Jump to content

НЕ ХОДЕТЕ В DAS AUTO SERVICE


Recommended Posts

Всеки е прав за себе си. Има хора, които си купуват кола на 400 хил. за 10 бона, после дават още 20 на някой, защотото видиш ли могат.Някой слага части за 3-4 и взима 20, защото и той може.В крайна сметка всеки си има глава на раменете и си пилее парите за каквото прецени.Щом можеш да дадеш 20 бона за ремонт на една купчина желязо и си мислиш, че караш подновен премиум-няма лошо.Нищо, че коша пак си остава на 400 хил. и има още доста износени компоненти, но пък и има сервизи, които са готови да сменят и тях, докато на клиента не му е писнало и продължава да пилее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слава Богу не съм се сблъсквал с Дас Ауто и със сигурност ще ги избягвам, НО...искам да споделя моят опит с Райно от форума.

4 пъти по-скъпи цени от навсякъде и още чакам (шегувам се разбира се) отговор от Райно от 2019та година.

 

П.С: Съветвам всеки купил части или възнамеряващ да си купи от Райно да хвърли едно око колко струват, че да не се окаже...

Laino.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм купувал от него. Той продава ОЕМ части с логото на Ауди, не  'оригинални" на аутомега, блик, млик и алиекспрес. 

За двигателче на задна чистачка и аз не бих взел ОЕМ, но съм взимал оригинални амортисьори и подобни по-отговорни части. Цените му са добри за ОЕМ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате, другия път в али експрес ше излезе 50 лева "оригиналното" моторче. От това момче (Райно) съм взел един багажник части и при (почти) всяка поръчка проверявам и на други места цените, защото стават грешки, по-добра цена от Райно за ОЕМ части до сега не съм намирал. А такива запитвания като теб на ден предполагам, че получава десетки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е моторчето с номер 8E9 955 711B,цената е 136лв наистина,но на BLIC-оригиналното е 384лв,това цени на дребно без отстъпки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че го защитавам Райно, защото ме е лъгал доста, докато беше в Дас Ауто, но цената която е дал за оригинално моторче на А3-ката ми се струва напълно адекватна. И в момента цената на това моторче по чужди сайтове е около 200 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/24/2021 at 9:43 PM, manoleo said:

Не че го защитавам Райно, защото ме е лъгал доста, докато беше в Дас Ауто, но цената която е дал за оригинално моторче на А3-ката ми се струва напълно адекватна. И в момента цената на това моторче по чужди сайтове е около 200 евро.

С теб ситуацията я изяснявахме няколко пъти. Да излъжа някой няма как да стане. Ти както

и аз, както и още хора бяхме жертва на Крис. Тъпо, но факт.

Относно цени и моторчета и тн. редовно се случва да давам цени за оригинални части и някой да ги сравнява с алтернативни. Порше София Изток/Запад/Юг имат телефони и като някой има съмнения да се обади да пита колко е стандартната цена без отстъпка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероярно имаш предвид, че няма как да стане да излъжеш някого умишлено, което вероятно е така. Но мен лично ме лъгахте доста тогава и ти, и Крисана, а вероятно и другите. И то за две коли, а не за една. Даже все още си спомням конкретни примери, въпреки че мина толкова време. Вече кой е първоизточника на лъжите, няма как да знам. Щом казваш че е онзи, склонен съм да повярвам.

 

А и аз не си спомням кога са тия няколко пъти, в които сме изяснили ситуацията. На теб е нормално да ти е ясна, но на мен така и нямаше кой да ми я изясни. Давам за пример някои от нещата, които не са ми ясни - дали веригите на двигателя бяха за смяна(2500лв), дали капака на главата беше за смяна(500лв), дали вариаторите и соленоидите към тях(още около 1000лв) наистина "гръмнаха" ей така, както си е работила колата на място или просто някой е бачкал с гъза си? Всички пинове на куплунга на мехатроника криви?... съдба. Ей такива дреболии все още са забулени в мистерия за мен 👻

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Официалните" цени на оригинални части могат да се проверяват примерно в Auto1.bg (номерът се пуска без интервали и евентуално без последна буква).

Отстъпките, които се дават от Райно и други търговци, са от тези цени.

 

Спорове колко струва оригинална верига за 2.0ТФСИ, дали 150лв или 500лв се решават с няколко клика на мишката.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

 Години след посегателството от Das Auto Service над колата ми, продължават да се намират "находки" от тяхната работа. Уточнявам, че това на клипа не е фабрична пробка за антифриза. Там трябва да има болт, който държи ск. кутия към двигателя. Специалистите от Das Autо са последните, които са пипали там и са навили по-дълъг болт от оригиналния(най-вероятно с гайковерт), който е пробил блока. Блокирали са ме навсякъде, иначе можеше да предложа на Крисана да го включи това в учебниците си. 😁


 

КЛИП

 

 

 

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти, дано не се продаде твойта кола във форума някой да им сърба попарата отново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Учебници" бълват тия кавали хора си мислят, че са някви гуруата ... ама то какво ли чудно има в това у нашата чудна страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 10/25/2021 at 8:52 PM, Raino said:

С теб ситуацията я изяснявахме няколко пъти. Да излъжа някой няма как да стане. Ти както

и аз, както и още хора бяхме жертва на Крис. Тъпо, но факт.

Относно цени и моторчета и тн. редовно се случва да давам цени за оригинални части и някой да ги сравнява с алтернативни. Порше София Изток/Запад/Юг имат телефони и като някой има съмнения да се обади да пита колко е стандартната цена без отстъпка. 

И аз направих запитване,за капаците за картерна вентилация през септември,и още чакам отговор 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тоя горкия пич с 15,000 за ремонт вече я дава за 14,000, щото колата е станала на дроб.

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11607712209448953&slink=k182mb

 

Quote

Изгасна в движение. . . . предполагам проблем с мотора или скъса вериги. . . ( 10. 2022. )

 

Бахти келемарския сервиз, неам думи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
On 3/26/2019 at 7:08 PM, JoroYan said:

За да няма засегнати и грешно разбрали ще опиша цялата история.

След закупуване на Ауди А3 се установи, че при загрял автомобил и престой на место се усеща нежелано претрисане. Цялото ми търсене и стигането до този набеден сервиз тръгна от там, че получих добри отзиви за Райно и във връзка с тогавашната му месторабота се прехвърлих на Кристиян. Кристиян даде цялостното обещание и оценка, че при редица подменени части в това число : маховик, съединител, притискател, семеринги, букси, датчици, о-пръстени, окабеляване, окабеляване на дюзи, тампони, софтуер и какви ли не други гимнастики, всичко това ще изчезне.

Финалният оглед и кипването от моя страна беше след като отново установиха нещо интересно, което се явяваше "металически звук от валове, ужасно опасно е да си тръгнеш". От тогава са изминати над 100 000 километра и мотора работи по един и същи начин, но за жалост тресенето си остава.

От Райно, не съм видял нищо лошо. Дори и в онзи момент, когато той беше част от екипа съм получавал обаждания с предупреждения да не се хвърлям в големи ремонти, да си спестя някой инвестиции и тн. До ден днешен съм приятел с него и поддържам няколко автомобила само при него!

Sent from my S10
 

А каде се намира Райно каде му е сервиза ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://dasautoservice.com/shop/product/справка-сервизна-история-на-vag/

 

Нова услуга, колеги! Скачайте! Само сега на промоция! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Абе, тия вярно ли продават това масло на 220лв тубата 👀:
https://dasautoservice.com/shop/product/оригинално-масло-longlife-iii-fe-0w30-5l/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...