Jump to content

Питане относно MMI. Не свети, не работи!


Новак

Recommended Posts

Привет на всички! Току-що се регистрирах. Ауди А8 3.0tdi 2005,днес се качих за кратък тест... Мисля да я закупя до края на седмицата, та! Автомобила е на 468000км.Един собственик.. Както и да е.. Работи нормално, но Mmi-тъмен екран, не включва нито радио или каквото и да било. Ще помоля за мнения... За големи ядове ли да се подготвя!?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е само софтуера, но може да се наложи да се смени нещо от MMIто, трябва да се направи диагностика за да ти кажа какво и е точно!

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Ако си от София пиши на лс

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Другата седмица ще търся проблема. Колата е в Германия, с паднал акумулатор. Благодаря за отзива! Собственика каза, че се е губело на моменти(радиото) после се появявало...и така. Колата е стояла около 7-8 месеца без да се кара. Подадохме ток, запали без проблем, но нави-то и радиото не тръгват. Всичко друго по таблото работи перфектно!? 

Редактирано от Новак
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как и подадохте ток

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде закачи кабелите?

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има си място за подаване при двигателя, по този вариант може да е изгорял някой модул. Ако си от софия пиши на лс да я погледна!

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря за информацията. Аз реално съм в Германия. Чак за празниците ще съм в Бг. Ако не мога да отстраня проблема тук, ще я прибирам с пътна карта.. Гугъл карти.. Както дойде. Надявам се да ме прибере. Риск, който си заслужава. Иначе съм от София и ще пиша задължително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябав да си голям ентусиаст за да  ползваш толкова старата навигация на колата за да я предвижиш от Германия до България вместо Google Maps..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, Новак said:

Ясно. Благодаря за информацията. Аз реално съм в Германия. Чак за празниците ще съм в Бг. Ако не мога да отстраня проблема тук, ще я прибирам с пътна карта.. Гугъл карти.. Както дойде. Надявам се да ме прибере. Риск, който си заслужава. Иначе съм от София и ще пиша задължително. 

Пускай от телефона, на колата картите са много стари. Преди няколко месеца го играх същия филм. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, ShadowM написа:

Да има си място за подаване при двигателя, по този вариант може да е изгорял някой модул. Ако си от софия пиши на лс да я погледна!

 

Доколкото знам A8 D3, няма място за подаване на ток при двигателя и на моята не съм и виждал там такова. При акумулатора  в багажника има точно отделен болт за маса за подаване на ток с кабели. Ако отпред има място, нека някой да покаже.

Редактирано от SeH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп моя грешка, отпред са на а6 4ф. Но по принцип на тези коли не е хубаво да даваш директно на акумулатора

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята си има място отзад, на което да закачиш

40 пъти съм й давал ток на клемите и никога не съм имал ядове
според мен в този случай акумулаторът е слаб и не може да подкара MMI , случвало ми се е като ми дойде колата и беше с уморен акумулатор!

 

И никъде не съм го прочел тва нещо??

Не си спомням, но май един чур стърчеше над акумулатора, с формата на шестогран... бая дебел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

IMG_20190328_164937.jpg

IMG_20190327_124300.jpg

Иначе за тази баба(дядо) :nixweiss:става въпрос..! 

Влюбен съм! :respekt:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря за отзивчивостта! Ще го пробвам след зареждането на акумулатора. Когато светне!Толкова да не са ми ясни тез технологии.. Без майтап. Тепърва влизам във филма! Досега "А4-ка" 97-ма година.! По две=А8! :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от вчера имам приключение с ММИ на същата кола, за сега му махам бушона и всичко е мрак. Провери, да не е изгорял твоя? Намира се в багажника, лявото капаче, има колонка с бушони, 30 амперов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал драма с MMI , която ми скъса нервичките! Както си работи, изведнъж пук... и черен екран! Рестарти, ала бала, не!
Бушони има и над акумулатора (или некви подобни, много яки бушоноподобни неща, в една черна кутийка са) И по един черен път (за да е по-масонско ще спомена че е до отдалечен плаж в Тасос :hilezh: ) треснах една дупка и тогава пак пук! Аааа.... отворих точно там, дето Любо казва и некакво боЛче дето е "маса" или квото и да е, беше разхлабено и не правеше контакт.  Затегнах го и готово!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Много полезна информация. Благодаря. Ще пиша другата седмица за развитието на събитията. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте отново. Проблема с неработещата MMI май е ясен. Кабелите отзад вляво в багажника за към "Audi navigation" директно са откачени. При връщането им по местата нищо не се случва. Самият модул(навигацията) е приключила явно!?!? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...