Jump to content

Бучене 1.8 т БЕХ quattro


Пацо_

Recommended Posts

Здравейте колеги. Проблема ми е следния при пълен ляв/десен от място се чува бучене с лека вибрация. При по дълго каране се засилва. Мисля да започна със маслото на 

диференциал. Благодаря предварително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя се смазва с маслото от кутията, ако е ръчка. Направи клипче на бученето да го чуем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ръчка е колега, а до клипчето ще се постарая тия дни да го направя. Забравил съм да напиша в описание, че колата е комби. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си маслото на кутията. Предния диф, трансмисията и торсена са в един кожух. Смени маслото и на задния диф. Имай предвид, че не може хептен да изчезне. Малко се усеща при пълен волан....ама то фабрично си е така :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно това ще правя ,поръчах от Райно ОЕМ 3х1л масло за скоросната кутия (ръчка)и 2х1л за задния дефиринциал.
До колкото знам разсадката е заедно със скоросната кутия.
Също съм с 1.8Тquattro (BEX 190 ръчна)
Надявам се да спре и бученето при мен усеща се все едно съм с най-тежките и шумни зимни гуми а карам с летни uniroyal Sport 3 .
Страното при мен е че в зависимост от грапавина на асвалта шума се влияе в смисъл при груб асвалт е по засилен и обратното [emoji848][emoji848]
Дано след смяна на маслата да се реши проблемът



Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, loshdancho написа:

Кви торсени, кви кутии играят когато колата е....неподвижна.:nixweiss:

 

Аз затова съм написал да провери хидравликата. Отделно не се знае от кога е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.03.2019 г. at 16:52, loshdancho написа:

Кви торсени, кви кутии играят когато колата е....неподвижна.:nixweiss:

 

Наистина...не съм обърнал внимание, че колегата е споменал, когато колата е на място. Нищо де...то и маслата да смени ще е полезно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, skorvod написа:

Преди да си започнал да сменяш наред, сподели така ли си я купил или след това се появи проблема. 

На 29.03.2019 г. at 17:29, kpematop написа:

А в кутията смени ли го?

Да така я закупих преди 2 години, но наскоро след  по дълго каране се засили. Имам приятел със Б6 3. 0 комби 4х4, но там го няма това бучене със вибрация. Кутията също е обслужена. Забелязохме, че отзад дясна страна има задържан спирачен цилиндър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова бучене при пълен ляв/десен и вибрации във волана при мой приятел се получиха след рециклиране на маркуча за високо налятане на хидравличното масло. Провери си маркуча от хидравличната помпа към рейката дали е оригинален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...