Jump to content

РЕШЕНИЕ на проблем при неработещ електрически багажник !!!


kmkk

Recommended Posts

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какъв точно ти е проблема... какво прави/не прави багажника?

Ако при отваряне тръгва леко да се повдига повече от едната страна, значи това е решението 100%.

Просто трябва правилно да го регулираш болта... при мен трябваше да се завие докрай, при теб е възможно да трябва да се отвие няколко оборота. Ако не става с левия, пробвай да регулираш десния болт (зад десния амортесьор на багажника). Сега, вече ако тотално не тръгва да повдига и не чуваш звука на моторчето, тогава естествено ти е изгоряло. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато го отварявам леко му помагам,но си върви нагоре сам.Когато натискам копчето за затваряне също трябва да му помогна да тръгне надолу.И накрая когато трябва да се затвори,не го прави ами се надига 3санта да кажем и пак пробва да го затвори и пак не иска 😁 Моторчето работи,не забелязвам и криви панти,кофти армортисьори или квото и да е...Единственото което ми се струва нетипично е: когато се затваря и иска да го прибере в задната дясна страна се повдига леко , нз нормално ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оправих го колега,но проблема беше в липсващата пружинка долу в механизма,отделно той беше с 2-3см надолу и накрая се оказа че и  армотисьорите имат луфт и са грешни 😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах в винта, който колегата е показал махнах капачката от левия край развъртях го 3-4 оборота и багажника взе да се отваря без помощ. Незнам дали това помогна или просто сега задето е по хладно амотрисьорите работят по добре но е факт. 

Обеснявам си го така че когато багажника почва да се отваря в задния край тези винтчета с капачките отгоре играят роля на опора. 🤔 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При мен също трябваше да помагам с ръка за да се отвори багажника.

Забелязах, че само при влажно време работи.

 

Смъкнах моторчето, разглобих го и го намазах с колофон, сглобих и работи безотказно.

 

 

Скоро ще сложа реле /цена около 5 лева/ да затварям багажника от дистанционното. Ще приложа снимки и информация когато го сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

Може ли информация за човек, който се занимава с ел. багажник за да погледне моя случай? При мен ситуацията е трябва изцяло да го отворя с ръка, защото някъде нещо опира и се чува едно прещракване. После с копчето за затваряне си слиза без проблем и се затваря.

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Ако колата ти е Q5 значи моторчетата ти трябва да са същите като на Q7 и мога да ти ги ремонтирам.Преди това обаче трябва да разберем това прещракване от къде идва. Опитвал ли си да обучаваш позицията "ОТВОРЕНO" посредством задържане на бутона за затваряне, който е монтиран на самия капак. Опитвам се в момента да намеря процедурата, но не успявам. По спомен трябваше при отворен капак (на ръка) да задържиш бутона за 5 или 10 секунди, докато премигнат мигачите в бронята. Тогава контролера приема това за позиция - "НАПЪЛНО ОТВОРЕНО" и не се опитва да вдига повече от нея. Опитай първо това и след това ремонт, че да не ремонтираш здрав - работеш мотор, заради необучен контролен модул.

 

П.П. Ето и процедурата, как се прави:

 

Редактирано от katsi86
Допълнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...