

Преди 10 часа, robobug написа:

Това е интересна теория, която не съм срещал.

За някои теория, за други - практика. И то от вече над 5г. В Германия се практикува както за gen 1, така и при gen2.

@Just Driver аз имах предвид 3.0 TFSI. 2.0 TSI някак го пропуснах щото не е интересен мотор.

След като пиша за цилиндър с диаметър от 82,51мм, няма как да става дума за 3.0 TFSI (84.5 mm диаметър).

Не ги знам наизуст, отдавна не се занимавам с механични ремонти :) може би 5-7 години

9 hours ago, Just Driver said:

За някои теория, за други - практика. И то от вече над 5г. В Германия се практикува както за gen 1, така и при gen2.

За мен е чиста теория, как цилиндрите били по-големи и от това се запушвали маслените сегменти......каква е връзката между по-широкия цилиндър и коксуването на сегментите?

....а липсващия хонинг да не е всъщност "изтрит" от коксуваните сегменти ;)

немеца и хонинга ли вечи почна да претупва ве........., баааси развала начи.

Преди 15 часа, robobug написа:

За мен е чиста теория, как цилиндрите били по-големи и от това се запушвали маслените сегменти......каква е връзката между по-широкия цилиндър и коксуването на сегментите?

....а липсващия хонинг да не е всъщност "изтрит" от коксуваните сегменти ;)

Когато сегментите не уплътняват добре по стената на цилиндъра, то винаги остава по малко масло, което да изгаря в цилиндъра. Така с времето (напр. около 40 000км при предимно градска употреба, 70-80 000 при смесена и около 100 000 при извънградска) се образува нагар и сегментите спичат.

Ако "коксуваните сегменти" могат да "изтрият" хонинга, то те трябва да са много "умни сегменти", за да го "трият" само на определена позиция в цилиндъра и да не го засягат (хонинга) на други позиции при движението на буталото.

Преди 10 часа, Онуфри написа:

Ще си караме б4-ките значи 😃

Е караме ги де.😍 Ама не ги щат в тоя "реномиран" сервиз.

Edited by batiaro

Не поддържат модела вече и нямат инструменти за него. :D

Преди 9 часа, piaggio написа:

нямат инструменти за него. :D

Инструментите в калпави ръчички правят чудеса.

Ето го нашият Убавец

Крис Младенов е човекът, които променя автомобилния бранш в България.Създател на най-големите събития

Чудя се да плача ли или да се смея. Или е абсолютен мошеник и играч или има психически отклонения. Има една страхотна фраза: ВЯРВА НА СВОИТЕ ЛЪЖИ!